فعالیت ۳۱ کانون هماهنگی شورای اسلامی کار در لرستان

سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان از  فعالیت ۳۱ کانون هماهنگی شورای اسلامی کار در استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،علی جهانی در نشست هم اندیشی با روسای کانون هماهنگی شورهای اسلامی کار استان گفت : شوراهای اسلامی به عنوان پل ارتباطی بین کارگران و کارفرمایان نقش اثرگذاری در فراهم سازی بسترهای توسعه دارند.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی کار به عنوان چشم و گوش و بازوی توانمند کارگر و کارفرما موجبات پیشرفت و توسعه آن واحد اقتصادی باشند اظهار کرد : شورای های اسلامی کار باید وحدت و همدلی را سرلوحه کار خود قرار داده و بدور از حاشیه در فراهم نمودن آسایش و آرامش روانی برای جامعه کارگری از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند تا کارگران نیز به پشوانه این تلاشها در رونق تولید گامهایی استوار بردارند و این تکاپو و انرژی مثبت به سایر بخشها نیز تزریق شود .

سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به فعالیت ۳۱ کانون هماهنگی شورای اسلامی کار در استان ، گفت : تلاش می کنیم تعداد شورای اسلامی کار را در واحدهایی که شرایط تشکیل این شوراها را دارند تشکیل و در راستای حمایت از کارگران و تولید آنها را افزایش دهیم .

جهانی در ادامه به افزایش بازرسی از واحدهای کارگری در با هدف صیانت از کارگران اشاره کرد و افزود : امسال بنا داریم هم تعداد مراجع حل اختلاف را جهت تسریع در صدور آراء افزایش دهیم تا کارگران در این زمینه دچار مشکل نشوند هم برنامه ریزی کرده ایم تا بازرسی از بنگاههای اقتصادی برای حفظ ایمنی و بهداشت کار و جلوگیری از تنش های کارگری و کارفرمایی افزایش دهیم .

وی کار جهادی و انقلابی را سرلوحه کار مجموعه دستگاههای اجرایی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در استان عنوان کرد و گفت : همه همکاران این دستگاهها تمام توان خود را برای کمک به مجموعه کار و تولید در استان می گذاریم و تلاش می کنیم اجحافی در حق و حقوق کارگران به خصوص در قراردادها صورت نگیرد.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1621142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =