خشم عراقی‌ها از توهین به ساحت مراجع؛ معترضان مقر حزب دموکرات کردستان در بغداد را آتش زدند

فارس نوشت: معترضان به اظهارات اهانت‌آمیز یک عضو ارشد حزب دموکرات کردستان عراق، وارد مقر این حزب در بغداد شده و آن را به آتش کشیدند.

معترضان عراقی بامداد دوشنبه مقابل مقر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد تجمع و تظاهرات کردند.

رسانه‌های عراقی خبر دادند گروه‌های معترض به اظهارات اهانت‌آمیز یک عضو ارشد حزب دموکرات کردستان عراق، وارد مقر این حزب در بغداد شدند.

کانال تلگرامی «صابرین‌نیوز» گزارش داد که معترضان مقر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد را به تصرف خود درآورده و آن را به آتش کشیدند.

بر اساس این گزارش، معترضان با شعار اینکه «مراجع دینی، خط قرمز ما هستند»، شروع به تخریب تجهیزات و اموال داخل این ساختمان کردند.

به نوشته صابرین‌نیوز، نیروهای امنیتی که مقابل مقر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد مستقر شده بودند، ابتدا با معترضان درگیر شده و سعی کردند مانع ورود آنها به ساختمان شوند اما در ادامه نتوانستند جلوی تظاهرات‌کنندگان را بگیرند.

برخی رسانه‌های عراقی می‌گویند این دومین بار در یک سال اخیر است که مقر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد به آتش کشیده می‌شود.

صابرین‌نیوز در ادامه گزارش داد، تظاهرات‌کنندگان که شامل گروه‌هایی مانند النجبا، کتائب سیدالشهدا و دیگر معترضان به اهانت عضو حزب دموکرات کردستان عراق به مرجعیت شیعی بودند، تصاویر «مسعود بارزانی» را به آتش کشیدند.

پیش از این، «نایف کردستانی» عضو ارشد حزب دموکرات کردستان عراق اظهارات توهین‌آمیزی درباره مراجع دینی غیر عرب به زبان رانده بود که خشم گسترده مردم عراق را در پی داشت.

حزب دموکرات کردستان نیز بعد از مواجه‌شدن با خیل عظیم معترضان، مدعی شد که نایف کردستانی هیچ ارتباطی با این حزب ندارد اما تصاویری از وی منتشر شده که او را در کنار «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر و «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق نشان می‌دهد.

صابرین‌نیوز در ادامه گزارش داد که معترضان وارد شده به مقر حزب دموکرات کردستان عراق، «اسناد و مکاتبات خطرناکی» را داخل این ساختمان به‌دست آورده‌اند.

به نوشته این رسانه عراقی، نیروهای امنیتی به دستور «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق در حال بازداشت کردن معترضانی هستند که مقر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد را به تصرف درآورده و آتش زدند.

4949

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1616345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =