سه «باید» خودرویی خطیب جمعه اردبیل برای تست «قدرت» رئیسی

ایرنا نوشت: آیت الله عاملی گفت: آقای رئیس‌جمهور اخیراً در سه موضوع از کلمه باید استفاده کردند. ما مایلیم قدرت آقای رئیس جمهور را در این سه "باید" تست کنیم و اگر این سه مطلب را به مرحله اجرا برسانند تردیدی در اعمال حاکمیت در دوره ایشان نخواهد بود.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری گفت: شعارهای سال مقام معظم رهبری نقشه راه کشور ما، منشور عمل مسوولین و نقطه تمرکز اهتمام ملت عزیز ماست.

آیت الله عاملی افزود: اعلان شعار سال برای رساندن این مطلب است که در موضوعات مطروحه نباید به صورت عادی عمل کرد و دولت برای معماری اقتصادی کشور باید روی مقدمات این موضوعات برنامه‌ریزی کند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با بیان اینکه آفت بزرگ شعارهای سال برخورد آماری و سمیناری با این شعارهاست، گفت: نتیجه شعارهای اعلام شده باید در سفره مردم معلوم شود نه در آمار و سمینار.

وی افزود: در تولید واقعاً باید مانع زدایی و اعطای تسهیلات و آماده‌سازی مقدمات صورت بگیرد و هم حجم تولید باید بالا برود و هم حساب خاص روی اجناس استراتژیک اجناس ارزبر که استقلال اقتصادی را تهدید می‌کند باز شود.

آیت الله عاملی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم به عنوان قدم اول در لبیک به قسمت اول شعار سال، دولت در اسرع وقت علت تعطیلی کارخانجات تعطیل شده را بررسی نماید تیم اقتصادی دولت اگر به این موضوع وارد نشود قطعاً تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: در موضوع دانش بنیان در وهله اول باید مسوولین دقت کنند که با وجود دانشگاه‌ها چرا این مراکز را باز کردند؟ با وجود دانشگاه‌های عظیم صنعتی، چرا پارک علم و فناوری را درست کردند؟ مگر دانشگاه علم و فن آوری ندارد؟ این اقدام فلسفه مبارکی دارد که غالبا مورد غفلت قرار می‌گیرد. آیا باز کردن پارک علم و فناوری اهانت به دانشگاه‌های صنعتی نیست؟

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در وهله دوم دولت و مخصوصاً تیم اقتصادی باید این مراکز را نیاز محور کند بلکه خود دانشگاه‌ها اگر می‌خواهند دانشگاه آرمانی شوند باید نیاز محور باشند یعنی دولت نیازهای خود را اعلام کند و از آنها کار بکشد نه اینکه دانشگاه با بودجه سنگین سراغ موضوعات فرعی یا تخیلی برود و رابطه دانشگاه و صنعت قطع شود.

 خطیب جمعه اردبیل : نتیجه شعار سال باید در سفره مردم معلوم شود

بیشتر بخوانید:

 آیت الله عاملی در ادامه با بیان اینکه کاربردی عمل کردن و سراغ زیربنا رفتن امتیاز بزرگ برای مراکز آموزشی اعم از دانشگاه و آموزش و پرورش است، گفت: در ژاپن سه سال اول دبستان درس نیست بلکه مهارت اجتماعی را آموزش می‌دهند. یاد می دهند که به بزرگان باید احترام گذاشت. قانون قداست دارد و باید به قانون احترام کرد. محیط زیست قداست دارد باید به محیط زیست احترام کرد یاد می‌دهند که دزدی و دروغ  ملت و کشور را ویران می‌کند.

 خطیب نماز جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: همه ما چشم دوخته ایم که آیا دولت آقای رئیسی در برابر شعار سال مثل دولت‌های قبل عمل خواهد کرد یا با متدهای جدید نوآوری‌های بزرگی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بیان کلمه "باید" مسئولیت اولیه را متوجه شخص گوینده می‌نماید افزود: مسئولین ارشد نظام جمهوری اسلامی توجه کنند که هر وقت از کلمه باید استفاده می‌کنند این کلمه قبل از همه بر دوش آنها تعهد ایجاد می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آقای رئیس‌جمهور اخیراً در سه موضوع از کلمه باید استفاده کردند. ما مایلیم قدرت آقای رئیس جمهور را در این سه "باید" تست کنیم و اگر این سه مطلب را به مرحله اجرا برسانند تردیدی در اعمال حاکمیت در دوره ایشان نخواهد بود اول اینکه در تولید خودرو زمینه رقابت باید فراهم شود، دوم اینکه انبار خودروسازان که مملو از خودروهای ساخته شده است باید برای فروش عرضه شود و سوم اینکه در واردات نهاده‌های دامی باید انحصار شکسته شود.

تاکید آیت الله عاملی بر تکریم شعائر ماه مبارک رمضان

آیت الله سید حسن عاملی همچنین با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه رمضان شعائر بسیار بزرگ دینی ماست و تعظیم شعائر از تقوای قلوب و جزو دستورات موکد خداوند در قرآن است.

 خطیب نماز جمعه اردبیل افزود: یک وجه برای تعظیم این ماه ، رعایت حرمت و احترام این ماه است. یک وجه برای تعظیم این است که قبل از ورود ماه فضای جشن و  خوشحالی از آمدن سفره پذیرایی بزرگ خداوند در شهرها حاکم شده و تداعی خوبی برای جوان ها و نوجوان ها درست شود.

۲۱۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1615738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =