تولیدکنندگان برق در قزوین حمایت می‌شوند

استاندار قزوین گفت: ایجاد امکان موازی برای تولیدکنندگان برق باعث می شود سرمایه گذاران با اشتیاق بیشتری به این حوزه ورود کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین با سفر به بخش طارم در حاشیه بازدید از نیروگاه بادی طارم در جمع خبرنگاران گفت: قرار گرفتن استان قزوین در یک مسیر بادی از نعمت‌های خدادادی به استان است و استفاده از این ظرفیت می تواند منجر به تولید برق شود.

او افزود: منافع و مصالح مردم و دولت در این است که از انرژی های تجدید پذیر به جای انرژی های فسیلی استفاده شود و با تحقق این مهم ضمن صرفه‌جویی در مصرف انرژی، منجر به توسعه اقتصادی هم می شود.

استاندار قزوین درباره آبرسانی اراضی قابل کشت بخش طارم گفت: زیتون طارم ظرفیت قابل توجهی در کشور است و بازار خوبی را در داخل و خارج از کشور دارد که باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: تأمین آب و استفاده از طرح بازار آب جزو مهم ترین دستورکارهای استان است که منجر به توسعه اقتصادی استان و صرفه جویی در مصرف آب می شود.

او در خصوص حمایت از تولیدکنندگان برق گفت: هدف این است که یک امکان موازی برای تولیدکنندگان برق به وجود بیاید تا به‌ صورت مستقیم برق را به مصرف کنندگان بفروشند که در صورت تحقق این موضوع، سرمایه گذاران با اشتیاق بیشتری به این حوزه ورود می کنند.

اعلایی گفت: به دلیل حجم بالای واحدهای صنعتی در استان، بازار مصرف برق برای تولیدکنندگان برق وجود دارد و با توجه به هماهنگی های انجام شده این مهم محقق می شود.

استاندار قزوین افزود: موضوع آفت ملخ یکی از تهدیدهای مزارع استان است که در دستورکار جهاد کشاورزی قرار دارد و با توجه به امکانات موجود در استان، این اقدام به خوبی و با جدیت انجام می‌شود.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1622295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =