سردار اشتری: پلیس در میدان عمل برای تامین امنیت اخلاقی و برخورد با ناهنجاری‌ها، تنها است

فارس نوشت: فرمانده کل انتظامی با اشاره به اشراف اطلاعاتی پلیس در فضای حقیقی و مجازی بر لزوم ایفای سهم و نقش سازمان‌ها در تأمین امنیت اجتماعی و اخلاقی تأکید کرد.

سردار حسین اشتری در نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که با حضور وزیر کشور ، روسای عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی کشور و سازمان حفاظت و اطلاعات انتظامی کشور برگزار شد با مروری بر وقایع مهم سال جاری، اظهار داشت: در سال 1400، وقایع و ماموریت های مهمی را پشت سرگذاشتیم و لازم می‌دانم از همه فرماندهان عزیز، افسران، کارکنان، درجه داران، سربازان و خانواده هایشان که ایثارگرانه و مجاهدانه در عرصه پیشبرد ماموریت ها حضور داشتند قدردانی کنم؛ اقتدار و هوشمندی همکارانم از مرز تا مرکز باعث امنیت و آرامش بیشتر برای مردم عزیز ایران اسلامی شده است.

فرمانده کل انتظامی تصریح کرد: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا و در برخی از شهرها و حوزه ها برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری یکی از ماموریت های مهم و تاثیرگذار پلیس در کشور بود؛ بحمداله امنیت قبل، حین و پس از انتخابات به خوبی تامین شد و انتظامی کل کشور که مسئولیت خطیر تامین نظم و امنیت انتخابات را بر عهده داشت توانست این ماموریت را به خوبی پشت سر بگذارد.

سردار اشتری با اشاره بر سایر وقایع سال 1400 و ماموریت های مرتبط با پلیس مطرح کرد: اشراف اطلاعاتی مطلوبی در فضای مجازی و حقیقی داریم و به خوبی توانسته ایم توطئه های دشمنان را خنثی کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان نظام اسلامی به اهداف شوم خود برسند.

وی با اشاره به هوشیاری و آمادگی همه دستگاه های انتظامی، نظامی، اطلاعاتی، امنیتی و دستگاه قضا در مواجهه با تهدیدات خاطر نشان کرد: به واسطه هوشیاری و آمادگی همه این دستگاه ها و هم افزایی مثال زدنی، شاهدیم که امنیت مطلوبی در کشور حاکم است که البته تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری مدظله العالی در صدر تحقق این امنیت مثال زدنی است.

سردار اشتری با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و پیش دستانه پلیس در مواجهه با ماموریت های روزانه، گریزی بر ماموریت های انتظامی در ایام پایانی سال زد و افزود: همزمان با ایام پایانی امسال نیز همکارانم با آمادگی کامل ماموریت ها را عملیاتی خواهند کرد و آماده خدمت رسانی مضاعف به مردم در این ایام و تعطیلات نوروزی 1401 هستند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود با طرح مطالبات و انتظارات پلیس از دولت و مجلس به منظور تقویت اعتباربخشی به انتظامی به منظور رفع برخی از خلاء ها و تقویت پلیس خاطر نشان کرد: در شرایطی که شاهد هماهنگی کامل قوای سه گانه هستیم، ان شاء الله و با لطف الهی و عنایت دولت و مجلس شاهد تقویت فرماندهی انتظامی کشور به منظور توسعه نظم و امنیت باشیم تا بتوانیم با رفع برخی خلاء ها و موانع، گام های جدی برای خدمت رسانی به مردم برداریم.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حمایت مادی و معنوی همه دستگاه ها از ناجا، بر لزوم ایفای نقش همه سازمان ها و نهادهای مسئول در حوزه نظم و امنیت تاکید کرد و افزود: اگر همه دستگاه ها و سازمان های مسئول در حوزه خود ایفای نقش کنند و به ایفای نقش و سهم خود در تامین نظم و امنیت بپردازند شاهد تحولات مثبتی در این حوزه خواهیم بود، متاسفانه برخی مواقع شاهدیم که کم کاری برخی از دستگاه ها در ایفای نقش و سهم خود در تولید و تامین امنیت، بر دوش ناجا تحمیل می شود.

سردار اشتری بر لزوم معاضدت حقوقی و قضائی از نیروهای وظیفه شناس پلیس تاکید و تصریح کرد: خوشبختانه امروز شاهدیم که تعامل مطلوبی میان فرماندهی انتظامی کشور و دستگاه قضا حاکم است و ان شاء الله با رفع برخی خلاء های قانونی به ویژه در حوزه قانون به کارگیری سلاح و ... بتوانیم بیش از گذشته از نیروهای وظیفه شناس پلیس معاضدت حقوقی و قضائی کنیم.

وی افزود: قانون به کارگیری سلاح و آیین دادرسی کیفری دو موضوعی است که باید توسط دولت محترم و مجلس شورای اسلامی بررسی شود تا ضمن رفع موانع شاهد سرعت بیشتر در انجام امور باشیم.

سردار اشتری با اشاره به راه اندازی یگان های حفاظت در وزارتخانه ها یادآور شد: شایسته است که در برخی از وزارتخانه ها که راه اندازی یگان حفاظت مغفول مانده است، سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با اشاره به ایفای نقش پلیس در تامین امنیت اجتماعی و اخلاقی در جامعه و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی به مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوعات امنیت اخلاقی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: بر مبنای این مصوبه 26 دستگاه در این حوزه ( عفاف و حجاب) باید به ایفای نقش بپردازند، از طرفی مصوبه 820 شورای عالی انقلاب فرهنگی در این حوزه با 349 مصوبه برای 32 دستگاه و سازمان تعیین تکلیف کرده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه شاهدیم که فرماندهی انتظامی کشور در میدان عمل برای تامین امنیت اخلاقی و برخورد با برخی ناهنجاری ها، تنها است و شایسته است که سایر دستگاه ها و سازمان های متولی در این امر اهتمام بیشتری داشته باشند.

سردار اشتری با قدردانی از اراده و اهتمام رئیس جمهور و وزیر کشور در توجه به موضوعات امنیت اخلاقی و اجتماعی و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی خاطر نشان کرد: همکاران من در سراسر کشور بر مبنای وظایف قانونی، شرعی و اخلاقی در مقابله با مظاهر فساد لحظه ای درنگ نمی کنند و برخورد با باندهای فساد موید این ادعا است، اما برای کسب موفقیت های بیشتر در این حوزه لازم است که همه 32 دستگاه مسئول پای کار باشند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فرصت های فضای مجازی بیان کرد: از تهدیدات فضای سایبری نیز نباید غافل شد، اگر این فضا به خوبی مدیریت نشود می تواند برای مردم به ویژه جوانان تهدیدآفرین باشد؛ باید مسئولان مربوطه اراده جدی برای مدیریت این فضا داشته باشند هر چند که ما طرح هایی به منظور مقابله با تهدیدات فضای مجازی در شورای عالی فضای مجازی کشور مطرح کردیم، اما به هرحال به نظر می رسد که اراده جدی تر مسئولان امر در این حوزه لازم است.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام امیدبخش مقام معظم رهبری همزمان با هفته ناجا در سال جاری مطرح کرد: معظم له در این پیام نورانی و سراسر عنایت فرمودند که ناجا یکی از ستون های اصلی امنیت است و از طرفی بر لزوم ارتقاء قدر و جایگاه پلیس با ارائه خدمات بیشتر تاکید فرمودند.

وی اضافه کرد: این پیام روح بخش و امید آفرین برای همه ما بسیار دلگرم کننده است و قدردان این عنایت و محبت ایشان هستیم؛ در سالی که گذشت ما همواره شاهد حمایت های بی دریغ مردم و مسئولان بودیم و تمامی این حمایت ها برای ما دلگرم کننده است.

وی درباره ابلاغ ساختار و سازمان جدید فرماندهی انتظامی کشور تصریح کرد: این ابلاغ نقطه عطف و تحولی در مجموعه انتظامی کشور است و حتما خیرات وبرکات فراوانی برای مردم و امنیت کشور خواهد داشت.

سردار اشتری با اشاره به آمادگی نیروهای پلیس برای اجرای ماموریت های پیش رو از فعالیت قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی کشور از ۲۴ اسفندماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ خبر داد و خاطرنشان کرد: در موضوعات انتظامی و ترافیکی تمهیدات لازم را به منظور خدمات به مردم پیش بینی کرده ایم و ان شاء الله مردم عزیز نیز چون همیشه به منظور اجرای هر چه بهتر ماموریت ها، با فرزندان خود در نیروی انتظامی همکاری های لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه ان شاء الله بتوانیم با انجام درست و دقیق وظایفمان در مقابل لطف و عنایات مقام معظم رهبری سرافراز باشیم تصریح کرد: توفیق خدمتگزاری به مردم را قدر می دانیم و تلاش می کنیم که سرباز شایسته ای برای مقام معظم رهبری و خدمتگزاری صدیق برای مردم باشیم.

بیشتر بخوانید:

تقدیر فرمانده کل نیروی انتظامی از دو سرباز وظیفه‌شناس

سردار اشتری: از اتوبوس‌های استاندارد در راهیان نور استفاده شود

47231

کد خبر 1609415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =