افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت/چرا بالا رفتن حقوق به تاخیر افتاد ؟

افزایش حقوق بازنشستگان کارگری فقط به خاطر یک ویرگول اشتباه عقب افتاد؛ آن هم در شرایطی که به گفته جامعه بازنشستگی، تورم تبدیل به کابوس زندگی آنها شده است.

مریم فکری: فقط یک «ویرگول اشتباه» در بودجه، امروز تبدیل به شکایت بازنشستگان کارگری شده؛ اشتباهی که افزایش ۵۷ درصدی حقوق بازنشستگان را به عقب انداخته است. این در شرایطی است که بازنشستگان کشوری و لشکری از ابتدای سال افزایش حقوق را برای جبران تورم و گرانی‌ها دریافت می‌کنند، اما بازنشستگان کارگری باید انتظار بکشند تا افزایش حقوق‌شان در هیات دولت به تصویب برسد.

داستان از آنجا شروع شد که گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام کردند که فیش مستمری فرودین ماه سال ۱۴۰۱ آنها بر اساس آخرین حکم حقوقی سال ۱۴۰۰ صادر شده است. بر این اساس، سازمان تامین اجتماعی فیش مستمری بازنشستگان را براساس میزان افزایش‌های سال جاری کارگران شاغل بروزرسانی نکرده است.

این بازنشستگان عنوان می‌کردند که حکم حقوقی آنها بر اساس فرمول‌های مندرج در آخرین حکم حقوقی که اعمال افزایش بر اساس ماده ۹۶ و متناسب‌سازی ۱۴۰۰، متناسب‌سازی ۷۵ درصد، تفاوت تطبیق متناسب‌سازی، مزایای مستمری و متناسب‌ مبالغ مربوط به آنها اعمال شده است.

این در حالی است که سازمان تامین‌اجتماعی باید از ابتدای ۱۴۰۱ و بر اساس بخشنامه مزدی شورای عالی کار برای سال ۱۴۰۱ که افزایش ۵۷ درصدی دستمزدهای حداقل‌بگیران و ۳۸ درصد به اضافه‌ی ۵۱۵ هزار تومان برای سایر سطوح را مورد تاکید قرار می‌دهد، رفتار کند.

به گفته این بازنشستگان، افزایش مزد و مزایای ناشی از آن و تصویب افزایش مزایای مستمری در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی جدا از اعمال افزایش مستمری سالیانه، چارچوبی است که در هر صورت باید رعایت شود.

بر همین اساس، یک‌شنبه، چهاردهم فروردین‌ماه جلسه مشترک کانون عالی کارگران بازنشسته کشور با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به همراه کارشناسان و معاونان ایشان در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی برگزار شد؛ جلسه‌ای که البته نتیجه‌ای نداشت و قرار شد درروزهای بعد مجددا نشستی برگزار و در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان کارگری تصمیم‌گیری شود.

البته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با شرکت در جلسه‌ نمایندگان کانون‌های بازنشستگی از افزایش منصفانه مستمری بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ خبر داده بود. میرهاشم موسوی اظهار امیدواری کرده بود؛ با اتخاذ تصمیمات درست، رضایت بازنشستگان تامین شده و به سمت ایجاد عدالت در پرداخت‌ها که هدف این سازمان است، حرکت خواهیم کرد.

افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت/چرا بالا رفتن حقوق به تاخیر افتاد ؟

جزییات مناقشه بر سر افزایش حقوق مستمری‌بگیران

اما حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری درباره جزییات مذاکرات افزایش مستمری بازنشستگان گفته است؛ سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ با پرداخت ۷۵ درصد موافقت کرد. این سازمان می‌خواهد که ۲۵ درصد باقی مانده تنها به میانه‌بگیران پرداخت شود، بلکه ۹۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود اما ما موافق این هستیم که ۲۵ درصد به همه گروه‌ها پرداخت شود؛ حتی حداقل‌بگیران چراکه این حق آنهاست.

به گفته او، بر سر افزایش مستمری سال ۱۴۰۱ و اعمال ۲۵ درصد باقی مانده متناسب‌سازی مناقشه‌ای میان ما و سازمان شکل گرفت. قرار شد که ابتدا افزایش مستمری ۱۴۰۱ بر اساس مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی اعمال شود و ۲۵ درصد باقی مانده در سال جاری اعمال شود.

صادقی یادآور شده؛ البته مناقشه بر سر اعمال ماده ۹۶ در مورد سایر سطوح پابرجاست و سازمان تامین اجتماعی نظر دیگری دارد که ما موافق آن نیستیم. در مورد اعمال افزایش برای حداقل‌بگیران مناقشه‌ای نیست چراکه ماده ۱۱۱ قانوم تامین اجتماعی تکلیف را مشخص کرده است اما در مورد سایر سطوح افزایش باید با ماده ۹۶ دیده شود و در آن منطبق شود.

بیشتر بخوانید: خبر ویژه درباره حقوق مستمری‌بگیران/ دریافتی فروردین براساس احکام اسفند است؟

آخرین خبر درباره نشست تعیین افزایش مستمری بازنشستگان/ حقوق بازنشستگان چقدر می‌شود؟

ماجرای یک ویرگول اشتباه

با این حال، دومین نشست تعیین مستمری بازنشستگان کارگری نیز که چهارشنبه، هفدهم فروردین برگزار شد، باز هم بدون نتیجه ماند. علی دهقان کیا، رییس کانون بازنشستگان کارگری تهران در ارتباط با خروجی این نشست گفته؛ بعد از بیش از دو ساعت مذاکره، نشست به نتیجه قطعی نرسید و خاتمه یافت. پیشنهاد کارگری‌ها، افزایش ۵۷.۴ درصدی حداقل مستمری و سایر سطوح است که خوشبختانه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز نسبت به این مساله، نگاه مثبتی دارد و موافق است.

او در ارتباط با دلیل به نتیجه نرسیدن نشست توضیح داده؛ افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی پس از پیشنهاد مدیرعامل سازمان باید به تایید هیات وزیران برسد؛ در قانون بودجه ۱۴۰۱، یک اشتباه کوچک تایپی وجود دارد و آن اینکه در تبصره ۱۲ قانون بودجه، وقتی افزایش مستمری صندوق‌های زیرمجموعه دولت را ده درصد مشخص کرده، یک ویرگولِ اشتباه آمده؛ نوشته شده «صندوق تامین اجتماعی، نیروهای مسلح»؛ در حالی که منظور صندوقِ تامین اجتماعیِ نیروهای مسلح یا همان صندوق لشگری است. این اشتباه تایپی، تامین اجتماعی را ذیل صندوق‌های دولتی آورده و افزایش مستمری را ده درصد درنظر گرفته. به همین دلیل، کارشناسان سازمان استدلال کردند اگر قبل از رفع این اشکال، افزایش ۵۷.۴ درصدی مستمری به هیات دولت فرستاده شود، با این بند بودجه تناقض دارد و تصویب نمی‌شود.

اما چاره چیست؛ دهقان کیا در این خصوص عنوان کرده؛ در این رابطه برای رفع این اشکال کوچک، به طور شفاهی با مجلس مذاکره شده؛ باید درخواست کتبی به کمیسیون تطبیق قوانین مجلس برود؛ و از آنجایی که قانون بودجه روزنامه رسمی شده، باید پس از اصلاح دوباره روزنامه رسمی شود.

او ابراز امیدواری کرده؛ به سرعت و در روزهای آینده این مشکل برطرف خواهد شد؛ مدیرعامل سازمان وعده داده با مکاتبه با مجلس این مساله به زودی حل می‌شود. همه چیز برای افزایش ۵۷.۴ درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی فراهم است و امیدواریم خیلی زود احکام جدید صادر شود.

حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز درباره جلسه تعیین مزد بازنشستگان و مشکلی که به استناد بند ۴ تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ پیش آمده، گفته؛ در این بند نام تامین اجتماعی به اشتباه همراه با یک ویرگول آورده شده و نوشته شده «صندوق تامین اجتماعی، نیروهای مسلح»؛ این موضوع باعث شده ذهنیتی برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد شود که حقوق متوسط بگیران تنها ده درصد باید افزایش پیدا کند که این موضوع مسبوق به سابقه نبوده است.

او تاکید کرده؛ این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نیست. برای ما ملاک مر قانون و مر مصوبه شورای عالی کار است و ماده ۹۶ هم بر مبنای همین باید انجام شود.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با بیان این‌که یا این موضوع اصلاح می‌شود و این ویرگول برداشته می‌شود یا ما از قوه قهریه استفاده می‌کنیم و با فراخوان سراسری به میدان می‌آییم، یادآور شده؛ اجازه نمی‌دهیم به خاطر یک ویرگول اشتباه در بودجه، حقوق بازنشستگان را تنها ۱۰ درصد افزیش دهند.

صادقی متذکر شده؛ البته در جلسه‌ امروز معاونت پارلمانی سازمان تامین اجتماعی نیز معتقد بود، وجود این ویرگول در قانون بودجه و جدا کردنِ کلمه‌ «صندوق تامین اجتماعی» از «نیروهای مسلح» یک شیطنت است و به صورت تلفنی این موضوع را با مجلس مطرح کرد و آن‌ها نیز تاکید داشتند که اشتباهی در این خصوص صورت گرفته است.

اعلام زمان افزایش حقوق مستمری‌بگیران

در این فضا، کانون عالی کارگران بازنشسته کشور دیروز در اطلاعیه‌ای، از افزایش حقوق از اردیبهشت ماه خبر داده است.

در این اطلاعیه آمده است؛ در جلسه ای با حضور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، قائم مقام و معاونین این سازمان و همچنین رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر مقرر شد افزایش حقوق مستمری بگیران در اردیبهشت ماه انجام شود.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این باره گفت: با همکاری دولت افزایش حقوق مستمری‌بگیران در اردیبهشت‌ ماه اجرایی خواهد شد.»

وی افزود: در مورد افزایش حقوق بازنشستگان ماده ۹۶ و ۱۱۱ مورد توجه است و بررسی کارشناسی درباره افزایش مستمری بازنشستگانی که حداقلی‌بگیر محسوب می‌شوند، بر اساس ماده ۱۱۱ قطعی شده و درباره میزان افزایش سایر سطوح نیز جلسات ادامه دارد.

موسوی تصریح کرد: رویکرد راهبردی ما این است که با همفکری شرکا و نمایندگان بازنشستگان و براساس الزامات قانونی و مقدورات سازمان، بهترین تصمیم در زمینه تحقق عدالت و صیانت از حقوق ذینفعان اتخاذ شود.

۲۲۳۲۲۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1619677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 65
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  9 449
  چرا بازنشستگان کشوری باید 10 درصد افزایش حقوق داشته باشند و به قول دولت و مجلس باعث تورم میشه افزایش بیشتر از این میزان ولی بازنشسته های تأمین اجتماعی 57.4 درصد افزایش داشته باشن تورم ایجاد نمیکنه؟
  • غلامرضا IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   1 0
   به چه دلیل مامستعمری بگیران اینقدردرتنگای اقتصادی باشیم وشرمنده خانواده باشیم
  • IR ۰۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   2 0
   چون شما بازنشستگان دولتی در طول سال بیش از ده بار افزایشات مختلفی را دریافت می کنید ولی تامین اجتماعی فقط سالی یکبار می باشد و حقوق شما چند برابر هم خدمتی شما نیز درتامین اجتماعی شده است.
  • IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   2 0
   برای اینکه باید همسان سازی بشه! برای اینکه اگر بازنشستگان لشگری و کشوری حقوق کمی دارند و نمی تونند از پس مخارجشون بربیان، بازنشستگان تامین اجتماعی، با همین شرایط یک سوم آنها حقوق میگیرند!
  • IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   1 0
   چون حقوق بازنشستگان کشوری حدودا دو برابر بازنشستگان تامین اجتماعیه 😒
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  بازنشستگان فراموش شدگان ایران
  • محمد اصغری IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   1 0
   شما دنبال حقوق خودتون باشید با دیگران چکار دارید؟؟ این تنگ نظرانه هست
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  یک ویرگول !!!
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  7 406
  که چی
 • DE ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  هرسال این برنامه داریم .اینکه افزایش حقوق داریم یا نه
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  چرا عقب افتاد کارگران بازنشسته پول خودشان است صدق نمی خواهند
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  خلاصه در هر سالی باید یه بهانه باشد تا بازنشستگان خرداد افزایش حقوق بگیرند مابتفاوت شهریور خدا همه را به راه راست هدایت کن
 • NO ۱۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  9 579
  سایر سطوح باید طبق لشگری و کشوری اضافه شود بازنشسته فرقی ندارد همه یکسان هستند
 • IR ۱۶:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  چرا اینقدر بازنشستگان را اذیت میکنید،
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  حالا درستش کنید مگه مشکلیه
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  تاکی وعده
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  خدایا پناه بر تو
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  5 275
  همسانسازیه بازنشستگان کشوری چیشد؟ مخصوصا فرهنگیان بازنشسته؟
 • ناشناس IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  بخاطرویرگول،عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟
  • IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   0 0
   واقعا عجب داره ها
 • IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  8 413
  همسان سازی چی شد
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  و امان از فقر بازنشسته ها
 • DE ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  8 613
  باشه .ویرگول
 • مهدی IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  6 676
  احسنت
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  6 568
  آفرین ویرگول !!!
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  7 600
  ویرگول جان خودت برو
 • IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  6 503
  بازنشستگان کشوری در وضع بد اقتصادی هستند
 • کارگر IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  همسان سازی چی شد ؟
 • IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  8 610
  آخی .چقدر بامزه
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  9 621
  سلام بفرمایید آیا افزایش حفوق فروردین که اجذا نشده. اردیبهشت پرداخت مشه.
  • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   0 0
   اینا دروغ میگن اردیبهشت هم سپری میشه خرداد همینطور تا میرسه به شهریوراگه بدن
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  اخه خدایی این چه افزایش حقوقی هست که در نظر گرفتین همه چیزو گرون کردین یکی مثل من تنها مستآجر چطوری باید زندگی کنم
 • IR ۲۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  به داد بازنشسته ها برسید
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
  بازنشستگان لشگری تو سالهای قبل به اندازه کافی افزایش داشتن حالا نوبت تامین اجتماعی
  • IR ۰۴:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   0 0
   عجب
  • قاسم IR ۰۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
   1 0
   تامین اجتماعی کلی درامد دارد باید حق مردم را بدهد همه جا سرمایه گداری کرده
 • حسین IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  1 0
  شما تمام مشکلات اقتصادیتون به بازنشسته گه میرسه منفجر میشه بخدا خداروخوش نمیاد
 • بازنشسته IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  1 0
  ویرگول شده برای پایمال کردن حقوق سایر سطوح ازبین بردن مابقی ۲۵ در همسان سازی سال گذشته.و امسال دنبال نقشه ریزی برای پایمال کردن حق وحقوق بازنشستگان کارگری هستند
 • بازنشسته تامین اجتماعی IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  با سلام لطفا نام صندوق تامین اجتماعی نیروهای مسلح را به صندوق بازنشستگان نیروهای مسلح تغییر دهید تا این مشکلات و عقب افتادن بی جهت اضافه حقوق سالانه برای بازنشستگان تامین اجتماعی بوجود نیاید .
 • IR ۰۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  4 0
  اگر می خواستند، درست کار کنند، کار به آخر اردیبهشت نمی کشید.آیا نباید در سال گذشته مقدمات کار سال بعد را به انجام برسانند. پس نمی خواهند، کاری دیگری داشتند!. از ابتدای سال هزینه ها افزایش یافته، چرا نمی گویند هزینه از اول خرداد اضافه شود، تا ما افزایش حقوق را بدهیم. وقتی اشخاصی نا بلد ، سر کار بزرگ می گذارند. نباید انتظار اتفاق بهتری داشت.
 • سولماز IR ۰۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  1 0
  لااقل اکثر شما خونه و ماشین دارین با این حقوق بخور نمیر سر میکنید وای بحال ما که اصلا حقوق نداریم خونه نداریم کار هم نداریم فعلا بیکاری میگیریم اخه چه خاکی تو سرمون کنیم با این قیمت اجاره خونه
 • هادی IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  بازنشستگان عزیز توجه فرمایند ک هدف ما زندگی اسوده و رفاه کامل برای شما عزیزان در اخرین لحظات زندگی است از این رو بفکر گوشت و مرغ نباشید مگه هرکی گوشت و مرغ خورده نمرده همه میمیریم پس دنبال افزایش حقوق نباشید چون اقازاده ها ناراحت میشیناااااا بودجه و بیت المال مال اوناس نه کارگری ک نصف عمرش صرف بیمه دادن کرده
 • محمدولایی بازنشسته IR ۰۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  ::چرا متناسب سازی شوند ((؟؟؟)))
 • Arash IR ۰۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  چطور موقع پرداخت حق بیمه ویرگول مشکلی نداره و ۵۷% حق بیمه افزایش پیدا میکنه ولی موقع پرداخت مستمری بازنشستگی ویرگول دردسرساز میشه؟؟ اخه مگه یارانه یا صدقه میخوان بدن که انقدر با منت و تاخیره ۳۰ سال پول دادن واسه همچین موقع ای
 • DE ۰۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  1 0
  چرا اینقدر دیسلایک
 • IR ۰۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  دلاربازی.طلابازی.بایدازدست.ملت.گرفته.بشه.عقل.هم.خوب.چیزیه
 • Nader IR ۰۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  مسئول گیج و سربه هوا نمی خواهم این عمل نشانه چیه؟
 • IR ۰۴:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  سلام بازنشستگان صندوق تامین اجتماعی ۱۹ /۱۴۰۱/۱هنوز حقوق اسفند ۱۴۰۰ نگرفتن فکر نکردن از کجا بیاریم بخوریم
 • قا IR ۰۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  1 0
  گره زدن مداکرات با برجامه نه ویرگول اشتباهی امید دارن با برجام ارزش پول بالا میره
 • فرهمند IR ۰۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  1 0
  حقوق شاغلین ( کارگران ) و بازنشستگان تامین اجتماعی هیچ ارتباطی با دولت ندارد مصوبه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی توسط هیئت امنای سازمان به تصویب می‌رسد مدیران محترم کانون‌های کارگری توجه داشته باشند سازمان تامین اجتماعی و شرکت‌های زیر مجموعه آن متعلق به کارگران این کشور هست لذا دخل و تصرف دولت و اعمال مدیریت فاقد وجهه قانونی میباشد
 • محمدرضا IR ۰۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  ویرگول:) صندوق خالی بود قرار شد حق بیمه فروردین از کارفرماها بگیریم با حق بیمه دریافتی بیایم حقوق بازنشسته ها را پرداخت کنیم بعدشم بگیم ویرگول ما را گول زده :)
 • IR ۰۶:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  ویرگول،،،،،،،،،،😐😑😐😑😐😑😐 بهانه تراشی
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  چرا قانون را برای دور زدن وضع می کنید و نه برای اجرایی شدن؟؟؟؟
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  روز بز نشستگی بنده در پایان سال نودونه قرار بر این شده با نود درصد شاغلین من بازنشسته شوم با این اوصاف کلاه گشاد سر من و خانواده بعد از سی وان دی سال دویدم گذاشته اند برای شکایت باید به کجا مراجعه کنیم
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  چه اوضاعی
 • زینب IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  به قول خودتون این ها همش شیطنته ویرگول اشتباه تایپیه اصل ماجرا که حق و حقوق همه صندوقهاست ولی متاسفانه ماده و تبصر برای بازنشستها اعمال نمیشه زورشون فقط به صندوق تامین اجتماعی رسیده
 • عبدالله حسن نژاد IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  شماها باپنبه سرکارگربریدید
 • فرهاد IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 1
  تورم و گرانی چند صد درصدی و افزایش مستمری بازنشستگان مظلوم
 • منوچهر IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  1 0
  جناب خبر آنلاین ظاهرا دوستان سایبری دارند به صورت کاملا تابلو روی نظر سنجی های شما دخالت می کنند
 • علی IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  هر کسی توی ایران از من بیشتر بخوره و حقوق بگیره خدا براش نسازه
 • . IR ۲۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۰
  0 0
  خدااااا لعنتتون کنه چرا انقدر ازیت میکنین آخه خدا بگم‌چی‌کارتون کنه 😒😠
 • IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  0 0
  والله چی بگ.یم سیر از گرسنه خبر نداره باز وعده میدید هر سال همین اخرشم کاری میکنداضافه حقوق فروردین پرداخت نمیشه بلاخره چی منتظر چقد حقوق باشیم انشالله بعد این همه خبرهای دروغ حداقل حقوق ها کفاف زندگی بدن با ۳میلیون مگه مبشه زندگی کرد
 • IR ۰۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  0 0
  اخی کی اون ویرگون اضافه نوشته
 • ۰۰ IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  0 0
  هیچی اضافه نکنید ولی رو روان بازنشسته هم بازی نکنید گناه دارن آدم پیر تحمل انتظار کشیدن نداره
 • مهلا IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۱
  0 1
  ویرگول،،،،،