وزیر ارشاد: جلوی طرح رسانه‌ای «تطهیر رژیم پهلوی» می‌ایستیم

ایرنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: برخی شبکه‌های معاند خارجی به دنبال تطهیر دوران سیاه پهلوی هستند و ما در «جهاد تبیین» با همه ابزارهای فرهنگی و هنری در اختیار، مقابل طرح رسانه‌ای آنها می‌ایستیم و به آن غلبه می کنیم.

محمدمهدی اسماعیلی اظهار داشت: بر اثر غفلت و فاصله زمانی که صورت گرفته، شبکه‌های معاند خارجی به دنبال تطهیر دوره سیاه پهلوی در تاریخ کشورمان هستند، اما ما در جهاد تبیین با همه ابزارهای فرهنگی و هنری که در اختیار داریم در مقابل این تحریف تاریخی می‌ایستیم و به آن غلبه می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، موزه عبرت را از جلوه‌گاه‌های اصلی دوره شکنجه، خفقان و سیاهی دوره پهلوی توصیف کرد و گفت: این موزه نشان می‌دهد که چگونه یک رژیم جنایکار با این حد از خشونت و وحشی‌گری با مخالفان خود برخورد می‌کرد و هر مبارزی، زن  یا مرد از نوجوان تا پیر که به این زندان مخوف وارد میشد مورد شکنجه آزار وحشیانه قرار می‌گرفت.

وی افزود: اتفاقاتی که در جریان نهضت انقلاب اسلامی چه قبل و چه بعد از پیروزی نیاز به تبیین دارد. نسل‌های جدید می‌آیند که روایت‌های مستند آن دوران را مشاهده نکرده‌اند. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بحث جهاد تبیین تلاش می‌کنیم روایت‌های مستند دوران نهضت انقلاب اسلامی را در بخش‌های مختلف از موسیقی تا فیلم و نمایش و مایی و کتاب، با استفاده از همه ابزارهای فرهنگی و هنری در اختیار نوجوانان و جوانان نسل جدید قرا دهیم.

اسماعیلی افزود: باید کتاب‌هایی با مضامین تاریخ پهلوی و جنایت‌های آن دوران برای ذائقه‌های مختلف و مخاطب‌های سنی متفاوت نگارش شود و در اختیار نسل جدید قرارداده شود. در دو جشنواره اخیر، جشنواره فرهنگی جلال و جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با همین رویکرد مهمترین کتاب های برگزیده کتاب هایی در مقابله با تطهیر دوره پهلوی بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تبریک نیمه شعبان،‌میلاد حضرت ولی عصر(عج)، ابراز امیدواری کرد انقلاب اسلامی به دوران طلایی ظهور و جامعه مهدوی متصل شود.

۵۸۵۸

کد خبر 1614041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸
  32 0
  پروژه شروع شد و تمام شد با موفقیت.عمو یادگار خوابی یا بیدار؟
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸
  42 0
  شما اگر با مردم صادق باشید و خیلی خوب کار کنید و مردم از شما راضی باشند خودش بهترین و موثرترین کار در این زمینه است ...
 • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸
  36 0
  با عملکرد جواب بدین نه با رسانه
 • شقشی IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸
  64 0
  ان چیز که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟؟!!!
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸
  68 0
  مطلقا نمیتونی،مخصوصا حالا که دیگه هیچ اعتمادی برا مردم باقی نمونده
 • امیر IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸
  66 0
  نیست،اخه شما،باشربت وشیرینی ازمخالفهایتان پذیرایی میکنید،
 • داود IR ۰۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۹
  44 0
  اره حتما مرد حسابی یه وقت ملاقات نمیدی برای خودت کلاس گذاشتی اونوقت جلوی کی میخوای وایسی