نماینده چابهار : آقای رئیسی ، مگر در سفر استانی  به مردم قول ندادید؟ / بی آبی و بی برقی امان مردم را بریده

ایلنا نوشت: سعیدی گفت : مسئولین دولتی که در سفرهایتان به سیستان و بلوچستان با دیدن مظلومیت تاریخی مردم گریه می کنید اشکتان را نمی خواهیم حق مان را می خواهیم.

معین الدین سعیدی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۳۰ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور گفت: فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و اتفاقات اخیر مسجد الاقصی پوشالی بودن رژیم صهیونیستی را بیش از پیش به اثبات رساند.

وی تاکید کرد: با این وضعیت، خودروی ملی یعنی افتضاح ملی، یعنی باز نشدن ایربگ ها در ۹۳ درصد موارد، یعنی کشته شدن بیش از حدود ۲۰ هزار نفر در سوانح رانندگی، یعنی ارابه مرگ. هیچ خانواده ای نیست که داغدار از دست دادن عزیزی در تصادف نباشد آیا مخالفت با واردات خودرو سهیم شدن در این فاجعه انسانی نیست؟

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس بیان کرد: سیستان و بلوچستان سرزمین کلنگ زنی بی فرجام، پروژه های نیمه تمام فراموش شده، کمترین سرانه فضای آموزش، بهداشتی، ورزشی، صف های طولانی بنزین، کپسول گاز و اخیرا روغن است آیا کسی باور دارد در ۶ شهرستان حوزه انتخابیه حتی متر لوله کشی گاز وجود نداشته باشد آیا پذیرفتنی است که شاخص دسترسی به آب شرب در بخش مرکزی چابهار صفر درصد باشد یعنی ۱۰۰ درصد مردم به صورت سقایی آب رسانی شوند؟ آیا قابل قبول است که حدود ۶۰ درصد روستاهای بخش مرکزی نیک شهر فاقد اینترنت باشند؟ آیا روا است که در ماه مبارک رمضان مردم سرخ ریگ، کوثر، شیریان، عثمان آباد، شنبه آباد چابهار و مردم قصر قند هفته ها و بلکه ماه ها بی آب باشند؟ تشنگی آن هم در کنار اقیانوس؟ آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم.

نماینده چابهار : آقای رئیسی ، مگر در سفر استانی  به مردم قول ندادید؟ / بی آبی و بی برقی امان مردم را بریده

بیشتر بخوانید:

این نماینده مجلس توضیح داد: همکاران در ۲۸بهمن ماه سال ۹۹ مسئولین وزارت جهادکشاورزی از شخص وزیر تا مسئولان شیلات و مرکز تحقیقات ضمن تاکید بر اجحاف تاریخی به جامعه صیادان متعهد شدند طی فرایندی مجوز صید صادر کنند، آقای ساداتی نژاد به داد صیادان مظلوم این منطقه برسید. رئیس جمهور انقلاب مگر در سفر استانی به مردم قول ندادید برای ساماندهی حاشیه نشینی اقدامی قاطع وانقلابی کنید، بی آبی و بی برقی امان مردم را بریده.

حساب برخی کارگزاران دولت با نظام جدا می دانیم/ اشکتان را نمی‌خواهیم حق‌مان را می‌خواهیم

سعیدی اظهارداشت: مسئولین دولتی که در سفرهایتان به سیستان و بلوچستان با دیدن مظلومیت تاریخی مردم گریه می کنید اشکتان را نمی خواهیم حق مان را می خواهیم. خداوند از کسی که اولین بار عنوان صبور و کم توقع را بر مردم استان سیستان و بلوچستان نهاد نگذرد، صبر بی‌جا و نجابت بیش از حد نخواهیم داشت و حق طلبانه، قاطع و انقلابی حق خود را مطالبه خواهیم کرد قدردان نظام جمهوری اسلامی و خدمات درخشان آن هستیم اما حساب برخی کارگزاران دولت با نظام جدا می دانیم.

وی عنوان کرد: حال نیروهای شرکتی، قراردادی، معلمین حق التدریس و خرید خدمات، جامعه بهورزی این سربازان خط مقدم جبهه سلامت خوب نیست، برای لحظه ای خود را جای آنها بگذاریم و برای بهبود شرایط معیشتی و شغلی آنها تدبیر کنیم.

وزیر کشور برای حل مسئله فاقدین شناسنامه آنانی که اصالتا ایرانی هستند و به هر دلیلی موفق به شناسنامه نشدند تدبیر کنید

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس بیان کرد: وزیر تلاشگر راه برای مشاهده مظلومیت استان سیستان و بلوچستان کافی است سری به دفتر معاونتان آقای خادمی بزنید، نقشه آزادراه ها و بزرگراه های کشور و سهم ناچیز ۲ درصدی استان سیستان و بلوچستان را ببینید و خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. وزیر کشور برای حل مسئله فاقدین شناسنامه آنانی که اصالتا ایرانی هستند و به هر دلیلی موفق به شناسنامه نشدند تدبیر کنید. وزیر علوم برای مناطق محروم در دانشگاه های سهمیه ویژه قائل شوید تا رقابت منصفانه باشد. اگر مسابقه لامبورگینی و پراید باشد لاجرم لامبورگینی برنده خواهد شد.

217

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1623345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =