وجود ۷۰۰پروژه نیمه تمام دراستان چهارمحال وبختیاری

تسنیم نوشت: استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برآوردها نشان می‌دهد ۷۰۰ پروژه نیمه تمام از سال‌های گذشته در استان وجود دارد.

غلامعلی حیدری شامگاه یکشنبه در دیدار صمیمی با مدیران رسانه استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: با پیگیری‌های جدی و مستمر در خصوص بودجه استان، حدود هزار میلیارد تومان از مالیات استان کم شد و به تبع اعتبارات ملی و استانی افزایش یافت که این اتفاق بسیار خوبی بود.

وی گفت: 700 پروژه‌ نیمه تمام از سال‌های گذشته در استان وجود دارد، یکی از فرصت‌هایی که برای تکمیل این پروژه‌ها باید غنیمت شمرد، سفر رئیس جمهور به استان است.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اولویت‌سنجی پروژه‌های نیمه تمام، پیشران و اشتغالزا با اولویت محرومیت‌زدایی به صورت مساوی در تمام استان جزو راهبردهای استانداری برای تدوین برنامه سفر رئیس جمهور به استان است.

حیدری بیان داشت: امید است با این مصوبات در سال جاری و چند سال آینده تکمیل پروژه‌ها سرعت بگیرند. در حوزه راه نیز گام بلندی برداشته شده است، توسعه و تکمیل جاده‌های ترانزیتی و محورهای اصلی در دستور کار قرار گرفت.

جوانگرایی اولویت مهم در انتصابات

وی با اشاره به اعتبار قابل توجه در خصوص کشاورزی، گفت: بخشی از اعتبارات در بخش کشاورزی تملک و تسهیلات است، با توجه به شعار سال باید کشاورزی را از شکل سنتی به شکل نوین تبدیل کرد تا بتوان تولیدات بیشتری داشت.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: منابع دولتی بخش کوچکی از توسعه را بر عهده دارد اما بخش خصوصی می‌تواند کمک بزرگی به توسعه باشد، اکنون برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی میدان باز است.

وی با اشاره به چارچوب انتصابات در استان، گفت: افراد منتخب و منتصب باید پاک‌دست، جهادی، انقلابی و متخصص باشند، همچنین جوان‌گرایی در کنار استفاده از تجارب بزرگان، از اولویت‌های مهم در انتصابات است، سعی می‌شود عدالت شهرستانی هم رعایت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: نگاه و راهبرد استانداری پیگیری حقوق مردم در مجاری قانونی و رسمی است، هرگز به دنبال هیاهو و جنجال آفرینی نیستیم. 7 شهرستان در این مدت به صورت میدانی بررسی شدند، مشکلات آن‌ها احصاء شد و پیگیری می‌شود. دیگر شهرستان‌ها نیز به صورت میدانی بررسی و بازدید می‌شوند.

پروژه بهشت‌آباد مجوز زیست‌محیطی ندارد و غیرقانونی است

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: تامین آب پایدار برای تمام استان از مجاری قانونی در دستور کار و رایزنی‌ها شده است، علاوه بر تامین آب شرب پایدار، بر حفظ منابع آبی نیز مصمم هستیم، در کنار اعتبار سال گذشته برای پروژه بن-بروجن که 500 میلیارد تومان بود، 400 میلیارد تومان دیگر هم تامین اعتبار شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به مطالبات صنفی اصحاب رسانه، مطرح کرد: باید مطالبات اصحاب رسانه مورد توجه قرار گیرد چرا که آن‌ها پیش قراولان مرزهای فرهنگی کشور هستند، همچنین باید سهمیه بیمه اصحاب رسانه افزایش پیدا کند.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: پروژه انتقال آب بهشت‌آباد اصلا مجوز زیست‌محیطی ندارد و بر این اساس قانونی نیست، ما نیز با پروژه‌های غیرقانونی مخالف هستیم.

گفتنی است، در این دیدار صمیمی، اصحاب رسانه به بیان نظرات و سوالات خود پرداختند و استاندار و معاونین سیاسی امنیتی اجتماعی، امور عمرانی و امور اقتصادی وی به سوالات مدیران رسانه پاسخ دادند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1625044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =