از ماه عسل تا طلاق برجامی / آقای رئیسی! مواظب دوستانت باش

عصر ایران نوشت : جریان مخالف مذاکره به ویژه نمایندگان مجلس، هیچ تجربه‌ای از گفت‌وگو و مذاکره ندارند و شاید تنها مذاکره‌ای که در آن شرکت داشتند، رایزنی‌‎های سیاسی برای بستن لیست‌های انتخاباتی بوده است. به خاطر همین است که بیرون گود نشسته‌اند و می‌گویند لنگش کن.

محمود نبویان نماینده مجلس در نشستی تحت عنوان «همایش دفتر ارتباطات فرهنگی» در قم، به تیم مذاکره کننده هسته‌ای در وین حمله کرد و آنها را ادامه دهنده راه ظریف خطاب کرد.

ابتدا بخشی از سخنان این نماینده را بخوانید :

«دوستان ظریف همه کاره ی تیم مذاکرات هستند. باقری به بچه های انقلابی گفته «تندید». گفتند تیم انقلابی ضعیف بوده، باقری به نتیجه رسیده که باید از تیم ظریف استفاده کند. آمریکا قوی ظاهر شده اما دوستان ما بسیار ضعیف ظاهر شده اند. آماده ی یک برجام دیگری باشید.»

این اظهار نظر نشان می‌دهد که دوستان رئیسی، کم کم در حال ایستادن در برابر او هستند. از این جهت تیم مذاکره کننده و شخص رئیس جمهور باید مراقب این افراد باشند. آنها هیچ اعتقادی به مذاکره ندارند و فکر می‌کنند در گفت‌وگوهایی در سطح احیای برجام، ما باید تنها امتیاز گیرنده باشیم و دیگران امتیاز دهنده.

آنها که خیلی بر مواضع ضد آمریکایی خود می‌بالند، هیچ توجهی به زندگی مردم ندارند. آنها می‌گویند ما با آمریکا مخالفت می‌کنیم، حالا چرخ زندگی مردم هم نچرخید، فدای سر آرمان ما.

از ماه عسل تا طلاق برجامی / آقای رئیسی! مواظب دوستانت باش

بیشتر بخوانید :

دولت و مذاکره کنندگان هسته‌ای اما خوشبختانه، شرایط کشور را درک کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که بدون احیای برجام نمی‌شود به وضع موجود ادامه داد.

همین تفاوت نگاه به شرایط اداره کشور، زمینه ساز مخالفت‌های جدی برخی از نمایندگان مجلس با احیای برجام است. مخالفت‌هایی که می‌تواند در روند توافق خلل ایجاد کند.

البته نکته قابل توجه این است که جریان مخالف مذاکره به ویژه نمایندگان مجلس، هیچ تجربه‌ای از گفت‌وگو و مذاکره ندارند و شاید تنها مذاکره‌ای که در آن شرکت داشتند، رایزنی‌‎های سیاسی برای بستن لیست‌های انتخاباتی بوده است. به خاطر همین است که بیرون گود نشسته‌اند و می‌گویند لنگش کن.

رئیسی و تیم مذاکره کننده او باید بدون توجه به این حواشی کار خود را انجام دهند و مسیری که رفته‌اند را ادامه دهند تا به سرمنزل مقصود برسند.

بعضی از آدم‌ها همیشه مخالفت می‌کنند حتی وقتی شما می‌خواهید خانه یا ماشین بخرید. مثلا بهانه می‌آورند که دیوار اینجا کج است و یا چرخ آن ماتشین گرد نیست! نباید به حرف این مخالف‌خوان‌ها گوش داد. آنها دغدغه مردم را ندارند و فقط می‌خواهند به اهداف سیاسی خود برسند.

واقعا اگر این نحله سیاسی به فکر مردم بود، به دنبال طرح صیانت می‌رفت؟ نه، سعی می‌کرد با ارائه طرح‌های اقتصادی باری از دوش مردم بردارد نه اینکه ذهن آنها را درگیر مسئله تازه‌ای کند. 

این حرف ها برای رییسی و آب و نان نمی شود و دولت نیاز به پول دارد و چرا حالا که نفت دوباره گران شده سفره‌های مردم را نه رنگین که کمی بهتر نکنیم. 

۲۱۲۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1610586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =