علایم درگیری خفیف کرونایی در بدن/ از صدای خشن تا نفخ شکم

ایسنا نوشت: سویه امیکرون ویروس کرونا به‌عنوان سویه گریزان از سیستم ایمنی شناخته شده است؛ بنابراین حتی اگر واکسینه شده باشید، باز هم ممکن است در معرض ابتلا به امیکرون قرار بگیرید.

کارشناسان به طیف وسیعی از علائم اشاره می‌کنند که از یکدیگر متمایز است و بیشتر به دلیل واکسیناسیون و مصونیت به دست آمده از عفونت‌های قبلی است.

علائم رایج امیکرون برای افراد واکسینه شده چیست؟

نتایج چندین تحقیق نشان داد امیکرون ماهیت خفیفی ندارد اما علائم نسبتا خفیف‌تری نسبت به سایر سویه‌ها ایجاد می‌کند و احتمالا این موضوع به این دلیل است که امروز جمعیت زیادی در برابر ویروس واکسینه شده‌اند.

علائم رایج این سویه در افراد واکسینه شده شامل گلودرد، آبریزش بینی، عطسه، سرفه، سردرد، درد عضلانی و حالت تهوع است.

شایع‌ترین علائم امیکرون پنهان‌کار چیست؟

نتایج تحقیقات محققان بریتانیا نشان می‌دهد افراد آلوده به این سویه فرعی علائم مرتبط با روده را گزارش می‌کنند. به محض ابتلا بیماران از ۶ بیماری مرتبط با روده یعنی تهوع، اسهال، استفراغ، درد شکم، سوزش سر دل و نفخ شاکی هستند.

تیم اسپکتور، محقق اپلیکیشن زویی کووید بریتانیا، در این‌باره اظهار کرد: ما می‌دانیم که این ویروس به قسمت‌های مختلف بدن منتقل می‌شود؛ بنابراین ممکن است امیکرون یا سویه دیگری به روده حمله کند که در بینی مشخص نشود. به همین جهت ممکن است عفونت روده داشته باشید اما نتیجه آزمایش شما مثبت نباشد.

تاکنون چه علائمی برای امیکرون گزارش شده است؟

تا کنون ۲۵ علامت توسط کسانی که به امیکرون آلوده شده‌اند، گزارش شده که شامل تب یا لرز، سرفه، تنگی نفس یا مشکل در تنفس، خستگی، دردهای عضلانی یا بدنی، سردرد، از دست دادن حس چشایی یا بویایی، گلودرد یا صدای خشن، احتقان یا آبریزش بینی، تهوع یا استفراغ، اسهال، بالا بودن درجه حرارت بدن، سرفه مداوم، کمردرد، کاهش اشتها، هذیان، سوزش سر دل، نفخ، فلج خواب، بثورات پوستی، تعریق شبانه، زبان کووید، انگشتان کووید، درد قفسه سینه و درد شکم است.

کارشناسان معتقدند بیماران مبتلا به امیکرون طیف متنوعی از علائم را به دلیل وضعیت واکسیناسیون و ایمنی به دست آمده از عفونت‌های قبلی گزارش می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

متخصص بیماری‌های واگیردار: خانواده‌ها کودکان خود را واکسینه کنند

بهترین نوع واکسن برای دز یادآوری کدام است؟

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1609763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =