پیش‌بینی رگبار باران در این مناطق و استان‌ها

فارس نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ روز آینده در شمال‌غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی،‌ استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از شمال‌شرق، مرکز و جنوب کشور رگبار باران در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان اظهار داشت:‌ روز آینده 17 اردیبهشت در شمال‌غرب کشور، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی،‌ استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی شامل تهران، البرز، قزوین و سمنان همچنین بخش‌هایی از شمال‌شرق، مرکز و جنوب کشور در برخی ساعات رگبار باران، رعد و برق،‌ وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و روز آینده شدت بارش‌ها در شمال‌غرب کشور همچنین دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود:‌ روز یکشنبه 18 اردیبهشت در شمال‌غرب و شمال کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخشی‌هایی از شرق، مرکز و جنوب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه پیش رو در شمال‌غرب، استان‌های ساحلی خزر و برخی مناطق شمال‌شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد:‌ امروز در نیمه غربی کشور و فردا در برخی مناطق غرب و جنوب‌غرب آسمان غبارآلود است.

ضیائیان افزود: امروز وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بخش‌هایی از غرب و مرکز کشور داریم و روز آینده این شرایط در غرب کشور و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت:‌ روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما در شمال‌شرق کشور داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ امروز رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان‌های تهران، البرز، مرکزی، سمنان، آذربایجان شرقی، یزد، گلستان، آذربایجان غربی،‌ اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های خراسان شمالی،‌خراسان رضوی و خراسان جنوبی داریم.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت با بیان اینکه آسمان تهران امروز و امشب نیمه‌ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید ادامه دارد گفت:‌آسمان تهران فردا در برخی ساعات رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید است بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 28 و 17 درجه خواهد بود.

وی گفت:‌روز آینده سنندج و ارومیه با کمینه دمای 6 درجه بالای صفر و اردبیل با کمینه دمای 4 درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 37 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

ایران وارد یک دوره خشکسالی ۳۰ ساله شده است

فردا تگرگ می‌بارد/ شدت بارش‌ها در دامنه البرز و زاگرس مرکزی

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1628462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =