قالیباف بدون پاسخ به منتقدان سفر خانواده اش به ترکیه آفتابی شد | رئیس مجلس : گرانی‌ها غیرقابل دفاع شده است

تسنیم نوشت: رئیس مجلس گفت:مجلس و دولت در کنار هم باید مشکلات را حل کنند چون مردم برای حل مشکلاتشان فرقی بین مجلس و دولت قائل نیستند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خود با معاونت‌های پارلمانی دولت امروز (یکشنبه، ۴ اردیبهشت) با تأکید بر اینکه هیچ‌زمانی ضرورت هماهنگی میان مجلس و دولت به اندازه امروز نبوده است، گفت: امروز جبهه انقلاب در شرایطی قرار دارد که محکوم به موفقیت است. موفقیتی که انقلاب، کشور و مردم به آن نیاز دارند البته بارها بر این موضوع تأکید کرده‌ام که هماهنگی میان مجلس و دولت به تنهایی کفایت نمی‌کند یعنی لازم است اما کافی نیست.

وی با بیان اینکه هماهنگی بسیار قابل اهمیت است اما آن هماهنگی ارزشمند است که منجر به هم افزایی شود افزود: هر هم افزایی دارای یک ذینفع است و در اینجا بدون شک مردم باید از تصمیمات مجلس و دولت ذی‌نفع باشند.

رئیس مجلس عنوان کرد: ذینفع بودن مردم بسیار مهم است بنابراین هرکار مهم و یک فرصت بزرگ می‌تواند یک تهدید بزرگ هم باشد. هرکجا بایستید مخالفان سفت و سختی وجود دارد که منافع آن‌ها در تضاد با این راهبرد است. براین اساس آن‌ها به صورت مرتب تلاش خواهند کرد تا این موضوع مهم یعنی منتفع شدن مردم اتفاق نیفتد.

نماینده تهران در مجلس عنوان کرد: یکی از مسائل مهم و مورد توجه سیاست‌های کلان قانونگذاری است که بحث تنقیح قوانین در این میان از موضوعات بسیار مهم و اثرگذاری است که در حال بررسی آن هستیم، البته طی سال‌ها بحث تنقیح قوانین در مجلس انجام می‌شده، اما اکنون به این موضوع پی برده ایم که از این مسیر به نتیجه نمی‌رسیم، زیرا اقداماتی که افراد انجام می‌دهند ممکن است دچار خطاهایی باشد، بنابراین حدود ۴ ماه است که از طریق هوش مصنوعی در حال تنقیح ۱۲هزار قانون هستیم تا قوانین در یک طبقه بندی به روز شده به جامعه ارائه شود.

قالیباف با اشاره به برنامه ریزی مجلس برای توجه جدی به حوزه نظارت و تعیین جلسات روزهای سه شنبه صحن علنی به دستورکارهای نظارتی، تأکید کرد: اگر در جایی نیاز به نظارت باشد این وظیفه مجلس است که در نظارت بر اجرا و پیگیری قانون وظایف خود را انجام دهد البته این کار هم منصفانه، اخلاق‌مدارانه و در جای خود انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه مردم در شرایط سختی به سر می‌برند و اکثر آنها کاری به مجلس و یا دولت به تنهایی ندارند، گفت: در شرایط فعلی در صورت هر موفقیتی، آن را به پای مجلس و دولت می‌نویسند و در صورت شکست نیز باز این گونه خواهد بود. به تمام معنا به جهت کارکردی، رویکردی و باورها در یک قایق نشسته‌ایم و باید همه به یک سمت پارو بزنیم و صورت هدف‌گذاری درست، انرژی به بیراهه نخواهد رفت.

وی ادامه داد: وضع گرانی‌ها در کشور غیرقابل دفاع شده است. آیا می‌توانیم به مردم بگویم که این موضوع مربوط به دولت بوده و به مجلس ربط ندارد. منهای اینکه گفتن چنین صحبتی را وجدان ما اجازه نمی‌دهد در صورت بیان آن نیز مردم این سخنان را قبول نخواهند کرد.

رئیس قوه مقننه کشورمان بیان کرد: مجلس و دولت در کنار هم باید مسائل را پیش ببرند و با این نگاه باید مشکلات مردم را حل کرد.

سید محمد حسینی؛ معاون امور مجلس رئیس جمهور نیز در این نشست ضمن قدردانی از قالیباف برای برگزاری این نشست و تلاش‌های شبانه روزی و مدیریت جهادی ایشان برای پیشبرد امور و مسائل مهم میان دولت و مجلس گفت: معاونت‌های پارلمانی در کنار وظایف خود، سفرهای استانی را نیز داشته‌اند و آنها تاکنون ۳۱ سفر به حداقل ۵۰ شهر انجام داده‌اند. معاونان پارلمانی دولت تلاش کرده‌اند تا وزرا و رئیس جمهور در دسترس نمایندگان مجلس باشند و در جریان مشکلات و مسائل کشور از نگاه وکلای ملت قرار گیرند، البته گاهی اوقات محدودیت‌هایی هم وجود دارد اما تلاش شده در این میان کم کاری نشود.

وی بیان کرد: گلایه‌هایی از سوی نمایندگان مطرح می‌شود که این موضوع بیانگر وجود مشکلات و مطالبات گسترده مردم در حوزه‌های انتخابیه است و مردم توقع دارند تا کارهای بر زمین مانده ۸ سال گذشته در این دولت انجام شود.

حسینی ضمن تأکید بر اینکه مرز اجرا و نظارت و مصادیق آن باید کاملا شفاف شود، گفت: معاونان پارلمانی در دولت حافظ منافع مجلس نیز هستند و بارها و بارها تلاش کرده اند تا مشکلات بیان شده از سوی نمایندگان را حل کنند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: به استانداران سفارش کردیم تا با مجمع نمایندگان مجلس جلساتی را برگزار کنند و تلاش می‌کنیم تا تعامل میان دولت و مجلس به خوبی پیش برود.

قالیباف:وضع گرانی‌ها در کشور غیرقابل دفاع شده است/دولت مجلس باید در کنار هم مشکلات را حل کنند

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به وجود طرح‌ها و لوایح مشابه و گسترده در مجلس گفت: گاهی در خصوص یک موضوع دو یا سه طرح وجود دارد که بهتر است نمایندگان صبر کنند تا لایحه در آن خصوص به مجلس ارسال شود. البته می‌توان با محوریت لوایح، طرح‌ها و لوایح ارسالی در مورد یک موضوع را تجمیع کرد.

در ادامه قاسم جعفری؛ معاون امور نظارت و هماهنگی در معاونت پارلمانی ریاست جمهوری گفت: با توجه به انتظار مردم و مقام معظم رهبری از دولت و مجلس انقلابی، ما محکوم به موفقیت هستیم و دراین راستا باید همدلی و راهبرد درست وجود داشته باشد. معاونت‌های پارلمانی در تصمیم‌سازی کشور اثرگذار بوده و نیاز به تقویت دارند.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرموده‌اند، نشست‌های علمی میان دولت و مجلس برگزار شود و در این زمینه می‌توان بر روی مرز بین اجرا و نظارت به صورت علمی‌تر بررسی‌هایی را انجام داد.

علی ادیانی معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس نیز در ادامه گفت: طرح‌ها و لوایحی با مضامین مشترک در کمیسیون‌های مجلس وجود دارد که تجمیع آنها با محوریت لوایح بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی قانونگذاری نظام در سال ۱۳۸۹ اظهار کرد: بندهای مهمی برای تعیین تکلیف میان دولت و مجلس در این سیاست‌های کلی وجود دارد که در صورت موافقت رئیس مجلس می‌توان کارگروه مشترکی را برای بررسی مسائلی از جمله طرح‌ها و لوایح، تطبیق آنها با قوانین و ... تشکیل داد تا پیش از اعلام وصول طرح‌ها و لوایح چکش‌کاری‌های لازم در خصوص آنها انجام شود.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس بیان کرد: بدنه کارشناسی بسیار خوبی در دولت وجود دارد که می‌تواند به امر قانونگذاری در مجلس کمک کند و نمایندگان همان‌گونه که از نظرات مرکز پژوهش‌های مجلس استفاده می‌کنند، می‌توانند از نظرات کارشناسی دولت نیز استفاده کنند. ۱۹۴ طرح و ۱۷۷ لایحه در مجلس وجود دارد که تجمیع آن ها می‌تواند به پیشبرد امور بسیار کمک کند.

علی‌رضا بیگدلی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امورخارجه نیز در این نشست ضمن تاکید بر اینکه بدنه اداره مجلس شورای اسلامی تکیه گاه مهمی برای ما است، گفت: همکاری های علمی و مطالعاتی دولت و مجلس در حوزه سوال، طرح، لوایح و ... در حال انجام است و بدنه کارشناسی وزارتخانه ها می تواند در تقویت بنیه علمی و تخصصی نمایندگان مفید واقع شوند.

وی تصریح کرد: حدود ۶ میلیون جمعیت ایرانیان خارج از کشور است که متاسفانه هیچ نماینده ای در مجلس ندارند به همین دلیل شورای عالی ایرانیان در وزارت امورخارجه می تواند در موضوع ایرانیان خارج از کشور به مجلس کمک کند، همچنین تلاش کرده‌ایم تا برای تقویت دیپلماسی امور پارلمانی، ارتباط نمایندگان را با سفارتخانه های خودمان به عنوان دیده بان وزارت خارجه نزدیک‌تر کنیم.

ضرغام صادقی، معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از اقدامات رئیس مجلس، گفت: ما رشادت های شما را در دوران جوانی در دفاع مقدس فراموش نمی‌کنیم که شما در آن سن کم به عنوان یک فرمانده مقتدر بسیار نقش آفرینی کردید.

وی تاکید کرد: این درس قرآنی است و ما صمیمانه از زحمات شما در تمامی امور به ویژه مدیریت مجلس تشکر می کنیم، هرچند افرادی هستند که می خواهند زحمات شما را نادیده بگیرند.

هادی قوامی، معاون پارلمانی وزارت امور اقتصاد و دارایی با اشاره به ارائه لایحه برنامه پنجساله هفتم توسعه به مجلس، گفت: همدلی مجلس و دولت برای بررسی این سند تحولی بسیار مهم است، ۱۰۲۳ اقدام باید در این زمینه انجام شود و در این میان ۱۳۴ چالش شناسایی شده و نیازمند یک تحول اساسی کوتاه مدت تا پایان ۱۴۰۱ و بلندمدت برای دولت سیزدهم هستیم. این سند تحولی زبان مشترک مجلس و دولت برای رفع مشکلات در حوزه های بیکاری، اشتغالزایی، بانکی و ... خواهد بود.

محمدجواد حاجی حسینی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در ادامه جلسه گفت: گاهی اوقات در یک روز و یک ساعت از وزیر صمت برای حضور در سه کمیسیون دعوت می شود و که این نیاز به برنامه ریزی دقیق تر کمیسیون ها دارد.

سردار رضا طلایی نیک معاون پارلمانی وزیر دفاع در ادامه این نشست، ضمن تاکید بر اینکه تعامل میان دولت و مجلس یک جاده دو طرفه است، گفت: شاهد هستیم تعداد طرح ها از لوایح در مجلس پیشی گرفته و تعداد سوالات و تذکرات نیز بسیار افزایش یافته است و می توان این موضوع را نشانه مطالبات اجتماعی دانست.

قاسم احمدی لاشکی، معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وجود یک معاونت پارلمانی مقتدر به نفع مجلس است، گفت: باید بین معاونت های پارلمانی، معاونت های حقوقی و دیگر معاونت ها با بخش استان ها ارتباط مستقیمی وجود داشته باشد و در صورت عدم ایجاد ارتباط میان این دو، معاونت های پارلمانی به اهداف مشخص شده نشان نخواهند رسید.

وی تاکید کرد: مکاتبات بسیار پراکنده ای از سوی نمایندگان مجلس با دولت انجام می شود که اگر این مکاتبات از طریق سامانه و اتوماسیون انجام شود، می تواند بسیاری از مشکلات را در این میان حل کند.

حسنعلی غفاری، معاون پارلمانی وزارت بهداشت و درمان نیز در ادامه جلسه خواستار اصلاح فرایند سئوال از وزا با اصلاح آئین نامه داخلی مجلس شد.

معاون پارلمانی وزارت اطلاعات نیز با اشاره به هزینه بر بودن تحقیق و تفحص ها در مجلس، گفت: مرکز پژوهش های مجلس می تواند بررسی کند چه میزان از تحقیق و تفحص ها در ادوار مختلف مجلس نتیجه بخش بوده است، بسیاری از این تحقیق و تفحص ها با وجود صرف هزینه های کلان به نتیجه نرسیده اند در صورتی که با ارائه برخی گزارش ها دستگاه های نظارتی می توانند کار خود را در این میان انجام دهند.

وی تاکید کرد: همچنین معاونت های پارلمانی بازوی کار مجلس هستند و می توانند به مدیریت روابط میان دولت و مجلس کمک کنند.

فتحعلی زاده، معاونت پارلمانی حوزه علمیه قم نیز در این جلسه ضمن اشاره به اینکه امسال صدمین سال تاسیس حوزه علمیه قم به دست آیت الله حائری یزدی است، گفت: نقش حوزه ها معلوم بوده و یکی از برکات وجود حوزه های علمیه پیروزی انقلاب اسلامی است. معاونت پارلمانی حوزه علمیه در سال ۱۳۸۰ ایجاد شد که در این مدت این معاونت موجب شده تا روابط میان مجلس و حوزه علمیه قم تقویت شود.

۲۱۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1624904

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 45
 • نظرات در صف انتشار: 9
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  87 6
  افرین به این رو من از خجالت صبح نمیخواستم برم سر کار
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  65 2
  ای از خدا بی خبران پس چرا تا الان می‌گفتید گرانی ها تقصیر روحانی است.اگر گرانی ها غیر قابل دفاع است پس از خودتان خجالت بکشید
 • منصور IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  50 2
  تموم شدخیلی تاثیر گذار بود
 • IR ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  53 2
  سیسمونی چه گرون شده لا مصب
 • بینام IR ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  54 3
  اصلا براش مهم نیست که مردم چی میگن . و نمیخواد عذر خواهی کنه .چون دفعه ی اولش نیست و براش عادیه . خدا جای حق نشسته بزودی معلوم میشه.
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  75 3
  چقدر زرنگ!خودش داره میره پایین دولت رو هم میخواد با خودش بکشه پایین!میگه مردم دیگه بین مجلس و دولت فرقی نمیبینند
 • علی اصغر از تهران IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  4 59
  چرا رفتن خانواده مسئولین گناه کبیره میباشد ولی در زمان امیر کبیر یکی از افتخاراتش فرستادن شاه به دول فرنگ بود
 • بی طرف IR ۲۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  42 4
  دیگه مجلس جای تو نیست بهتره جای اینکارا بری کادوهایی که زنت از ترکیه آورد برات رو ببینی واز خدا ومردم شریف ایران طلب عفو کنی، ......
 • علی IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  55 2
  وقتی مردم کشک باشند نه نیازی به رای انها ست نه اعتراضات انها احتیاج به جواب داره
 • IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  41 4
  هرچه میخواهد دل تنگت بگو ولی خدا وکیلی دیگه از وضع فقر مردم چیزی نگو. نمک به زخم مردم نزن
 • مجید IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  36 3
  پاسخگو بودن وظیفه ایست که که در این دوران به خاک سپرده شده .
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  29 1
  دولت وقتی ناتوان است مجلس باید استیضاح و برکنار کند اقای قالیباف
 • فرهاد IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  25 4
  ساده نباشيم اين هياهو فقط براي خاموش شدن آتش پروژه ميانكاله بود كه رسانه ها و مردم پيگير اين مسئله نشوند ، چراكه رييس مجلس يكي از موافقان اصلي ادامه اين پروژه بود
 • عباسقلی IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  40 2
  فقط حرف حرف حرف شعار شعار شعار
 • JP ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  38 2
  منظورش گرانی سیسمونی هست یا گرانی چیز دیگه😜🤣
 • م IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  7 24
  امیدوارم اتفاقی بزرگ در همدلی بین دولت و مجلس بیافتد
 • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  12 5
  هر چقدر هم که در رو باشه حذفی برای گفتن نداره
 • مجتبی IR ۲۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  19 1
  پس پول هست ، بدید که ما هم بریم سفر
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  20 2
  مخصوصا سیسمونی خیلی گرون شده
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  25 2
  آقای قالیباف این حرفت راچنان خداوند جوابتوبده جوابتوبده که قرنها و تا اخرعمر فراموش نکنی . چطوردم ازگرسنگی وگرانی این ملت مظلوم میزنی ودرصورتی که آن بالا نشتی وتکلیف تعیین میکنی کی بمیره و
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  23 0
  کدام مسئول پاسخگو هست تا اوباشد مملکت مال یک عده هست هرکاری بخواهند می‌کنند
 • بهزاد IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  10 2
  سردار سازندگی . بزرگمرد . عالیجناب . خسته نباشی کاش من هم نوه شما بودم من نوه شمانیستم ولی نوه باقرقالیباف بودن را دوست دارم
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  3 39
  درود بر قالیباف قهرمان خار چشم دشمنان.
 • اصغر IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  48 2
  چه جالب ، هم معذرت خواهی کرد و هم استعفا داد.
 • اسحق رستمی IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  140 1
  آقای قالیباف .هرچه به دیگران تهمت زدید ظاهراا برسرخودتون آورنده. گرانی افسارگسیخته. بی کفایتی رئیس جمهور وهیت دولت ومجلس درکنترل اوضاع اقتصادی.بخدا اکثر ملت درهرحال اظهارنظرشماها هومی کنند.. درمورد ۴درصدی ظاهرا برازنده خودشماها بوده اگرجرعت وشهامتش دارید به ناتو آنی خودتون به اصلاح مجلس ودولت انقلابی درکنترل تورم واقتصاد فروپاشیده اعتراف کنید. بابا چهارتا آدم امی درمان این بحران را بهتراز شماها میتواندحل کند.
 • IR ۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  22 2
  میدونه که این ملت فقط حرف می‌زنند وجوک می‌سازند اما توانایی ندارند که کاری کنند که مجبور به استعفا شود
 • IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  23 11
  این انقلاب توسط امام خمینی پایه گذاری شد و مردم بخاطر ساده زیستی از ایشان پشتیبانی کردند اما بعد از سال ها زندگی مقامات نظام تجملاتی شده و مردم ناراحتند از دورویی و تفاوت ها.
 • IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  52 1
  فقط حرف میزنید ولی در عمل هیچ اتفاقی به نفع مردم پیش نمی‌آید
 • ایرانی موفق IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  19 1
  آقای قالیباف سعی کن از این به بعد حرف هایی بزنی تو نطق های قرراء خودت که بتونی بهش عمل هم بکنی نه فقط برای دیگران شعار بدهی امروز تو کلاس تدریس درس اقتصاد مقاومتی بود وکلی سوژه و پروژه از سوی دانش آموزان برای سفرهای خانوادگی عنوان شد
 • ناشناس IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  29 1
  بی لیاقتی شما اقایان مشگلات مردم را بی انتها کرده جواب خداومردم راچگونه خواهید داد ایاوجدانی دارید که این وضعیت رابه سرمردم اوردین پاسخگو باشین
 • روح الله سرلک هستم از لرستان IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  22 2
  گرانی برای مردم عادی وبدبخت نه خانواده تو که از ترکیه خرید می کنن
 • هیس IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  16 0
  شایعه شده در ترکیه آقای رئیس مجلس آپارتمان هم گرفته .سیسمونی رد گم کنی.
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۴
  17 1
  میگویم چرا من و خانواده ام الان ۲۰سال هستش میخواهیم یک سفر دور ایران بریم نشده به دلیل اقدامات اقایان ولی خانواده همین ایشان برای خرید پیش پا افتاده خارج میروند
 • یک سپاهی دلشکسته IR ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  22 3
  جای بسی تأسف است که رییس مجلس حتی یک عذر خواهی ساده هم از ملت نکرد. کاش در این کشور نبودم تا مسئولین بی لیاقت و دردش را نمی‌دیدم. خدایا تو را قسم به این شب‌های عزیز فرج آقا امام زمان را نزدیک کن
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  37 1
  کجایند نمایندگانی که در مجلس اشعار طنز برای روحانی می خواندن و حسن حسن می کردن؟
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  21 1
  براشون مهم نیست ،میگن مردم دو روز دیگه یادشون میره دوباره یاد گرونی و بدبختیاشون می افتن
 • مجتبی‌اقاجانی IR ۰۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  21 1
  من‌حوصله‌ندارم‌۲ساعت‌این‌مطالب‌مسخره‌بخونم‌،قالیباف‌باید‌برکنار‌شه‌ادمی‌که‌بتونه‌کار‌مثبت‌انجام‌بده‌حاج‌اقا‌قراعتی‌هستش‌بقیه‌همه‌به‌درد‌نخور‌هستن.
 • ایلیا IR ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  34 1
  به به آقای قالیباف دم از گرانی میزنه. خواهشن شما برین به سیسمونی بچه تون برسین‌ شمارو چه به گرانی مردم. مردم هرهروز تو فشار اقتصادی دارن له میشن حالا شما میگین گرانی ها سربه فلک کشیده.
 • IR ۰۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  24 1
  آخی به خاطر همین گرانی ها بیچاره هامجبور شدن (مجبور شدن )ملتفتی مجبور شدن برن ترکیه خرید اینجا گرون بوده ....
 • IR ۰۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  29 1
  آقایان کمی استراحت کنید اینقدرخودتان راخسته نفرمایید دولت انقلابی ومجلس انقلابی چندروزی دست زن وبچه هارابگیرین برین لااقل ساحل آنتالیا کسی نمی فهمه .......
 • حمید حمیدی IR ۰۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  2 32
  زنده باد قالیباف بد خواهان میخواهند ایشان را از صحنه سیاست کنار بزنند ولی کور خوانده اند.
 • رضا IR ۰۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  28 1
  اگرقالیباف استعفا بدهد مشکلات زودتر حل می‌شود
 • ایرانی 1401 IR ۰۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  33 1
  دلیل تمام گرانی‌ها بردن ارز به خارج هست توسط امثال خانواده ایشان. 🤔 خجالت نکشیده آمده حرف زده. بجای این حرفهایی که منشاء آن از خروج ارز مملکت برای خرید و خوش گذرانی هست، حتی حاضر به یک معذرت خواهی خشک و خالی از ملت نشد.
 • رضا IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  36 1
  منظور اقای قالیباف گرانی سیسمونی هست یه مرتبه اشتباه برداشت نکنید
 • الم IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۵
  23 1
  خوب راست مگه گرانی اگر قابل دفاع بود از کشور خود خرید میکردند رفتند پرسیدن نتیجه گرفتند ترکیه به صرفه تره