زنان پشت در بسته ورزشگاه مشهد | سخنگوی کمیسیون امور داخلی گزارش پیگیری داد

ایسنا نوشت: نجابت تاکید کرد: قرار است ظرف ۴۸ ساعت آینده دستگاه‌ها همه مدارک، مستندات و صورت جلسات خود را پیرامون حادثه رخ داده در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد را برای کمیسیون ارسال کرده و در صورت نیاز یک هیئت تحقیق و تفحص به صورت میدانی از ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد نیز بازدید خواهد کرد.

 روح‌الله نجابت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روز گذشته حوادث رخ داده پیرامون بازی فوتبال ایران و لبنان در مشهد، در جلسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها بررسی شد، اظهار داشت: این جلسه پیرو ماموریت ریاست مجلس شورای اسلامی به کمیسیون برای بررسی وقایع رخ داده پیش از برگزاری بازی مقدماتی جام جهانی ایران و لبنان در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: در جریان مسابقه مقدماتی جام جهانی ایران و لبنان در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برخی از  هواداران تیم ملی از ساعتی قبل از برگزاری مسابقه در مقابل این ورزشگاه تجمع کرده و منتظر بودند تا پس از باز شدن درب‌ها بتوانند وارد ورزشگاه شوند. در این میان برخی بانوان علاقه‌مند به تیم ملی هم که بلیت مسابقه را تهیه کرده بودند در مقابل ورزشگاه حضور داشتند اما ممانعت از ورود آنها به ورزشگاه سبب اعتراض آنها شد. با توجه به باز شدن درب شرقی ورزشگاه از حدود چهار ساعت قبل از شروع مسابقه، برخی هواداران مرد توانستند وارد ورزشگاه شوند اما بانوان هوادار نتوانسته‌اند مجوز ورود به ورزشگاه را پیدا کنند که منجر به بروز برخی حواشی گردید.

زنان پشت در بسته ورزشگاه مشهد | سخنگوی کمیسیون امور داخلی گزارش پیگیری داد

بیشتر بخوانید:

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: در جلسه روز گذشته کمیسیون که وزیر ورزش و جوانان، سردار میراحمدی معاون امنیتی وزارت کشور به نمایندگی از وزارت کشور، رئیس و برخی اعضای هیئت مدیره فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی و جانشین اطلاعات نیروی انتظامی به نمایندگی از نیروی انتظامی حضور داشتند، گزارش دستگاه‌ها ارائه و جمع‌بندی نهایی توسط معاون امنیتی وزارت کشور صورت پذیرفت. در همین رابطه معاون امنیتی وزارت کشور گفت که جمع‌بندی گزارش به رئیس جمهور نیز ارائه شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: بنا به نظر نماینده وزارت کشور در جمع‌بندی گزارش مذکور، عدم‌هماهنگی و سوء مدیریت برخی دستگاه‌ها منجر به وقوع حادثه شده است.  از جمله تخطی‌های صورت‌گرفته توسط فدراسیون فوتبال، دعوت حدود ۴ هزار نفر از افراد مختلف جهت تماشای مسابقه بوده که فراتر از ظرفیت پیش‌بینی شده مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا بوده و علاوه بر بلیت های فروخته شده جمعا به تعداد ۱۲ هزار نفر بوده است. البته آنچه در ورزشگاه مشاهده شده است حضور جمعیت قریب ۲۳ هزار نفری در ورزشگاه بوده است که خیلی از افراد نیز فاقد بلیت بوده‌اند.

نجابت در پایان بیان کرد: در نهایت پس از گزارش دستگاه‌ها بنا شد ظرف ۴۸ ساعت آینده، دستگاه‌ها همه مدارک، مستندات و صورت جلسات را برای کمیسیون ارسال نمایند و کمیسیون گزارشی جهت قرائت در صحن آماده نماید و در صورت نیاز یک هیئت تحقیق و تفحص به صورت میدانی با بازدید از ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد گزارشی را آماده نمایند.

217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1618727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =