گزارش تازه پنتاگون از توسعه خیره‌کننده چین در فناوری‌های هسته‌ای

ایسنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که کشور چین در حال توسعه فناوری‌های هسته‌ای و سلاح‌های مافوق صوت خود با سرعت «خیره کننده» است.

وزارت دفاع آمریکا امروز (سه شنبه) اعلام کرد که چین در حال توسعه فناوری‌های هسته‌ای و تسلیحات مافوق صوت خود با سرعت «خیره کننده» است که امنیت ایالات متحده را تهدید می‌کند.

به گزارش بلومبرگ، این موضوعات در گزارشی منتشر شد که چارلز ریچارد، رئیس فرماندهی راهبردی آمریکا قصد دارد روز سه شنبه در یک جلسه استماع غیرعلنی به قانونگذاران آمریکایی ارائه کند.

ریچارد به اولین آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای چین مجهز به دستگاه مافوق صوت در ژوئیه گذشته اشاره کرد و گفت که این یک «دستاورد فنی با پیامدهای خطرناک برای ثبات استراتژیک» است.

وی در گزارش خود نوشت:‌ این موشک ۴۰۰۰۰ کیلومتر را در بیش از ۱۰۰ دقیقه طی کرد که این بزرگترین مسافت و طولانی ترین زمان پرواز از میان سلاح‌های تهاجمی هر کشوری است که تاکنون آزمایش انجام داده است.

ریچارد معتقد است که «چین و روسیه هر دو این توانایی را دارند که به طور یکجانبه درگیری را در هر سطحی از خشونت، در هر منطقه، در سراسر جهان و در هر زمان تشدید کنند که در اینصورت نیروهای مسلح آمریکا دیگر نمی‌توانند ادعا کنند که خطر هنوز کم است، به ویژه در زمان بحران».

ریچارد افزود:‌ چین علاوه بر تقویت تلاش‌های خود برای ساخت میدان‌های پرتاب موشک جدید در غرب این کشور که هر کدام حاوی حدود ۱۲۰ سیلو موشکی است، سرمایه‌گذاری هنگفتی روی فناوری تسلیحات مافوق صوت انجام می‌دهد که به پکن اجازه می‌دهد موشک‌های بالستیک «قدرتمند» با قابلیت دسترسی به قلمرو ایالات متحده را در اختیار داشته باشد.

311311

کد خبر 1618894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =