بازنشستگان بخوانند/ واکنش بازنشستگان به وام اضطراری ۱۰ میلیون تومانی

ایلنا نوشت: بازنشستگان کارگری می‌گویند: مبلغ وام ضروری در سال جدید کافی نیست.

وام ضروری معنایی جز دریافت مبلغی نسبتاً مناسب در شرایط اضطرار ندارد؛ اما مبلغ وام بازنشستگان کارگری که براساس سهمیه و بعد از مراحل ثبت نام طولانی پرداخت می‌شود، اصلاً کافی و رضایت بخش نیست.

در روزهای پایانی اسفند، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش مبلغ وام بازنشستگان کارگری در سال جدید خبر دارد؛ به گفته او، بازنشستگان کارگری در سال جدید از وام ده میلیون تومانی بهره‌مند خواهند شد.

در سال ۱۴۰۰، مبلغ وام بازنشستگان کارگری فقط هفت میلیون تومان بود؛ اما حالا افزایش سه میلیون تومانی مبلغ وام، نمی‌تواند رضایت بازنشستگان را جلب کند. محمدعلی براتی (یک بازنشسته حداقل بگیر) در این رابطه می‌گوید: با ده میلیون تومان وام اضطراری، هیچ مشکلی از زندگی یک بازنشسته حل نمی‌شود چراکه این مبلغ به شدت ناکافی است.

او ادامه می‌دهد: فرض کنید یک بازنشسته بخواهد دخترش را به خانه بخت بفرستد یا یک اتوموبیل سواری برای خود خریداری کند، این مبلغ آن چنان ناکافی است که حتی کمک هم حساب نمی‌شود؛ خرید اتوموبیل پیشکش، حتی اگر بازنشسته بخواهد یک وسیله ساده برای خانه بخرد یا مبلغی را روی پول پیش خانه بگذارد تا سرپناه تهیه کند، بازهم ده میلیون تومان به شدت ناکافی است؛ بخش عمده‌ای از بازنشستگان کارگری، مستاجر و فاقد خانه ملکی هستند؛ در این شرایط وقتی تقاضای وام می‌کنند که مشکلی در زندگی‌شان پیش آمده باشد اما مبالغی که به عنوان وام پرداخت می‌شود، حلال هیچ مشکلی نیست!

به گفته‌ی این بازنشسته، خدمات رفاهی و امکاناتی که سازمان تامین اجتماعی در اختیار مستمری بگیران خود می‌گذارد، اصلاً کافی نیست؛ بدون مشارکت جامعه هدف، برای این امکانات و برای مبلغ وام در سال جدید تصمیم می‌گیرند و فکر نمی‌کنند که ده میلیون تومان وام، بعد از مدت‌ها معطلی و در نوبت ایستادن، به چه کار یک بازنشسته می‌آید؟!

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1615600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 4
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  19 1
  متاسفانه 2 ماه و 5 روز است که مشکل پرداخت وام 50 تا 100 میلیون تومان بدون ضامن به بازنشستگان تامین اجتماعی در بانک ها حل نشده است چرا؟
 • اعتراض IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  16 0
  چرا این بازنشستگان تامین اجتماعی برای دریافت وام 50 تا 100 میلیون تومان بدون ضامن هنوز بلاتکلیف هستند و این در حالی است که متاسفانه تاکنون هیچ بازنشسته‌ای تامین اجتماعی موفق به دریافت وام 50 تا 100 میلیون تومان از بانک رفاه کارگران وغیره نشده است.
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  8 1
  وعده وزیر اقتصاد برای پرداخت وام بدون ضامن توخالی است/ این در حالی است که مسئولین بانک ها در این 2 ماه وام 50 تا 100 میلیون تومانی بدون ضامن را به بازنشستگان تامین اجتماعی ندادند و خوددار کردند و هنوز هم خودداری می کنند چرا؟
 • سید علیرضا IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  13 0
  وام ده تومنی !!! احتمالا شوخی کردن. به هر حال سال جدید رو بهتره با مزاح و شوخی شروع کنیم تا لبخند به روی بازنشستگان بشینه . اصولا عزیزانمون در سازمان تامین اجتماعی افراد طنازی هستند .
 • اعتراض IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  7 0
  تاریخ : ۲۵ - اسفند - ۱۴۰۰ بسمه تعالی درپاسخ به رئیس جمهور درپاسخ به وزیر امور اقتصاد و دارایی درپاسخ به رئیس کل بانک مرکزی پرداخت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن با دستور رئیس جمهور توسط بانک ها یک دروغ برزگی بوده است که متاسفانه تاکنون بانک ها به بازنشستگان تامین اجتماعی وام بدون ضامن ندادند و خودداری کردند چرا؟
 • اعتراض IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  3 0
  تاریخ : ۲۵ - اسفند - ۱۴۰۰ بسمه تعالی درپاسخ به رئیس جمهور درپاسخ به وزیر امور اقتصاد و دارایی درپاسخ به رئیس کل بانک مرکزی پرداخت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن با دستور رئیس جمهور توسط بانک ها یک دروغ برزگی بوده است که متاسفانه تاکنون بانک ها به بازنشستگان تامین اجتماعی وام بدون ضامن ندادند و خودداری کردند چرا؟
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۰۵
  2 1
  بسمه تعالی درپاسخ به رئیس جمهور درپاسخ به وزیر امور اقتصاد و دارایی درپاسخ به رئیس کل بانک مرکزی پرداخت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن با دستور رئیس جمهور توسط بانک ها یک دروغ برزگی بوده است که متاسفانه تاکنون بانک ها به بازنشستگان تامین اجتماعی وام بدون ضامن ندادند و خودداری کردند چرا؟