نماینده مجلس : معنای  ساماندهی ارز ترجیحی ،حذف یارانه دارو  نیست

رویداد ۲۴ نوشت: نماینده مجلس درباره وضعیت ارز ترجیحی دارو در سال ۱۴۰۱، گفت: ساماندهی ارز ترجیحی به معنای حذف یارانه نیست، بلکه یارانه داخل کالا به یارانه مستقیم تبدیل می‌شود.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: رقمی حدود ۱۷۰ هزار میلیارد تومان در تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۴۰۱ برای یارانه کالاهای اساسی از جمله دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی در نظر گرفته شده است که حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان آن مشخصا برای دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی است. پیشتر دولت این یارانه را به ارز تبدیل می‌کرد که در مسیر تخصیص آن رانت زیادی وجود داشت، اما مجلس شورای اسلامی برای سال ۱۴۰۱ این یارانه را به ریال تبدیل کرده است و به دولت اجازه داده در صورت تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز برای تخصیص آن، به نحوی که دارو برای مردم گران نشود؛ این مبلغ را از طریق بیمه‌ها هزینه کند.

نماینده مجلس : ساماندهی ارز ترجیحی دارو به معنای حذف یارانه نیست

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درباره زیرساخت‌های مورد نیاز اجرای این طرح، گفت: یکی از این زیرساخت‌ها بیمه شدن افراد فاقد پوشش بیمه‌ای است. برای این موضوع نیز رقمی بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات قبلی سازمان بیمه سلامت تخصیص داده شده تا افراد فاقد پوشش بیمه‌ای تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

۲۱۲۱۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1616316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =