هشدار خطیب جمعه شهر ری درباره آسیب زایی ورود ائمه جمعه به انتخاب مسولان در دولت جدید / بیان مشکلات شهر در نماز جمعه جز بالا بردن توقع‌ها عایدی ندارد

فارس نوشت: حجت‌الاسلام شاهچراغی گفت: با ایجاد دولت جدید حق طبیعی است که مسؤولان تغییر کنند.

حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری و عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور صبح امروز در نشستی با اعضای کارگروه رسانه شورای اسلامی شهرستان ری اظهار کرد: ائمه جمعه و روحانیون با اصحاب رسانه در امر مهم جهاد تبیین شریک هستند و وظیفه خطیر و حساسی دارند.

وی با بیان اینکه موضوع فرهنگسازی از هنرهای زیبای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری است، گفت: این کار بااهمیت از سیره و روش همه پیامبران الهی بوده است که هر یک در عصر خود روی موضوعی فرهنگسازی می‌کردند تا فضای جامعه تغییر کند.

امام جمعه شهرری با اشاره به اینکه امام راحل هم روی یک موضوع ایستاد و به هیچ وجه زیر بار مبارزه مسلحانه نرفت، ادامه داد: به‌رغم همه فشارها و تلاش‌ها امام(ره) این موضوع را نپذیرفت و خطبا را مأمور کرد روی موضوعاتی مثل اسلام و عدم بدگویی از آمریکا که خاندان پهلوی روی آنها حساس بودند و نمی‌خواست حرفی زده شود، تبلیغ و فرهنگسازی کنند.

حجت‌الاسلام شاهچراغی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب در یک سال اخیر از فرهنگسازی به موضوع جهاد تبیین پرداختند، یادآور شد: در کنار جهاد سیاسی، اقتصادی و علمی باید به امر حساس و پر مسوولیت جهاد تبیین هم طبق مسیر ترسیم شده رهبری پرداخت.

وی با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی گسترده و همه‌گیر شده است، عنوان کرد: دشمن دنبال آن است نقاط قوت کشور را ضعف و نقاط ضعف را بزرگ و قوی نشان دهد که رسانه‌ها در این زمینه نقش و وظیفه مهمی دارند.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اعلام اینکه حتما اشکال وجود دارد ولی نباید همه تلاش‌ها و زحمات را زیر سؤال برد، ابراز کرد: خبرنگاران جایگاه حساسی دارند که موضوعات را می‌توانند بسیار بزرگ یا کوچک جلوه دهند اما رسالت اصلی شما بیان حق و حقیقت است و نباید به خاطر دنیا در آخرت شرمنده و پشیمان باشیم.

هشدار خطیب جمعه شهر ری درباره آسیب زایی ورود ائمه جمعه به انتخاب مسولان در دولت جدید / بیان مشکلات شهر در نماز جمعه جز بالا بردن توقع‌ها عایدی ندارد

بیشتر بخوانید:

حجت‌الاسلام شاهچراغی با اشاره به اینکه بیان مشکلات شهر در خطبه‌های نماز جمعه جز بالا بردن حساسیت و توقع‌ها عایدی ندارد، اضافه کرد: موضوعات فرهنگی و مسائل شهرری را از روز اول در دو جلسه مجزا با علما و ائمه جمعه همچنین مسؤولان و مدیران پیگیری و رصد می‌کنم.

وی به دیدار اخیرش با رئیس جمهور برای پیگیری مشکلات شهرری اشاره کرد و گفت: مشکل ارتقای جایگاه نیروی انتظامی شهرستان ری از سرکلانتری به فرماندهی با توجه به‌ اهمیت و نیاز جدی به آن‌ در سطح ملی و استانی پیگیری شد و نتیجه داد.

امام جمعه شهرری در ادامه به موضوع تغییر مسؤولان در سطح شهرستان پرداخت و خاطرنشان کرد: با ایجاد دولت جدید حق طبیعی است که مسؤولان تغییر کنند و همواره، توصیه و تاکید شده است آرامش شهر و مردم را برهم نزنند، عجله و شتاب نکنند و در نهایت با جمع‌بندی و تصمیم برای تغییر، فردی بهتر و بالاتر از مسؤول حاضر انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام شاهچراغی با تأکید بر اینکه هیچ وقت نسبت به فرد خاصی نظر نمی‌دهم، اضافه کرد: ورود امام جمعه به این مسائل به تشکیلات و اهداف جایگاه نماز جمعه آسیب می‌رساند.

وی در ادامه در خصوص نقش مجمع نیروهای انقلاب در این تغییرات، بیان کرد: رهبر انقلاب به نمایندگان خود دستور دادند نیروهای انقلاب را ساماندهی کنند که در شهرری هم بر این اساس و نه فعالیت و اقدام سیاسی این مجمع تشکیل شده است.

۲۱۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1609164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =