سالانه نیم میلیون متر مکعب چوب جنگل‌های زاگرس توسط مردم سوزانده می‌شود

نماینده مرند در مجلس با تاکید بر لزوم گازرسانی به روستاهای منطقه زاگرس و سیستان و بلوچستان گفت: سالیانه ۵۰۰ هزار مترمکعب چوب ناشی از قطع درختان جنگل‌های زاگرس صرف تأمین سوخت روستاهای محروم و در حاشیه جنگل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، معصومه پاشایی بهرام نماینده مرند در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۵ اسفند) مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: استفاده از انرژی گاز و تأمین سوخت مورد نیاز از مهمترین راهکارهای موثر در کاهش قطع درختان و جلوگیری از سیلاب‌های مخرب است.

وی افزود: مهمترین مشکل مناطق رویشی زاگرس نیز سیلاب‌های مخربی است که به دلیل قطع درختان شکل گرفته است، ۱۱ استان از شمال غرب و غرب کشور اطراف زاگرس هستند و ۱۶۷ هزار خانوار در این مناطق زندگی می‌کنند که زندگی آنها هم ارتباط مستقیمی با منابع طبیعی دارد.

نماینده مرند در مجلس تصریح کرد: سالیانه ۵۰۰ هزار مترمکعب چوب ناشی از قطع درختان جنگل‌های زاگرس صرف تأمین سوخت روستاهای محروم و در حاشیه جنگل می شود لذا برای اینکه مانع قطع درختان شویم لازم است این بند اصلاح شود و در آن عبارت «با اولویت روستاها و مناطق در حاشیه و محاط در جنگل‌ها و مناطق بحرانی» افزوده شود.

بیشتر بخوانید:

کشف کوره زمینی غیرمجاز زغال بلوط در شیمبار

اعلام ممنوعیت خریدوفروش زغال جنگلی در دیوار

47231

کد خبر 1609749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =