هشدار پوتین: در صورت حمله به روسیه پاسخ برق‌آسا می‌دهیم

فارس نوشت: رئیس جمهور روسیه چهارشنبه بعد از ظهر به وقت تهران گفت که نیروهای مسلح این کشور به هرگونه تجاوز به خاک روسیه پاسخ برق آسا خواهند داد.

به گزارش منابع خبری، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اظهار داشت، روسیه به اهداف نظامی خود در اوکراین رسید. پوتین خاطر نشان کرد که غرب باعث نبرد اوکراین با روسیه شده است.

وی افزود که درصورت مداخله کشوری در اوکراین، پاسخ روسیه سریع خواهد بود. رئیس جمهور روسیه همچنین تاکید کرد که در صورت حمله به روسیه، این کشور «پاسخ برق آسا» خواهد داد و تصمیمات درباره نحوه این واکنش‌ها اتخاذ شده است.

پوتین گفت: «ما به هر گونه تلاش برای منزوی ساختن روسیه پاسخ خواهیم داد.»

رئیس جمهور روسیه روز سه‌شنبه نیز گفت که منشور سازمان ملل اساس روابط بین کشورها به شمار می‌آید و این منشور قوانینی نیست که برخی آن را برای منافع خود نوشته باشند.

وی که این سخنان را در دیدار با «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل مطرح می‌کرد، گفت: «انقلاب سال 2014 در اوکراین بر خلاف قانون اساسی این کشور بود و ساکنان مناطق شرقی اوکراین از سوی مقام‌های کی‌یف تحت فشار قرار گرفته بودند.»

پوتین گفت: «بحران در شرق اوکراین زمانی آغاز شد که مقام‌های کی‌یف از نیروی نظامی علیه مناطق شرقی استفاده کردند. مقام‌های کی‌یف توافق‌های مینسک را اجرا نکرده و مانع از کشتار جمعی در منطقه دونباس نشده و ساکنان این مناطق را محاصره کردند. توافق مینسک تلاشی مسالمت‌آمیز برای حل اوضاع در دونباس بود اما اوکراین به آن پایبند نبود و کی‌یف در حل موضوع دونباس به صورت نظامی شکست خورد.»

پوتین گفت: «همچنان بر روی این موضوع حساب می‌کنیم که می‌توانیم از مسیر دیپلماتیک بحران با اوکراین را حل کنیم.»

رئیس جمهور روسیه روز سه‌شنبه گفت که منشور سازمان ملل اساس روابط بین کشورها به شمار می‌آید و این منشور قوانینی نیست که برخی آن را برای منافع خود نوشته باشند.

وی که این سخنان را در دیدار با «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل مطرح می‌کرد، گفت: «انقلاب سال 2014 در اوکراین بر خلاف قانون اساسی این کشور بود و ساکنان مناطق شرقی اوکراین از سوی مقام‌های کی‌یف تحت فشار قرار گرفته بودند».

پوتین گفت: «بحران در شرق اوکراین زمانی آغاز شد که مقام‌های کی‌یف از نیروی نظامی علیه مناطق شرقی استفاده کردند. مقام‌های کی‌یف توافق‌های مینسک را اجرا نکرده و مانع از کشتار جمعی در منطقه دونباس نشده و ساکنان این مناطق را محاصره کردند.»

رئیس جمهور روسیه گفت: «توافق مینسک تلاشی مسالمت‌آمیز برای حل اوضاع در دونباس بود اما اوکراین به آن پایبند نبود و کی‌یف در حل موضوع دونباس به صورت نظامی شکست خورد.»

311311

کد خبر 1626015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 119
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۷
  تو باتلاق گیر کرده نه راه پس نه پیش!
 • ستارسیرت.پژویشگر.سیاسی..۰۹۱۳۵۰۶۵۶۴۶ ۰۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  52 5
  پوتین.جان.حمله.مستقیم.ازجانب.غرب.وناتو.وجود‌.ندارد.مگرسلاح.پیشرفته.به.ارتش.اکراین.داده.شود.از.طرف‌مقابل.حمله.صورت.بگیرد.علیه.روسیه.وبه.نظرم.کاری.خوبی.نکردی.حمله.به.آکراین.آخه.سیاستهای.شماها.مردم.را.تباع.وبه.کشتن.میدین.
 • ناصر IR ۰۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  جان خودت آبروی خودت و روسیه را بردی و ضعف نیروهای نظامی دومین ارتش دنیا رو به باد دادی
 • علی مطلق IR ۰۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  84 39
  جناب پوتین .هر کشوری که هلهله جنگ میکند بدان که مثل یک موش از امریکا میترسد و غلام حلقه بدوش میباشد
 • احمد علی IR ۰۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  48 10
  چرا باید نظر بدهیم؟ پس نظرات مردمی گجاست؟؟؟؟!!!
 • IR ۰۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  بنظرم انگلیس و آمریکا مقصران اصلی این جنگ هستند
 • کریمی IR ۰۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  یک دلقک اوکرایان را به خاک خون کشید توسط آمریکای جنایتکار واروپای استعمارگر وداغدار کردند برادران وخواهران خودشان را دوکشور روسیه واوکراین یکی هستند از یک ریشه وبنیاد واستعمارگران تیشه به ریشه این دو کشور زدند توسط یک دلقک دلقک دیوانه ونادان
  • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
   76 17
   دلقک تویی که نفهمیدی ملاک نیست طرف چیکاره بوده مدیریت و شخصیت واستقامت طرف مهم هست زلنسکی هرگز بود توانست با مدیریت وانسجام توانست در مقابل یک ابرقدرت ایستادگی کنه وبادرایت تمام دنیا رو برعلیه دشمن تجاوزگر به کشورش متحد کند و مانند صدام وقذافی وژنرال دوستم فرار نکرد و گفت برای کشورم وبرای ازادی ودموکراسی تا آخر می‌جنگم دمش گرم درود به شرفش
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  22 66
  حرف حساب
 • مهرداد IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  86 24
  بیش از دو سه ماهه که در اوکراین جز خرابی و ویرانی چیزی نداشتی و نتونستی این کشور را تصرف و تسخیر کنی
 • فریدون IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  درود بر پوتین کبیر
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  پوتین کارش درسته، نباید مصالح کشورش را با حرفهای پوچ مردم دنیا عوض کند
 • لیلا IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  33 17
  خبر خوش تر نداشتید بزارید😐
 • ایرج IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  86 31
  پوتین فکر کرده بود اوکراین مثل گرجستان هست
 • محمد حسن ساعدی IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
  20 60
  گرگی از سرچشمه قناتی آب میخورد.یک بز تشنه هم اومد پایین از گرگ آب میخورد.گرگ گفت آب را گل آلود نکن؟بز گفت:اگر میخواهی بخوری بهانه نیار.من پایین از تو هستم، همه اینها بهانه است برای روسیه تا اکراین دیگه از این غلطها نکنه؟فی الواقع اوکراین با عضویت در ناتو ،با ایحاد پایگاه نظامی تهدید جدی به ایران و روسیه بود،هر کس جای پوتین بود.همین را کار میکرد.امریکا خوب میداند که علت جنگ چیه؟و از مداخله نظامی کنار کشیده!