روسیه کارخانه موشک‌سازی کی‌یف را هدف حمله قرار داد

ایرنا نوشت: روسیه اعلام کرد کارخانه موشک‌سازی در کی‌یف را پس از غرق شدن رزم‌ناوش در آب‌های دریای سیاه مورد حمله قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» غرق شدن رزم‌ناو روسیه در آب‌های دریای سیاه پس از آنچه «کی‌یف» حمله موشکی اوکراین به این شناور نامید به یکی از بزرگترین حملات از سوی اوکراین و به سمبلی از مقاومت مردم این کشور در برابر روسیه از آغاز درگیری ها میان دو کشور تبدیل شد.

با این وجود روسیه بدون اطلاع از حمله موشکی اوکراین به رزم ناوش ، بامداد امروز جمعه کارخانه ای در کی‌یف را هدف قرار داد که معتقد است موشک‌های ضدشناور را تعمیر و یا تولید می کند.

کی‌یف ادعا می کند رزم ناو پیشرفته "مسکوا" را از ساحل مورد حمله موشکی قرار داد. گرچه روسیه این اظهارات را تائید نکرده است اما از غرق شدن این رزم ناو که دچار آتش سوزی شده بود به دلیل شرایط بد جوی و طوفان در دریای سیاه خبر داد.همچنین مسکو تائید کرد بیش از ۵۰۰ نفر از سربازان این کشور از این کشتی تخلیه شدند و نجات پیدا کردند. با این حال تائیدیه مستقلی از سرنوشت خدمه کشتی در دست نیست.

کی‌یف امروز جمعه بزرگ‌ترین و قدرتمندترین انفجار را از زمانی که نیروهای روسیه از این منطقه طی ۲ هفته گذشته عقب نشینی کرده بودند را تجربه کرد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد : « تعداد و میزان حملات موشکی به اهداف مان در کی‌یف در پاسخ به هرگونه حمله تروریستی و یا اقدام های خرابکارانه در خاکِ روسیه که از سوی حکومت ناسیونالیستی کی‌یف انجام شود افزایش خواهد یافت.»

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) نیز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی این کشور، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.

همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1622019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =