نماینده مجلس : تعداد امضاهای استیضاح وزیر صمت از تعداد مورد نیاز بیشتر است / ابتدای سال جدید استیضاح  فاطمی امین را پیگیری می‌کنیم

ایلنا نوشت:عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: مهم ترین محور استیضاح افزایش قیمت خودرو است.

لطف‌الله سیاهکلی درباره تصمیم نمایندگان مجلس نسبت به استیضاح وزیر صمت اظهار داشت: تعداد امضاهای استیضاح وزیر صمت از تعداد مورد نیاز و مجاز بیشتر است و در ابتدای سال جدید استیضاح وزیر صمت را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دلیل اصلی نمایندگان مجلس برای خواسته استیضاح وزیر صمت مشکل در بخش خودرو است، ادامه داد: برای ارزیابی عملکرد وزیر صمت در سایر حوزه‌ها به زمان بیشتری نیاز است اما علت اصلی نمایندگان موافق استیضاح وزیر صمت، مشکل ایجاد شده در صنعت خودرو است. در حال حاضر درباره عملکرد وزیر صمت در سایر حوزه‌ها نظراتی وجود ندارد و ما هم معتقدیم که در این باره اظهار نظر زود است.  

نماینده مجلس : تعداد امضاهای استیضاح وزیر صمت از تعداد مورد نیاز بیشتر است / ابتدای سال جدید استیضاح  فاطمی امین را پیگیری می‌کنیم

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه مهمترین محور استیضاح افزایش قیمت خودرو است، گفت: وزیر صمت باید درباره افزایش قیمت خودرو و مشکلات در این حوزه پاسخگو باشد.

سیاهکلی افزود: در حالی که مردم برای خرید خودرو با زحمت زیاد ثبت نام کردند با جهش قیمت خودرو مواجه شدند. این میزان افزایش قیمت خودرو منطقی نیست و مردم نسبت به این وضعیت ناراضی هستند و تصمیم افزایش قیمت خودرو غیر کارشناسی بوده است.

وی با بیان اینکه ساختار صنعت خودرو سازی در کشورمان درست نیست و مردم خودرو تولید داخل را چند برابر قیمت جهانی را خریداری می‌کنند، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ای که آقای فاطمی امین برای اخذ رای اعتماد مطرح کرد، افزایش کیفیت خودروهای تولیدی داخل بوده اما در اجرای این برنامه اقدامی انجام نشده است.     

عضو کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: همانطور که گفتم مهم ترین علت خواسته نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر صمت مشکلات ایجاد شده در بحث خودرو است اما از دیگر دلایل خواسته برای استیضاح وزیر صمت نحوه نظارت بر واگذاری معادن است.

217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1615308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =