تایوان از خرید هلی‌کوپترهای ضد زیردریایی از آمریکا صرف نظر کرد

تایوان امروز (پنجشنبه ) اعلام کرد که از طرح خرید هلیکوپترهای جنگی ضد زیردریایی پیشرفته از آمریکا به سبب اینکه بسیار گران هستند صرف نظر کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تایوان پیشتر اعلام کرده بود، قصد دارد ۱۲ فروند هلیکوپتر ضد زیردریایی MH-۶۰R ساخت واحد سیکورسکی، زیرمجموعه شرکت لاکهید مارتین آمریکا را بخرد، اما رسانه‌های تایوانی گزارش دادند که آمریکا این طرح فروش را با توجه به اینکه در راستای ملزومات این جزیره نیست رد کرده است.

چیو کو چنگ وزیر دفاع تایوان در مواجهه با سوالی در پارلمان این جزیره در مورد تغییرات اخیر در برنامه های خرید تسلیحات جدید از آمریکا توسط تایوان، ابتدا به مورد مربوط به این هلیکوپترها اشاره کرد.

او گفت: قیمت (این هلی کوپترها) بسیار بالاست و خارج از توان ما است.

بر اساس این گزارش، خرید دو مورد تسلیحات دیگر از سوی تایوان نیز به تعویق افتاد که شامل سامانه‌های توپخانه خودکشش متوسط هوویتزر M۱۰۹A۶ و موشک‌های ضد هوایی متحرک استینگر هستند.

موشکهای استینگر ساخت شرکت ریتیون تکنولوژیز آمریکا در اوکراین تقاضای زیادی دارند و در آنجا از آنها علیه هواپیماهای روسی استفاده شده است، اما تدارکات آمریکا برای اوکراین کاهش یافته و تولید بیشتر تسلیحات ضد هوایی با موانع قابل توجهی روبرو است.

چیو گفت که آنها قبلاً قرارداد خرید موشکهای استینگر را امضا کرده و هزینه آنها را پرداخت کرده اند و آنها آمریکا را برای تحویل آنها تحت فشار قرار خواهند داد.

او بدون اشاره به جزئیات افزود: ما فروش تسلیحات را یک موضوع کم اهمیت نمی‌دانیم و برنامه‌های پشتیبان داریم.

تایوان می‌گوید که آمریکا جایگزین‌هایی برای سیستم توپخانه M۱۰۹A۶ به آن پیشنهاد داده است، از جمله راکت اندازهای کامیونی ساخته شده توسط لاکهید مارتین موسوم به سیستم توپخانه راکتی با تحرک بالا (HIMARS).

چیو گفت که آنها هنوز در حال بررسی گزینه هایشان در این زمینه هستند.

تایوان که چین آن را قلمرو خود می‌داند، برنامه نوسازی ارتش خود را با هدف بهبود توانایی‌های خود برای دفع حمله احتمالی چین، از جمله با سلاح‌های دقیق مانند موشکها، اجرا می کند.

311311

کد خبر 1628146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =