۰ نفر
۱۷ تیر ۱۳۹۰ - ۰۶:۱۹

تنها دو روز پس از به سرقت رفتن «سر یک زن» اثر پابلو پیکاسو پلیس موفق به دستگیری سارق شد.

به گزارش خبرآنلاین، این طراحی با مداد که 275 هزار دلار ارزش داشت روز سه‌شنبه توسط مردی که عینک آفتابی به چشم داشت از گالری وینستین شهر سان فرانسیسکو به سرقت رفت. دوربین‌های امنیتی تصویر او را که سوار یک تاکسی می‌شد ضبط کرده بودند.

مارک لوگو، مردی 30 ساله اهل نیوجرسی است که به اتهام سرقت دستگیر شده است. او درحالی دستگیر شد که در هتلی در ناپا در ایالت کالیفرنیا به سر می‌برد و اثر هنری پیکاسو نیز در اتاقش بود.

او علاوه بر این سرقت متهم به چند فقره دزدی و در اختیار داشتن چند شی مسروقه و همچنین همراه داشتن مواد مخدر است.

پلیس تابلوی سال 1965 پیکاسو را در حالی کشف و ضبط کرد که از قاب خود جدا شده بود. پلیس سان فرانسیسکو با کمک از تصاویر ضبط شده دو دوربین امنیتی و یکی دو سرنخ دیگر موفق به دستگیری لوگو شدند. در تصویر دوربین‌های امنیتی چهره لوگو و تابلویی که زیر بغل دارد به وضوح مشخص است.

رولند وینستین، صاحب گالری درمورد این سرقت گفت: «همیشه هدف من این بوده که آثار هنری اصیل پیکاسو و هنرمندان دیگر چون شاگال را در دید مخاطب قرار دهم، آن هم در گالری که به راحتی در دسترس است. متاسفم که چنین اتفاقی افتاد. اما خوشبختانه اثر پیدا شد.»

یکی از تصاویر ویدیویی مربوط به دوربین رستورانی است که در نزدیکی گالری قرار دارد. چیزی که به کمک نیروی پلیس آمد کت تیره رنگ لوگو و به پا نداشتن جوراب بود. علاوه بر این تاکسی که سارق سوار آن شده بود نیز به راحتی پیدا شد و راننده اطلاعات خوبی در اختیار پلیس گذاشت.

قرار وثیقه لوگو پنج میلیون دلار است.

بی‌بی‌سی / 7 ژوئیه / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

58241

کد خبر 161444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =