۶۴ نفر
۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
خشم شکدم: از این سیرک خسته شدم

دیده بان ایران نوشت: شکدم گفت : فکر نمی‌کنم رسانه‌های ایرانی حتی به حقیقت علاقه‌مند باشند. همش شایعه و تهمت (منتشر میکنند) نمی‌خواهم دیگر نقشی در آن بازی کنم.

به دنبال انتشار خبری تحت عنوان "خبرگزاری وابسته به دانشگاه آزاد مصاحبه «کاترین پرز شکدم» با BBC را به نام خودش منتشر کرد." خبرگزاری ایسکانیوز، رسانه ای که این گفت وگو را منتشر کرده است با ارسال توضیحی به تحریریه دیده بان ایران مدعی شد که این گفت وگو ساختگی نبوده است و اساساً ربطی به BBC فارسی نداشته است.

صحت خبر دیده بان ایران از  کاترین شکدم پرسیده شد. کاترین شکدم در گفت و گو با  "عبدی مدیا" اقدام  خبرگزاری دانشگاه آزاد را غیر اخلاقی، غیرحرفه‌ای و غیر قانونی دانسته است. خبرگزاری ایسکا نیوز ضمن درخواستی عجیب، اقدام به انتشار چت خصوصی با کاترین پرز شکدم نمود.

ترجمه کامل توضیحات خانم شکدم:

عبدی مدیا: سلام کاترین عزیز، خبرگزاری ایسکا نیوز از دانشگاه آزاد اسلامی خبری از شما منتشر کرد.ادعا کردند با شما مصاحبه کرده اند. و اسکرین شات هایی از چت خصوصی منتشر کردند!آیا تایید می کنید که مصاحبه بوده است؟

شکدم: نه، آنها از من خواستند که یک ویدیو ضبط کنم و به مسائل خاصی بپردازم - تصمیم گرفتم که این کار را نکنم! صحبتی که من با آنها داشتم هرگز برای انتشار نبود و در هیچ نقطه ای (هیچ زمانی)، از انتشار گفتگوی ما مطلع نشدم.

آیا می توانم اسکرین شات پاسخ شما را منتشر کنم؟

شکدم: در واقع آن شخص از من خواست که به آنها کمک کنم. چون متهم به سرقت ادبی شدند. او (مصاحبه کننده) از من خواست تا ویدیویی بفرستم که بگوید من در پیام های واتس اپ با او صحبت کردم و تصمیم گرفتم این کار را نکنم

 نظرات من در واتس اپ کامنت است نه مصاحبه. صادقانه بگویم، فکر نمی‌کنم رسانه‌های ایرانی حتی به حقیقت علاقه‌مند باشند. همش شایعه و تهمت (منتشر میکنند) نمی‌خواهم دیگر نقشی در آن بازی کنم

 آیا می توانم اسکرین شات پاسخ شما را منتشر کنم؟

شکدم: در صورت تمایل اما من از این سیرک خسته شدم.

خشم شکدم: از این سیرک خسته شدم

بیشتر بخوانید:

این خبرگزاری در توضیح خود آورده است که "مطلب سراسر کذب دیدبان ایران در مورد مصاحبه کاترین شکدم با باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران(ایسکانیوز) از عدم آگاهی نسبت به اصول حرفه‌ای کار رسانه‌ توسط این سایت حکایت دارد و از آنجا که مستندات این مصاحبه منتشر شده است در صورت عدم عذرخواهی صریح سایت مذکور از باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران(ایسکانیوز) و دانشگاه آزاد اسلامی مراتب در مراجع قضایی پیگیری می‌شود."

گفتنی است دیده بان ایران بزودی نکات بیشتری درباره ماجرای این زن یهودی و گفت وگوهایش با رسانه های ایرانی را منتشر خواهد کرد.

۲۱۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1612934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =