۰ نفر
۲۴ تیر ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۶

بازیهای کامپیوتری همیشه تفریحی مردانه تلقی می شدوشوهران نامعاشرتی یکی از اصلی ترین مشتریان آنها بودند.

اما آمار کاربران آن لاین بازیهای کامپیوتری چیز دیگری را نشان می دهد. در نظر سنجی اخیرکه شرکت دوریتوس که به بهانه  برگزاری سری مسابقات بازیهای کامپیوتری درشهرهای مهم جهان ( از جمله تهران ) صورت گرفته ، 50 درصد مردان و 49 درصد زنان اشاره کرده اند بازیهای کامپیوتری آن لاین بخشی از وقت آزاد هفتگی آنها را می گیرد و به این ترتیب زنان درعرصه بازیهای آن لاین پابه پای مردان فعالیت دارند.اما از این عده مردان 22 درصد و زنان 23 درصد وقت آزادشان را به این کار اختصاص داده اند وبرخی از زنان به قدری نسبت به بازی اعتیاد داشته اند که آن را حتی به خرید کردن هم ترجیح می دهند !

در بخش دیگری این نظر سنجی مشخص شده مردان بیشتر حس رقابت را انگیزه اصلی برای بازی  وگاهی اعتیاد به بازی عنوان کرده اند در حالیکه زنان بازیهای کامپیوتری را ابزاری خوب برای فرار از استرس روزانه می دانند و به همین خاطر بیشتر بازیهایی را انتخاب می کنند که عنصری از اجتماع و یا فعالیت مغزی در آن دخیل باشد .بازیهای سایت فیس بوک به این علت طرفداران بیشتری بین زنان دارد اما مردان بیشتر بازیهای جنگی آن لاین ویا اول شخص را ترجیح می دهند.

همچنین در این بررسی میدانی در بیش از چهل شهر دنیا  مشخص شده اعتیاد به بازیهای کامپیوتری یکی از دلایل اصلی جدایی زوجها در 15 درصد از طلاقها بوده و یکی از طرفین در این گونه طلاقها عنوان می کند از لحاظ اهمیت در زندگی برای نفر مقابل پس از بازی کامپیوتری در رتبه دوم قرار می گرفته  !

البته فیس بوک برای برخی از این کاربران معتاد مهمترین سایت برای بازی وحضور در شبکه اجتماعی  به حساب می آمده  و به این خاطر رد پای فیس بوک را در یکی از هر 5 طلاق می توان دید .برخی از پزشکان به این شیوه زندگی "تنهایی درعین کنارهم بودن "لقب داده اند.

دیلی میل/14 جولای

45281

کد خبر 162688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام TW ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۴
  0 0
  پس بگو چرا آمار طلاق تو ایران پایینه، فیس بوک فیلتتره
 • mohamad IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۴
  1 0
  یعنی خجالتم بد نیستا
 • بدون نام IR ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
  0 0
  میگن که فیس بوک جیزه!!! باز هم بعضی از شما ناقص العقلها میرید توش!!
 • نرگس IR ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۵
  0 1
  تو ایرانم همچین آمار طلاق پایین نیست همینجوریشم از هر 6 ازدواج یکی به طلاق منجر میشه!!! فیس بوک و این چیزا همش بهونه است!!! با چاقو هم میشه آدم کشت هم میشه میوه خورد!!!در اصل مقصر خودمونیم !
 • نازیلا IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
  0 1
  ای بابا وقتی دل خوشی نباشه طلاق هم پیش میاد دیگه تو رو خدا یکم دل مردم رو شاد کنید
 • نازیلا IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۴/۳۰
  0 1
  ای بابا وقتی دل خوشی نباشه طلاق هم پیش میاد دیگه تو رو خدا یکم دل مردم رو شاد کنید
 • نسرین کرمان IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
  0 1
  زندگیی که فیس بوک بر بادش بده بهتر که به طلاق منجر شه اینها دری وریست