۰ نفر
۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
سواحل جزیره قشم به طور کامل آزادسازی شد

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با رفع تصرف ۶۹ هزار متر دیگر از حریم دریا در قشم، سواحل این جزیره به صورت کامل آزادسازی شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، مجتبی قهرمانی اظهارداشت : در راستای اجرای دستور ریاست قوه قضاییه و تاکیدهای رییس جمهوری با رفع تصرف حدود ۴۶ کیلومتر معادل ۱۷۶ هکتار از حریم ۶۰ متری دریا در جزیره قشم در۱۲ مرحله، همه سواحل این جزیره به طور کامل آزادسازی شد.  

قهرمانی، طول اراضی ساحلی آزادسازی شده در قشم را مساحتی بالغ بر یک میلیون و ۷۶۱ هزار و ۲۰۰ متر مربع عنوان کرد و افزود: با رفع تصرف ۶۹ هزار و دویست متر از اراضی باقی‌مانده در روستاهای باسعیدو و سرریگ و شهر سوزا و یکی از مناطق شهر قشم، عملیات آزادسازی حریم و بستر دریا در این جزیره به طور کامل اجرا شد و امروز می‌توانیم ادعا کنیم که در همه مناطق جزیره قشم حریم ۶۰ متری دریا آزادسازی شده و مورد دیگری باقی نمانده است.  

وی تصریح کرد: به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم همه مستحدثات غیرمجاز واقع شده در این اراضی نیز توسط یگان حفاظت منابع طبیعی و مأموران دریابانی و نیروی انتظامی تخریب شده است.  

قهرمانی ادامه داد: حدود ۵۳ کیلومتر معادل ۳۵۰ هکتار از اراضی حریم ۶۰ متری دریا در مناطق مختلف استان هرمزگان نیز تاکنون رفع تصرف و آزادسازی شده که این سواحل برای استفاده در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.  

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن قدردانی از همکاری خوب دولت، استانداری هرمزگان و همه دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که داوطلبانه اقدام به قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم دریا کردند، تأکید کرد: خوشبختانه هماهنگی و همکاری دستگاه‌های دولتی و نهادهای مختلف با دستگاه قضایی در راستای آزادسازی حریم دریا نشان داد که عزمی ملی برای تعیین تکلیف سواحل کشور وجود دارد.

بیشتر بخوانید: 

آغاز به کار رسمی ستاد سفر قشم از ۲۵ اسفندماه/ قشم مقصد سفرهای خانوادگی

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1612387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =