استعفای الیاس از دبیرکلی حزب اعتماد ملی

فارس نوشت:الیاس حضرتی طی نامه ای از دبیرکل حزب اعتماد ملی استعفا کرد.

در بخشی از نامه استعفای حضرتی آمده است: امروز حزب اعتماد ملی جزء منسجم‌ترین تشکیلات سیاسی در جمهوری اسلامی ایران است. احزاب به عنوان نهادهای مدنی برخاسته از متن مردم، بهترین اقدام داوطلبانه نیروهای سیاسی به حساب می آیند که در مسیر ایجاد شور و شعور سیاسی، تربیت مدیران و کادرهای حزبی، نظارت بر قدرت سیاسی و ارائه راهکارهایی برای بهبود اوضاع حکمرانی کشور فعالیت می کنند.

حضرتی در بخش دیگری از متن استعفای خود آورده است: متاسفانه ساختار انتخابات در کشور ما بر تحزب بنا نشده و هیچ حق اختصاصی برای احزاب سیاسی پدید نیامده است در حالی که احزاب در نظام های سیاسی مردم سالار باید از شان و جایگاه سیاسی مستقلی برخوردار باشند و از سوی قانون به اشکال مختلف حمایت شوند. این امر کار حزبی را با مشکلات متعددی مواجه کرده و بقای احزاب را با مشکل مواجه ساخته است.

در ادامه نامه استعفای حضرتی تصریح شده است: برای جبران این نقیصه و با توجه به اهمیت حزب و ارزش فعالیت حزبی، ضروری است در درون همه احزاب تلاش مضاعفی برای روشن نگه داشتن چراغ تحزب صورت بگیرد و از جمله جمع کثیری از کادرهای اصلی بخصوص دبیرکل حزب، تمام وقت و با تمام ظرفیت شبانه‌روزی در اختیار حزب باشند تا در این فضایی که تیرهای ناامیدی و یأس و بی‌اعتمادی از زمین و زمان در حال باریدن است، چراغ حزب را برای تعیین مسیر حرکت مردم با سازماندهی، آموزش و تولید ایده و راه‌حل‌های دقیق، روشن نگه دارند و این میسر نمی‌شود مگر آن که علاوه بر داشتن انگیزه، کفایت و توانایی فکری، قدرت سازماندهی و مقبولیت عمومی، «وقت کافی» و فرصت لازم نیز به حزب اختصاص داده شود.

استعفا در جریان اصلاحات /چه کسی دبیر کل می شود؟

بیشتر بخوانید:

حضرتی همچنین نوشته است: متاسفانه به خاطر مسئولیتی که از حوزه مجموعه رسانه‌ای «اعتماد» بر دوشم هست، امکان «وقت»گذاری از حقیر سلب شده است و طبعا موافقید که اهمیت رسانه‌ هم امروزه نه‌تنها کمتر از حزب نیست شاید بیشتر هم باشد. در وضعیت کنونی کشور، رسانه‌ها هم با مشکلات وحشتناکی مواجه‌اند که ضرورت دارد با تمام توان به آن پرداخته شود. حمل همزمان این دو بار سنگین برای بنده میسر نیست و در عمل نتوانستم به هیچ کدام از این دو مسئولیت فرصت لازم را تخصیص داده و به مسائل هر دو حوزه حزب و رسانه، به خوبی رسیدگی کنم و مدت‌هاست خودم را مجبور به انتخاب یکی از آن دو کرده ام. بر این باورم که مسئولیت حزبی بنده با حضور دهها شخصیت برجسته سیاسی بدون متولی باقی نخواهد ماند اما کار رسانه¬ای فعالیتی است که ظاهرا خودم باید تمام وقت خود را به آن اختصاص دهم تا کاری از پیش برود. با همین استدلال در طول 6 ماه گذشته در شورای مرکزی و کمیته تعامل و دفتر سیاسی حزب موضوع استعفا را مطرح و اخیراً در ملاقات حضوری که خدمت جناب آقای کروبی داشتم، با ایشان هم طرح موضوع کردم.

در پایان این استعفانامه آمده است: بدین وسیله ضمن تشکر مجدد از تمام محبت‌ها و همکاری‌های صادقانه همه سروران عزیزم در حزب اعتماد ملی، از خددمت دوستان مرخص می¬شوم و ان‌شاءالله از این به بعد و تا اطلاع ثانوی از سنگر فعالیت حزبی کلاً به سنگر فعالیت تمام‌عیار رسانه هجرت می‌کنم.

۲۱۲۱۷

کد خبر 1612697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =