رویا خسرونجدی: نوجوانان ایرانی بی‌تی‌اس را دنبال نکنند، چه کنند؟

رویا خسرونجدی، فیلمنامه‌نویس و نویسنده، این پرسش را مطرح می‌کند که چرا نباید خواننده‌هایی با سبک‌های مناسب و شاد که مورد علاقه نوجوانان و جوانان هستند، در تلویزیون نمایش داده شوند. او تاکید می‌کند وقتی نوجوانان و جوانان، علاقه خود را در داخل کشور پیدا نمی‌کنند، جذب گروه‌هایی مانند بی‌تی‌اس می‌شوند.

مهسا بهادری: افراد زیادی معتقدند که اگر کیفیت سریال‌های تلویزیونی پایین است، به علت ضعف فیلمنامه‌هاست، اما رویا خسرونجدی، نویسنده و فیلمنامه‌نویس باور دارد که این ممیزی‌های صداوسیما است که به کیفیت سریال‌ها و حتی فیلمنامه‌ها آسیب وارد می‌کند و باعث می‌شود مخاطب از تماشای سریال‌های تلویزیونی منصرف شود.

با خسرونجدی که به‌تازگی سریال «جناب‌عالی» با نویسندگی او و کارگردانی عادل تبریزی در تلوبیون پلاس به نمایش درآمده است، گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

فکر می‌کنید تلویزیون تا چه اندازه به علاقه مخاطبانش توجه می‌کند؟

من فکر می‌کنم که تلویزیون به عنوان رسانه ملی که در دسترس تمامی افراد جامعه است باید بیشتر به نظر مخاطبش اهمیت ‌دهد، گاهی سریالی پخش می‌شود و می‌شنوم که مخاطب می‌گوید این چند قسمت است؟ چقدر طولانی است؟ و چه زمانی به پایان می‌رسد؟ چون هیچ علاقه‌ای به تماشای آن اثر ندارند.

در کدام یک از کارهایتان به صورت جدی با این موضوع مواجه شدید؟

در سریال «از یادها رفته» فیلمنامه یک چیز دیگر بود و سریال یک چیز دیگر را به نمایش درآورد، اگر شما فیلمنامه را بخوانید سوال می‌پرسید این سریال چه زمانی ساخته خواهد ‌شد؟

رویا خسرونجدی: نوجوانان ایرانی بی‌تی‌اس را دنبال نکنند، چه کار کنند؟
سریال «از یادها رفته»

بسیاری معتقدند که فیلمنامه‌های خوب به تلویزیون ارائه نمی‌شود، با توجه به صحبت شما، فیلمنامه‌ها همیشه بی‌محتوا و دارای مشکل نیستند، بلکه این تغییرات زیاد است که به محتوا آسیب‌ می‌رساند.

خیلی مواقع این‌گونه است، حتی من گاهی با دیدن اسم نویسنده سریال‌ باور نمی‌کنم این فیلمنامه را آن شخص نوشته باشد، چون می‌دانم کارش چگونه است و در نهایت هم چیزی که پخش می‌شود، هیچ شباهتی به کار ایشان ندارد.

از چه زمانی این اتفاق، یعنی سخت‌گیری‌ها و تغییر در محتوای سریال رخ داد؟ چون قرار نیست ما مخاطبان را از تلویزیون برانیم.

این اتفاق خیلی وقت است که رخ داده، مخاطب تلویزیون اعمال سلیقه دست‌اندرکاران را به این شکل نمی‌پسندد و باید تغییراتی در این چارچوب ایجاد کند، اما متاسفانه کسی هم نیست که به این موضوع رسیدگی کند. این موضوع باعث شد به مرور زمان، نه تنها مخاطب دیگر تلویزیون را دنبال نکرد، بلکه بسیاری از فیلمنامه‌نویس‌های خوب هم دیگر برای تلویزیون فیلمنامه ننوشتند. کار کردن با تلویزیون بسیار سخت است، هر سریال برای یک فیلمنامه‌نویس، دوسال زمان می‌برد. شاید ‌بگویند دستمزد فیلمنامه‌نویس‌ها بالا است اما اگر تقسیم بر تعداد ماه‌ها شود، واقعا از حداقل دستمزد هم کم‌تر است.

در هر جای دنیا مخاطب یک سریال کم باشد فصل بعدی آن ساخته نمی‌شود، اما در ایران، نه تنها فصل دوم آن ساخته می‌شود بلکه بهترین زمان و بهترین شبکه را هم به آن اختصاص می‌دهند

مگر حق اثر برای نویسنده نیست؟ پس چرا تلویزیون به این راحتی در آن تغییر ایجاد می‌کند؟

متاسفانه اغلب حقوق مادی و معنوی اثر از ما گرفته می‌شود و همه چیز به تلویزیون تعلق می‌گیرد. در مواقع دیگر نیز ساترا، همین کار را با آثار می‌کند و گاهی ممیزی ارشاد، همین کار را با کتاب‌ها می‌کند و با تغییرات زیاد و اساسی در کتاب آن را از نظر متن و محتوا به قدری متفاوت می‌کند که از چاپ آن صرف نظر می‌کنم، فیلمنامه می‌نویسم، ممیزی‌ها با اعمال سلیقه و جابه‌جایی مدیران، مدام باید عوض می‌شود و گاهی اصلا حتی در مراحل تولید به این نتیجه می‌رسند که سریال ساخته نشود. خلاصه در تلویزیون باید پوستِ کلفتی داشته باشی تا بتوانی کار کنی.

برای شبکه نمایش خانگی هم فیلمنامه نوشتید؟ شرایط این شبکه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

شبکه نمایش خانگی یک مدت بسیار خوب پیش می‌رفت، اما با ورود ساترا همان اعمال نظرهایی که در تلویزیون بود، به شبکه نمایش خانگی هم وارد شد. متاسفانه مسئله‌ای دیگر هم در سینما داریم که یا می‌خواهیم خیلی هنری و یا خیلی لمپنی کار کنیم، درصورتی که می‌دانیم، مخاطب، سینمای قصه‌گو را دوست دارد، ولی کسی به ذائقه مخاطب اهمیت نمی‌دهد. سینما دنبال فروش است و تلاش دارد ذائقه مخاطب را تغییر دهد، تلویزیون هم که کمتر کاری با خواسته و سلیقه مخاطب دارد، هرجای دنیا رنکینگ یک سریال پایین باشد، غیر ممکن است که فصل دوم آن ساخته شود، اما در ایران فصل بعدی آن را می‌سازند و بهترین شبکه و بهترین ساعت را به آن اختصاص می‌دهند.

فیلمنامه‌ها را تغییر می‌دهند و گاهی لحظه آخر به این نتیجه می‌رسند که سریال نباید ساخته شود، خلاصه در تلویزیون باید پوستِ کلفتی داشته باشی تا بتوانی کار کنی

ما در دهه هشتاد سریال‌های کمدی زیادی داشتیم که مخاطب هم به آن علاقه داشت. تعدادی از آن سریال‌ها را فردی مانند رضا عطاران می‌ساخت، اما حالا حاضر نیست به تلویزیون بازگردد، دلیل این ماجرا چیست؟

شاید مسئله خط قرمزهاست. این را فراموش نکنیم که تلویزیون خیلی اذیت می‌کند، حتی شما اگر بخواهید یک چِک ساده کارتان را از تلویزیون بگیرید، باید از هفت خان رستم عبور کنید. تلویزیون کمترین هزینه را می‌دهد، بهترین کیفیت را می‌خواهد. یک نکته دیگر هم وجود دارد و آن اصلاحات است، سریال تا لحظه‌ای که پخش شود، اصلاح می‌شود و این مسئله واقعا هنرمند را اذیت می‌کند و باعث زحمت چندبرابری در کار و خستگی نویسنده و حتی زخمی شدن‌ محتوای کار می‌شود.

اگر ما مخاطبمان را از تلویزیون و سینما و شبکه نمایش خانگی برانیم، چه بلایی سرش می‌آید؟

نکته مهم ماجرا همین است ما مگر چه کاری انجام دادیم که توقع داریم جوانانمان جذب گروه‌های مختلف نشوند؟ مثلا همین گروه بی‌تی‌اس چرا تا این اندازه طرفدار دارد؟ چرا نوجوان و جوان ایرانی باید تا این اندازه جذب این گروه‌ها ‌شوند و متاسفانه مدام به‌خاطرعلاقه‌شان با خانواده در حال بحث و جدل باشند. خانواده می‌گوید عزیزم این گروه‌ها را نگاه نکن، نوجوان می‌گوید باشه، خب چه چیزی را تماشا کنم؟ و ما چیزی برای ارائه نداریم. شبکه جوان داریم؟ شبکه‌ای که واقعا به علاقه جوان‌ها بپردازد. چه ایرادی دارد خواننده‌هایی با سبک‌های مناسب و شاد که مورد علاقه نوجوانان و جوانان هستند در تلویزیون نمایش داده شوند؟ چرا جوان ما باید به کشور دیگری سفر کند و برای دیدن امثال تتلو چندین میلیون تومان هزینه کند؟

بیشتر بخوانید:

گیتی معینی: هرگز مهران مدیری را نمی‌بخشم و عذرخواهی هم نمی‌کنم

سریال طنزِ «جناب عالی»، به‌جای شبکه نسیم، از تلوبیون پخش خواهد شد

اعتراضِ امیرحسین رستمی به پخش نشدن «جناب‌عالی»

می‌توانیم سری به برنامه‌هایی مثل«هری‌پاتر» بزنیم که در کار تخیلی هستند، چرا نباید بچه‌هایمان یک پلیس قهرمان داشته باشند، مردان آهنین و شگفت‌انگیز داشته باشند، چه می‌شود اگر این کارها را انجام دهیم؟ به جای آن انیمیشنی که می‌سازیم و مخاطبان ذره‌ای تمایل ندارند آن را تماشا کند، چرا به سلیقه و نیاز جوانان پاسخ نمی‌دهیم؟ چرا ما نباید یک شبکه بسازیم که قهرمان‌سازی کند؟ ۱۲ امام و ۱۴ معصوم داریم که قهرمانان دینی ما هستند که می‌توانند در تمامی شئون الگو باشند. اما می‌توانیم قهرمانان علمی تخیلی بسیار قوی‌تر از رابین‌هود و بت‌من و سوپرمن را بسازیم. این کار را هم به راحت‌ترین نحو ممکن می‌توانیم انجام دهیم، قانون کپی رایت هم که نداریم، آیزاک آسیموف این همه کتاب دارد، از روی آن داستان‌ها می‌توانیم اقتباس کنیم یا داستان‌های باستانی و تاریخی ایرانی را بسازیم و بچه‌ها این قهرمانان را ببینند، بعد ایده‌پردازی می‌کنند و ذهن آن‌ها به درستی رشد می‌کند. گاهی بسیار افسوس می‌خورم. مثلا در مصاحبه‌ای از یک جوان ۲۳ ساله می‌پرسند چرا ماسک نزدی؟ می‌گوید ۲۳ سالم است خودم هستم و دوچرخم، چرا باید زنده بمانم؟ من دلم برای این افرادی که آرزو و هدف ندارند به درد می‌آید. این موضوع خیلی دردناک است.

ما به خواسته‌های جوانان توجه نمی‌کنیم، چه چیزی به آن‌ها داده‌ایم که توقع داریم گروه بی‌تی‌اس را دنبال نکنند، اصلا چرا جوانان ما باید میلیون‌ها تومان هزینه کنند تا بروند در یک کشور دیگر در کنسرت تتلو شرکت کنند

بین سریال‌هایی که نوشتید، کدام‌یک کم‌تر دستخوش تغییرات شده است؟

فکر می‌کنم سریال «جناب‌عالی» کمترین تغییر را داشته است. زمانی که این کار را پذیرفتم، قرار بود خیلی انتقادی شود و تهیه‌کننده این اجازه را به ما داد که طنز سیاسی بُرنده‌ای بنویسیم اما این بُرندگی به مرور زمان کم شد. امیرعلی «جناب‌عالی» با بازی امیرحسین رستمی، شخصی است که همه ما حداقل یک‌بار در جامعه امروز جای او بوده‌ایم و هر بار که پیش مسئول یا مدیری در اداره یا شرکتی رفتیم فکر کردیم چقدر نالایق است، پیش خودمان گفتیم اگر من جای این بودم می‌دانستم چه کار کنم، شخصیت امیرعلی این‌گونه شکل گرفت، از تصور آدم‌هایی که اگر جای یک‌نفر دیگر بودند چه‌کاری انجام می‌دادند؟

امیرعلی آدمی است که می‌خواهد همه چیز را درست انجام دهد و خیلی اخلاق‌مدار است، نه می‌خواهد میانبر بزند، نه کار غیرقانونی انجام دهد و حتما می‌خواهد به مقصد برسد، بسیار طول می‌کشد تا این را متوجه شود که سیاست پیچیده‌تر از این حرفاست. دوستش بابک هم انسان وفاداری است و مسئله‌ای که پیوند این دو نفر را عمیق‌تر کرده، مرسده، خواهر امیرعلی است.

آقای رضوانی برای ساخت این کار آقای عادل تبریزی را به من پیشنهاد داد، من ایشان را نمی‌شناختم، آقای تبریزی مرا دعوت کردند که فیلم «گیجگاه» را ببینم، زمانی که فیلم را دیدم گفتم قطعا اگر یک‌نفر این کار را خوب بسازد، عادل تبریزی است. پس از مدتی آقای رضوانی گفتند شاید عادل تبریزی به ما نپیوندد، گفتم نمی‌شود باید این کار را خودش بسازد. در ملاقات اول عادل طرح را خوانده بود و به قدری با هیجان صحبت ‌کرد و مدام حرکت می‌کرد که گردن من دائم در حال حرکت بود طوری که سوال کرد چیزی شده خانم نجدی؟ گفتم فعلا نه؟ بعد دوباره سوال کرد فکر می‌کنید بتوانیم باهم کار کنیم؟ گفتم اگر کمی از هیجانت کم کنی بله، بعد با لحن شوخی گفتم گردنم درد گرفت.

رویا خسرونجدی: نوجوانان ایرانی بی‌تی‌اس را دنبال نکنند، چه کار کنند؟
سریال «جناب عالی»

امیر علی در سریال «جناب‌عالی» بی شباهت به کاراکتر امیرحسین رستمی در سریال «لیسانسه‌ها» نیست، شما چه کاری انجام دادید که مخاطب حس کند در حال تماشای یک شخصیت متفاوت است؟

البته که متفاوت است؟ ما در سریال نمی‌خواستیم که امیرعلی آدم بی‌دست و پایی نشان داده شود، بلکه می‌خواستیم فردی نخبه را نشان دهیم که می‌داند مشغول انجام چه کاری است، به گونه‌ای که وقتی استادش او را پشت چراغ قرمز می‌بیند از ماشین پیاده می‌شود و به او احترام می‌گذارد. این آدم بی‌دست و پا نیست، بلکه می‌خواهد در حیطه توانایی‌هایش کار کند. اتفاقا برای اینکه این شباهت به مخاطب القا نشود، در انتخاب امیرحسین رستمی در این نقش کمی شک داشتم و به نظرم امیرعلی باید یک آدم خیلی جدی و رسمی می‌بود که اگر گاهی اشتباهی می‌کند برای مخاطب جالب باشد. اما بعدا متوجه شدم انتخاب خوبی بوده و ایشان نقش را خوب زنده کردند.

۲۵۹۲۴۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1619062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 91
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 40
 • کارمند ساده IR ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  چرخه ی بسته درست شدن آب که می شود ابر و باران و... آب ؛ دوباره تکرار می شود البته عده ای که به گروه بی تی اس علاقه دارند و می خواهند در این رشته شرکت کنند اشکالی علی الظاهر ندارند ولی این همان سیاست ایسم های خبری است که بجای یاد دادن فرمول کوکاکولا و پپسی خود این نوشابه ها را می فروشند یا اینکه بجای اینکه به جوانان در این سن و سال بگویند بروید دنبال کار و سپس اشتغال و تدریس یا مهارت آموزی های مالی فقط و فقط دنبال بی تی اس رفتند و تو خود بخوان حدیث مفصل از این چرخه ی باطل اکه از زمان رژیم منحوس پهلوی بوده تا به هم اکنون
  • یه کسی IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
   4 33
   خیلی خوب گفتید
  • فاطمه IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   2 15
   اینا دلشون میخاد😐😂
 • بی نام ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  70 16
  یه کلکسیون زیبایی است بی تی اس ببم. به ویژه تآئه و کوکیه :)
 • ماهان IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  87 41
  اتفاقا با وجود شماهاست که بچه ها اغلب به افراد خارجی علاقه مند می شوند
  • 💜🅐🅡🅜🅨⁷⟬⟭💜 IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
   107 4
   اتفاقا به هیچ کسی مربوط نیست که ، کی چی دوست داره
  • Army IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
   127 5
   اشتب نکن عزیز..... ما هیچ دلخوشی عی اینجا نداریم... اینجا خواننده ای نداریم ک درمورد اینکه خودمون باشیم یا به آدم بتونه انرژی مثبت بده بخونه اکثرا درمورد عشقه و شکست عشقیه.... شما برو لاو یور سلف رو گوش بده و معنیش رو بخون بعد اهنگای ایرانی رو بفهم حرف ایشون کاملا درسته و حرف شما کاملا اشتب
  • H.m IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   58 2
   نژاد پرستی تا کجا؟ دلمون میخواد فن کیپاپ باشیم مگه جرمه؟
  • ممد DE ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   8 94
   اینهمه خواننده خوب کشور داریم مخصوصا رپرامون تا اینا برن بی تی اس فن بشن؟ اونم با گرایش های اشتباه شون؟ بی تی اس فنا چند سال دیگه به حرف من میرسید
 • آرمی IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  چه عجب بالاخره یه آدم با فرهنگ پیدا شد که حرف درست رو بزنه
 • مهدی IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  31 11
  در این مصاحبه خوب یک عنصر مهم مغفول مانده. شما قرار است از عدم یک چیز باورکردنی و جذاب بسازید، آن هم برای مخاطبی که فیلم ها و سریال های روز را دنبال می کند. به خودی خود کار سختی است. این جاست که پای "استعداد" وسط می آید. طی سال ها می گفتند در ایران نمی شود فیلم ترسناک ساخت چون مشکل سانسور، حجاب و... داریم اما برادران ارک "پوست" را ساختند. می گفتند جلوه های ویژه در سطح آمریکایی ها نداریم که جنگی و فانتزی و علمی خیالی بسازیم اما "تنگه ابوقریب" و "مسخره باز" ساخته شد. می گفتند فیلم جاسوسی دهه شصتی عمرا خوب و باحال درنمی آید اما "ماجرای نیمروز" ساخته شد. می گفتند اکشن پلیسی نمی توانیم اما "متری شیش و نیم" ساخته شد که ویلیام فریدکین گفته یکی از بهترین تریلرهایی است که در عمرش دیده (به نقل از پوستر فرانسوی فیلم). همه این ها در همین سینما ساخته شده به دست فیلمسازانی بااستعداد. فیلمسازی در همه جای دنیا کار بسیار بسیار دشواری است و باید بدانیم در این عرصه دشوار و واقعی استعداد متوسط رو به پایین خریدار ندارد.
 • ‌ ‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌ IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  انقدر همه‌چیو به اعضا ربط میدن دیگه کم مونده بیان بگن کرونارم بی تی اس ساخته.فازشونو نمیفهمم واقعاً!:|
  • یک عدد آرمی:/ IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   53 0
   اینا برای جذب بازدید و ویو و اینا از اسم بی تی اس استفاده میکنن
 • . IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  244 9
  تیتتر خبر استفاده ابزاری از بی تی اس بود .
  • ArMy IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   48 0
   بی‌تی‌اسو کردن بازیچه‌ی دست خودشون :)))) هرچی میشه یه بی‌تی‌اس بهش میچسبونن بهش تا ویوشون زیاد شه...
 • هستی IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  خوب من به عنوان آرمی هم خواننده های ایرانی رو دوست دارم هم بی تی اسو نمیام بهشون هیت بدم مثل بعضی ها
  • .. IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   15 1
   چرا تعصبی بازی در میاری من خودمم آرمیم چیز بدی نگفته به بی تی اس فقط ضعف های صدا سیما و سینمای ایرانو میگفت فقط تنها اشتباهش تیترش بود که سوءاستفاده کرده بود
 • IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  68 12
  متن خوب و به جایی بود. من از وقتی پنج سال داشتم همیشه تو فیلم‌ها و کارتون‌ها دنبال یه قهرمان ایرانی می‌گشتم. ولی اون شخصیت، اون قهرمان هیچ وقت پیدا نشد. الان لااقل گاها یکی دو تا ساخته‌می‌شه ولی من دیگه پیر شدم.
 • مهسا IR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  خدا رو شکر بالاخره یکی پیدا شد که ما نوجوونارو بفهمه و حرف دلمون رو بزنه
 • Army bts HOBI♡♡ IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  احسنت برشما بانوی عاقل:) واقعا حق گفت
 • آرمی IR ۱۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  بالاخره یکی مارو درک کرد😐🗿
  • Army girl IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   14 0
   مرسی از شما دنیا خانم💝💝💝 تو صدا و سیما من تا حالا هییییچ فیلم خوبی ندیدم فیلماتون همششششش بیخوده همشششش... ما دوست داریم فن بی تی اس باشیم آیا به شما ربطی داره؟؟؟؟؟ ما تو ایران هییییچ دلخوشی که نداریم.. دلمون به همین بی تی اس خوشه.. که همین یه خوشی رو هم دارین میگیرین... واقعا متاسفم برای همچین کشوری واقعااااااا متاسفم
  • Army girl IR ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   10 0
   والا😐👌
 • آرمی IR ۱۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  ولی یه جوری میگین بی تی اسو دنبال میکنن فلانه بیسانه انگار بی تی اس داره کار اشتباهی میکنه😐🗿عجبا
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  مگه ما بچه بودیم چیکار میکردیم؟! برای ابتذال بهانه نیارید
  • Sarina IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
   19 0
   شما در زمان های خودتون بازی های خانوادگی داشتین، تو کوچه ها بودین، از چشم و هم چشمی و گرونی و... غیره به دور بودین اما ما و امثال ما دهه 80 ها چی؟ متولد دهه 80 همه جی دیده و الا یکم خوشی الا یکم شادی پس یک فکر کن بعد حرف بزن
 • IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  96 9
  دقت کردین حتی شادترین سریال ها توش حتما مرده و قبرستون داره؟؟
 • Zahra IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  چون این مشکل از ضعف سینمای ایرانه براجی الکی ماجرارو به بی تی اس میکشین سلیقه اهنگ کجا فیلم کجا و واقعا فیلم های خرجی بهتره به نظر من بهتره با ایده های جدید فیلم بسازید همه ی فیلم های ایرانی مثل همن
 • فاطمه زهرا IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  من نوجونم، احساس میکنم بی تی اس فقط لولی بازیه نوشنم نمیا ازشون 💔
  • بی نام IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
   101 5
   تو اول برو فارسی رو یاد بگیر بعد بیا راجب یک گروه خواننده بین‌المللی هیت بده
  • بی نام IR ۰۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   13 1
   تو اول فارسی یاد بگیر
 • ارمی فور اور IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  85 10
  شیر مادر نون پدر حلالت💜💜
 • Army IR ۲۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  جز افسردگی چی تو ایران بهمون رسیده که میخواید بی تی اس که بهمون یاد داد خودمونو دوست داشته باشیم و افسردگیو از بین برد رو دوست نداشته باشیم چه فکری کردید ما هیچوقت بی تی اسو ترک نمیکنیم که به سریال های مسخره و اهنگای بی معنی شما گوش بدیم !ما اهنگایی گوش میدیم که بهمون بگن از هدفمون دست نکشیم خودمونو دوست داشته باشیم بهمون بگه زندگی ادامه داره نه مثل تتلو فوش بده!درک کنید لطفا هرکسی یه سلیقه داره ما بی تی اسو میخوایم شمام تتلو و مهراد هیدن خوبه ماعم هیت بدیم بگیم اینا دخترن تا بفهمید چه حسی داره؟بیشتر ادمای جهان الان نژاد پرستیو بخاطر بی تی اس کنار گذاشتن لطفا اینکه هیچ هنری ندارید مقصر ما ارمیا و بی تی اس ندونید !به سلیقه ما احترام بزارید برید اهنگاشونو گوش کنید معنیشو بخونید بعد حرف بزنید!
  • 곤대 IR ۰۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
   63 1
   درست میگی به خدا خیلی راس میگیی منن ارمیممم ما ارمیا دست به دست هم هستیم اکه بی تی اسم نیاد ایران ما میریم میبینیمشون
  • Army IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
   65 3
   دقیقاً اونا بهمون یاد دادن چطور خودمون دوست داشته باشیم ....... حتی بیشتر از اینم یادمون دادن لطفاً هیت ندید🙏🏻
 • نیکیتا IR ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  76 12
  ار نظرم یه روان شناس برا صدا و سیما نیازمندم🪚😒
 • . IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  75 22
  خدا شفا 🙄 اینی که میگه خیلی واضحه اگه بی تی اسو دنبال نکنن تتلو بی خاصیت بی دین رو دنبال کنن😐😆
 • Micha kpoper otaku US ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  خدا رو شکر حمایت از ما آرمیا تو ایران داره زیاد میشهههه🙂💜💜💜💜I purple you💜🌌
  • یاسی IR ۰۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   1 34
   برو بابا کی خواست از شما حمایت کنه بهس یچیزه دیگست
 • ... IR ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
  69 11
  چه عجب،بالاخره یه آدم درست درمون پیدا شد:/
 • استاد IR ۰۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
  17 9
  سریال ها رو اصلا نمیشه با خانواده دید حتی بعضی از سریال های تلویزیون بعد تو سریال خانگی که هر کاري دلشون بخواد میکنن اونا رو خودت ببینی خجالت میکشی بعد ایشون میگه اوضاعش قبلا یکم بهتر بود دیگه میخوان چه‌ کار کنن
 • آرمی اواکادویی:) IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
  33 2
  چ ربطی به فیلمنامه داشت؟
 • نیلو IR ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
  82 19
  من مخالف این حرفم ک چون تلوزیون و صدا و سیما محتوا نداره نوجوان جذب گروه های کی پاپ میشن. این به روحیاتشون بستگی داره. چون اگه اینطور باشه ک توی این مقاله خوندم همه جوونا باید فن بی تی اس یا گروهای دیگه بشن در صورتی ک توی ایران ما ی عالمه جوون و نوجوان داریم ک اصلا علاقه ای به این گروه ندارن و حتی بهشون هیت میدن. اونا هم دارن تلویزیون و صدا و سیما رو میبینن پس چرا با این وجود جذب گروهای کی پاپی نمیشن. کسایی ک فن بی تی اس هستن در واقع جذب ظاهر و فضای رنگارنگ ام وی ها نمیشن در واقع. اونا معنی لیریک های آهنگ ها رو میخونن و حسش میکنن... مثلا من خودم بین خواننده های ایرانی واقعا از لیریکا و مفهومای آهنگای سیروان خسروی خوشم میاد. اینا همه به حسای درونی آدم مربوطه...
 • ارمی بینام IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
  44 8
  از خانم خسرونجدی خیلی تشکر میکنم و حالا جدا از موضوع گروه بی تی اس ، حرفاشون راجب جوانان خیلی درسته اما کسی نیست که بخواد گوش کنه
 • ناهید IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
  16 9
  دقیقا این ممیزیها و سانسورها و اعتراضات آقایان و وزیران و آقازاده ها فیلم و سریالها رو تباه کرده کارگردان وبازیگر و نویسنده همه کارشون رو انجام میدن آخر کار سانسورچی تمام اثر رو به آشغال بیمحتوایی تبدیل میکنه که بدرد سطل زباله میخوره واقعا ببینید چند موضوع هست که بتونن دربارش فیلم بنویسن یا جنگ تحمیلی یا بدبختی مردم یا معجزه یا عاقبد کاربد خدایی کدوم اینها میتونه جوان و نوجوان ایرانی رو تحت تاثیر قرار بده این وسط اهالی سینما دارن خراب و بی اعتبار میشن
 • آرمی IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
  88 5
  سخنان خوبی بود ولی نباید اسم بی تی اس رو می آورد آخه بی تی اس چی کار شما ها داره اون داره به کار و پیشرفت خودش فک میکنه شما هم به پیشرفت خودتون فک کنید
 • لالالالالا IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
  32 4
  بلاخره یکی فک کرد و حرف زد
 • سادات IR ۰۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  8 4
  چطور قدیما فیلمای تلویزیون طرفدار داشته؟ بیاین قبول کنیم فیلمنامه ها خیلی ضعیف شده مگرنه فیلم هایی مثل مثلاً بچه مهندس پدر یا خیلی فیلم های دیگه طرفدار داشته
 • آرمی ✨💜 IR ۰۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  23 1
  وای خدایا شکرت یه آدم با شعور تو ایران پیدا شد ممنونم ازت رویا ✨✨💜
 • آرمی IR ۰۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  23 1
  بلاخره یکی پیدا شد یه هزارم حرفای مارو بزنه و به اعضا هیت نده
 • 💜Army💜 IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  25 0
  شاید حق با خانم خسرونجدی باشه که تلویزیون محتوای قیلنامه را تغیر میدهد اما ما جوانان بخاطر اینکه تلویزیون و کشور خودمان همچین خواننده ها و شبکه هایی ندار به بی تی اس علاقه داریم و دیوانه وار دوسشون داریم این نیس که خودمون همچین چیزایی نداریم دلیلش اینه که اونا معنی واقعی زندگی رو بهمون یاد دادن و ما بخاطر اوناس که قراره به هدف های بالا برسیم و اینکه من حرفی ندارم دیگر چه بگویم من موندم که چرا ایران نمیگن به اهنگ های ساسی و یا تتلو گوش نکنید و یا این خواننده ها را ممنوع نمیکنند ولی بیس چهار ساعته گیر دادن به بی تی اس چرا چون ارمی ها پشت شونن یک چیز دیگه شما عزیزان هر چقدرم بخواید بهشون توهین کنید برای ما فرقی نمیکنه چون اینو میرسونه که فقط نمیخواید بی تی اس بالا باشه
 • manna IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  67 1
  هم اکنون استفاده از BTS برای افزایش ویوی سایت😐
 • ارمی IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  17 1
  چه عجب یکی از ارمی های ایران دفاع کرد متاسفم برای خودم چه اینقد مردم نژاد پرست هستن
 • آرمییی IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  13 0
  بخدا حق میگه بعدشم اینایی تو تلویزیون ایران دم از کار خوب و اینا میزنن خودشون چرا به کسایی هیت میدن ک اون سر دنیا ب جوونای مملکت ایران امید زندگی میدن؟ خب شما این کارارو میکنید بعد انتظار جوان خوب دارید؟
 • SOOA_ARMY IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  10 3
  بلاخره یکی شد حرف حق رو بزنه شما دیگه تا آخر بیمه شدید همه آرمی ها طرف داراتون هستند
 • Army IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۱
  13 1
  بالاخره یکی حرف درستو زد ولی تروخدا ول کنین همش بی تی اس صدتا فیلمو اهنگ شادو مفرح بسازین بازم ما ارمیمم پس همچیو به هم ربط ندین😐💔
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  3 81
  بی تی اس چه مرضی هست، فقط تتلو هم بهتزین صدا رو داره هم بهترین تکست رو... بقیه نمیفهمن تتلو چی میگه میان اینجا ریپلای چرت و پرت میزنن😒
  • جینیی IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   11 1
   تموم شد؟حالا بیا پایین 😐
 • ماکانی IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  4 98
  اونایی که میگید بی تی اس شاد بودن رو یادمون داد چرا کور شدید ؟ بی تی اس هر کدوم یه بیماری دارن اکثرا هم روحی اونوقت کسی که خودش مشکل روحی داره شاد بودن رو هجی کرده برا شما ؟ اون که شاد بودن و ارزش رو یادمون داد با افتخار میگم گروه دو نفره ایرانی ماکان بند بود برید ببنید چجوری به فن ها احترام میزارن و اونارو خانواده مینامن ببینید چه ارتباط نزدیکی با فنا دارن
  • آرمیییی IR ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   11 1
   احترام رو برو نگاه کن چطوری بی تی اس به آرمی هاش نشون میده بعدم کدومشون بیماری روحی روانی دارن که تو داری چرت میگی؟
  • آرمی IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
   9 1
   چرتو پرت نگو خدافز
  • ... IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
   7 1
   باشه..تو درست میگی مثلا عزیزدل من... ولی همین ماکان بندت بهت یاد نداده به علایق بقیه توهین نکنی؟این چیزیکه ما از بی تی اس یاد گرفتیم
  • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
   1 1
   دوست عزیز فقط ماکان بند نیست که به فناش احترام میزاره تمام خواننده ها به فناشون احترام میزارن فک‌ نکن که فقط ماکان بنده که برای فناش احترام میزاره
 • Sh IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  20 1
  اینکه سینما به آهنگ ربطی نداره به کنار،کل متن همه آهنگ های شما عشقی هستش که دختره یا خیانت می‌کنه یامیمیره یا به عروسی ختم میشه،حالاواسه چی اینقدر توایران به طرفدارهای بی تی اس گیر میدین من نمیفهمم
 • . IR ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  2 71
  به درست. بودن حرفا کاری ندارم ولی بی تی اس فن بودن یک حماقته
 • هعب IR ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  4 3
  آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم ...
 • -ali IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  2 100
  ما نگفتیم که شادی نکنند ولی حامی نجاسات مثل بی تی اس نباشن، ما وقتی بچه بودیم چیکار میکردیم؟
 • tina army IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  11 4
  آفرین به شعور این خانم😭💕🥺
 • ... IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  23 3
  دقیقا بحث فیلم چ ربطی ب بی تی اس داره اون فیلم این اهنگ ....واقن نمیفهمم چرا قیمه عا رو میریزین تو ماستا
 • 😆 IR ۱۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  21 0
  به نظر من شما ها یاد نگرفتیم احترام گذاشتن رو یکی علاقه به بازیگر امریکایی داره یکی ایرانی یکی ترکیه یکی کره و اینا بعدش اخه به شما چه ربطی داره اخه من هرکاری میکنم بی ادب نباشم ولی با بی تی اس و کره اینا شوخی ندارم شما اندازه ۱ هزارم اونا نمیتونین فیلم جالب و قشنگ بازی کنیم فقط لاف میکنین هیچ غلطی نمیکنین 😘اگه خیلی ادمین زندگی خودتونو درست کنین مثل خواننده و بازیگرای کره که به همه احترام میزارن و ارزش قائل میشن
 • Blink IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  27 2
  هرکی به کیپاپ هیت بده با خاک یکسان میشه شماها جلوی ارتش ارمی، بلینک، وانس، اکسوال، مومو، نورلند،موا و..... کم میارین بعدشم یاد بگیرین انقد از دنیا عقب نباشین به خاطر همین وضع مملکت اینه
 • Shiva US ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  13 3
  چه عجب یه ادم درست و حسابی تو این مملکت پیدا شد که حرف حساب بزنه و هیت نده
 • نفس IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۱
  25 6
  استفاده ابزاری از بی تی اس ارمی ها وارد هر سایتی نشید با اسم بی تی اس📈 بدون اسم بی تی اس📉
 • Hiki IR ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  1 0
  سلام کاری به هیترا ندارم ولی خانم شما حرفاتون درست بود اما نباید از بی تی اس استفاده می‌کردید چون هیچ ربطی به فیلمنامه نداره ضمنا تو ایران هیچکس حرف یه دختر نوجوان رو گوش نمیده تو این جامعه یه دختر هیچ پشتیبانی نداره ولی بی تی اس بهمون یاد داد خودمونو دوست داشته باشیم پس چطور با ایران مقایسه میکنید اگر فیلمنامه رو هم تغییر بدین هیچ اتفاقی نمی‌افته من هر گز فیلمای ایرانی و سریالاشو نمیبینم چون بدردنخوره هیچکدوم از آهنگا رو گوش نمیدم چون بازم به در نخوره یه نوجوان شرایط سختی داره به انگیزه واقعی و چیزای زیبا و رنگارنگ نیاز داره نه چیزای سیاهو تاریک و اینکه من یه بار یه فیلمی دیدم چون خانمه رفته باشگاه بدون اجازه شوهرش و فک کنم فیلم گرفته بودن ازش آقاهه زنشو به قتل میرسونه به نظر شما این نکته اش چیه ما امیدمون بی تی آسه اگر زندگی می‌کنیم به خاطر وجود بی تی اسه اگر تلاش می‌کنیم به خاطر بی تی آسه اگر خوشحالیم به خاطر بی تی آسه این کحاش بده چرا کسی نمیاد راجب بیلی ایلیش حرفی بزنه یا راجب خواننده های معروف دیگر حتی معروفتر از بی تی اس ولی هی گیر دادین به بی تی اس و معروفه پس هیتم میدن
 • 💜🅐🅡🅜🅨⁷⟬⟭💜 IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  4 1
  سلام به همه ارمی های ایرانی من میخوام خواننده بشم و به سبک کیپاپ بخونم امیدوارم همه ارمی های جهان به ارزوشون برسن . و همچنین صدا و سیما همیشه دوست دارن به بی تی اس هیت بدن.... اما شما اصلا اهمیت ندید چون اونا میخوان مارو از ارمی بودن پشیمون کنن. منم امیدوارم که کیپاپر بشم که اگه خدایی نکرده زبونم لال با گروه یکم از غم شما کم کنم و قول میدیم که کاری کنیم شما ایرانی ها هم به کنسرت ما بیاید. متاسفانه نمیشه توی ایران خواننده شد واسه همین مامان من پول هامو داره جمع میکنه. بعدشم کسی حق نداره بگه اینو ببین اونو نبین مامان من خودش میگه اشکالی نداره ببین اما درست رو بخون تا به ارزوت برسی. خـــدافـــــظ ♡🅐🅡🅜🅨⁷⟬⟭♡
 • Army IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  0 0
  ممنون بخاطر اینکه از بی تی اس طرفداری کردین و معلومه که بیشتر کیدرامر ها و کیپاپر ها و بی تی اس لاور ها بلک پینک لاور ها و ایتزی لاور هاو.... بخاطر اینکه تو ایران منبع خوبی پیدا نمیکنن میرن سراغ فرهنگ های دیگه مثلا فیلم هاشون که اصلا براتون نگم چقدر افتضاحه در این ۱۰ سال اخیر فیلم قشنگشون فقط زخم کاری بود و بقیش چرت بود کلا ولی در کره ی جنوبی بهترین فیلم ها رو میسازن با متنوع ترین شکل ها و حالا اونها یدونه بازی مرکب رو ساختن که عالی ترین و پرفروشترین فیلم انتخاب شد هر کی از کره بدش میاد زود اسم این فیلم رو میاره که مثلا اونا فیلم هاشون خوب نیس آخه اگه خوب نبود چرا بازی مرکب پر بیننده ترین و پر برگشتین فیلم جهان اتخاب شد از آهنگ هاشون همه از شکست عشقی و عشق و این چیز هاست اگه به یکی از آهنگ های کیپاپ وش بدین میفهمین اونا در سبک های جدیدی کار میکنن که آدم خودش میخواد صد بار آهنگ هاش رو ببینه
 • مبینا IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  5 0
  واقعا بی تی اس رو دنبا نکنیم چیکار کنیم ؟ توی تلوزیوناشون نه یک فیلم قشنگ میزارن که آدم یکم بخنده و دلش شاد بشه نه یک آهنگ مفهومی و خوب میسازن که آدم ازش چیزی یاد بگیره وقتی که همش آهنگ های غمگین و فیلم های وا مصیبتا میسازن باید هم بریم دنبال بی تی اس که تمام آهنگاش راجب امید به زندگی و تشویق برای رسیدن به موفقیت هست توی تمام کنسرت هاشون به صورت زنده و با تمام وجود برای طرفدار هاشون آهنگ میخونن اونوقت یه خواننده ایرانی که نمیخوام اسمش رو هم ببرم لبخوانی میکنه توی کنسرت زنده این یعنی چی ؟ یعنی اون خواننده بیشعور فقط پول گرفتن براش مهمه اونوقت یه آرمی از لینک غیر قانونی کنسرت رو میبینه و بی تی اس بهش میگه اشکالی نداره و ما دوست داریم اگه یه خواننده ایرانی بود چیکار می‌کرد به نظر شما؟
 • یه ایرانی بدبخت IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  3 0
  دارم از خوشحالی گریه میکنم واقعا این خانم ایرانیه؟ من باورم نمیشه یه نفر انقد وضعیت مارو درست توصیف کنه چرا کشور ما انقد داغونه هیچی نداره چرا نمیتونیم خودمون تصمیم بگیریم که چی کار کنیم چرا باید واسه دیدن بی تی اس یا بلک پینک آرزو به دل بمونیم یا کیلو مون رو بفروشیم واقعا خیلی خوشحالم که یه آدم با فرهنگ پیدا شد:)🌸💕
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  6 0
  چه ربطی به بی تی اس داشت؟ تو تیتر اسمشونو اوردین واسه جذب مخاطب؟ اینقد همه چیو باهم قاطی نکنید
 • Army:) IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  5 0
  چرا همه فکر میکنن طرفدار بی تی اس بودن یه اشتباه ؟؟ به نظر من هرکسی میتونه خودش انتخاب کنه که طرفدار کی باشه و چیکار کنه و ... پس لطفا دخالت بیجا در زندگی کسی نداشته باشید من با افتخار یه آرمی هستم با این حرفاتون نظر ما آرمی ها تغییر نمیکنه برای این انتخاب فقط خودتون رو خورد خاکشیر میکنید همین شما هایی که اینجوری حرف میزنید چیزی مثل یه مورچه کوچولو نیستید
 • کیپاپر IR ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۲
  5 0
  روحیات هر کس فرق میکنه یکی با کیپاپ حال میکنه یکی با یه سبک دیگه ، یکی با خواننده های خارجی ، یکی با خوانده های ایرانی ، به کسی هم ربطی نداره وقتی میخواین در مورد خواننده ای ، گروهی یا کسی قضاوت کنین اول برین از سایت های معتبر(نه از هر سایت های چرت و پرت) در موردشون تحقیق کنین بعد بیاین در موردشون حرف بزنین
 • Sajedeh Moosavi IR ۰۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  7 4
  لطف BTSرا در تلوزیون صدا سیمایه ایران پخش کنید😇😇💜💜💜💜💜
 • purple IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  6 0
  فکر کردم باز یکی اومده هیت داده ولی راست گفت واقعا
 • ارمی IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  6 1
  آفرین خیلی حقو درست بودش
 • از بی تی اس دفاع می کنیم IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  10 1
  تموم شد خیلی تاثیر گذار بود اینجا یه سوال پیش میاد اگر ما اینارو گوش نکنیم پس دقیقا چه اهنگ های گوش کنیم نکنه منظورتون اینه که شجریان گوش کنیم ببینم حتی یک بار رفتید ببینید معنی شعر های بی تی اس چیه تا حالا دید به ما چی یا یاد دادن یا فقط دیدید که مو هاشونو رنگ می کنن یا گوشواره میندازن یا فقط برای اینکه کره ای هستن واقعا براتون متاسفم که انقدر تو دوران اثر قاجار موندین
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  5 0
  چه عجب برای ما آرمی های ایرانی یکی از ایرانی ها برای حمایت بلند شد و شعور داشت🙃
 • لیلا IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۳
  25 1
  من۳۶سالمه. دکتری فلسفه دارم. و اکسوال هستم، اکسو رو از سال۲۰۱۲که دبیو کردن دنبال میکنم، و با قاطعیت میگم اکسو و بی تی اس چیزی جز امید به طرفداراشون نمیدن، این پسرا ،جدای از اینکه دارن پول درمیارن و زندگیشون رو میسازن و در واقع شغلشون خواننده و دنسر بودنه، دارن امید پخش میکنن، لطفا کسایی که با کیپاپ مخالف هستن یه نگاه گذرا به آمار افرادی که تو شبکه های مجازی اعلام کردن که جون و زندگی و امیدشون رو مدیون اکسو و بی تی اس و بقیه گروه ها هستن، بندازن، هروقت تونستید اید این حجم از امید و عشق رو که این پسرا و دخترا به طرفداراشون میدن رو بهمون بدین، بیاین بگین دیگه طرفداری نکنیم.
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  3 0
  حوصله نداشتم بخونم
 • IR ۰۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  5 0
  سلام .. اول اینکه بگم ممنون ک بالخره ی نفر مارو درک کرد... ببنید اونایی ک میان میگن چرا همش اهنگ های بی تی اسو گوش میکنین ، چرا اهنگ های کشورِ خودمون رو گوش نمیکنین.. اول اینکه بگم من خودم با اینکه ی آرمی هستم هم اهنگ های بی تی اس رو گوش میکنم، هم اهنگ های کشورِ خودم رو ... و اصلا کارِ قشنگی نیس بیام بگم اهنگ های ما بده اهنگ های اونا خوبه و برعکس... بی تی اس امیدِ خیلی از انسان هاس.. ن فقط نوجوان ها، بلکه افراد بزرگ... اهنگ های اونا هم شاد هست هم پر از کلماتِ انگیزشی.. بعضیا میان میگن ک فن های بی تی اس ۱۴، ۱۵ سالشونه..یکم ک تحقیق کنین میبینین ک افرادِ مسن هم حتی فنِ بی تی اس هستن ... حرفِ آخرم اینه ک لطفا ... ازتون خواهش میکنم ک ب *علایق هم احترام بزاریم... اینطوری دلِ کسی هم نمیشکنه...*
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  1 12
  وقتی زبون بی تی اس رو نمیفهمم برا چی اهنگاشون رو گوش میدن چیزی خورده تو سرتون😂😂
 • Army IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۳۱
  1 0
  *حرف حق ۹۹ درصد خواننده های ایران از شکست عشقی تعریف میکنن ولی بی تی اس در مورد دوست داشتن خودمون و اعتماد به نفس نسبت خودمون و.... حرف میزنه اونایی هم که میان میگن ما که نوجوون بودیم فلان بوده و بدون هیچی خوش بودیم من به عنوان یه دهه هشتادی تا اومدم اجتماعی شم کرونا اومد،بعد قیمت همه چی ۱۰۰ برابر شد:/ قضاوت و مقایسه و...بماند:/ تنها دلخوشیمون بی تی اسه:) اگر میگین آرمی نباشیم خب یه چیزی بهتر بیاین بسازیم فنش بشیم:/