صدور رای نهایی یک پرونده بعد از یک سال با ورود رئیس قوه قضائیه

رئیس قوه قضاییه در پی ملاقات مردمی با بلاتکلیفی پرونده‌ یکی از مراجعه کننده‌ها مواجهه شد که با پیگیری تلفنی از رئیس کل دادگستری استان تهران رأی یک پرونده بلاتکلیف پس از یک‌سال صادر و به طرفین ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از رسانه دادگستری کل استان تهران؛ در جریان برنامه ملاقات مردمی رئیس دستگاه قضائی در روزهای پایانی سال، یکی از مراجعان مدعی شد که بیش از یک سال است که دادخواستی را به شعبه‌ای واقع در یکی از مجتمع‌های قضایی شهر تهران ارائه داده و تاکنون پس از تعیین دو نوبت وقت نظارت، همچنان پرونده وی منجر به صدور رأی یا تصمیم نهایی نشده‌است.

در ادامه ریاست محترم قوه قضاییه در تماس تلفنی با علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران موضوع را مورد پیگیری قرار داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران نیز بلافاصله پس از دستور رییس عدلیه به لطیف سروی معاون قضایی دادگستری استان تهران مأموریت داد تا ضمن حضور در شعبه قضایی مذکور، اولاً؛ دلایل تأخیر و تعلل در رسیدگی به پرونده یاد شده که موجب اطاله دادرسی شده است را احصاء و به رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران نیز ابلاغ کند. دوماً؛ ظرف یک ماه نسبت به انجام رسیدگی و صدور حکم مقتضی اقدام و نتیجه اعلام شود. سوما؛ دادرس شعبه فوق‌الذکر به‌منظور توضیح علت چگونگی تأخیر غیرمتعارف به هیأت نظارت قضات دادگستری استان تهران فراخوانده شود

در نهایت با پیگیری‌های به‌عمل آمده، روز گذشته، رأی پرونده مذکور از سوی شعبه مربوطه صادر و به طرفین ابلاغ شد و گزارش اقدامات انجام شده نیز به محضر ریاست دستگاه قضایی ارسال شد.

از زمان حضور حجت الاسلام محسنی اژه ای در راس قوه قضاییه، دیدارهای مردمی توسط رییس عدلیه و همچنین در استان تهران توسط رییس کل دادگستری به صورت مستمر برگزار شده که نتایج و ثمرات قابل توجهی را به همراه داشته است.

بیشتر بخوانید:

محسنی اژه‌ای تشریح کرد / اولویت‌های پانزده گانه قوه قضاییه در سال ۱۴۰۱

دستور ویژه رئیس قوه قضاییه برای حمایت از تولیدکنندگان

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1626223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =