اگر نظرات خبرهای مربوط به تفکیک جنسیتی را خوانده باشید، حتما یک سوال تکراری را دیده اید؛ چرا در زمان انقلاب فرهنگی، تصویب نشد که دانشگاه ها باید دخترانه و پسرانه باشند؟

مگر همان موقع نمی شد کلاس ها و دانشگاه دختران و پسران را جدا کرد؟ اگر خوب بود که خود امام (ره) دستور دانشگاه تک جنسیتی را می دادند.

پاسخ این سوال را سید محمودحسینی دولت آبادی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به خبرآنلاین داده است. او در کافه خبر درباره اختلاط دانشجویان دختر و پسر در کلاس های درس از ابتدای انقلاب گفت: "درست است که در دوره ای چاره ای جز این موضوع نبوده است. زیرا اساتید و دانشگاه ها محدود بودند. اما امروز وضعیت ما با اوایل انقلاب فرق کرده و امکانات ما نیز در دانشگاه ها بالا رفته است. دراین سالها دانشگاه آزاد و پیام نور و چند دانشگاه دولتی دیگر نیز به جمع دانشگاه های ما اضافه شده است. پس اگر قرار باشد همچنان با نگاه 10 سال پیس عمل کنیم با مبانی اسلامی سازگار نیست."

به گفته نماینده برخور و میمه، بسیاری از خانواده وقتی شنیدند که در مورد تفکیک جنسیتی کارهایی در حال انجام است از طراحان آن تشکر کردند: "تفکیک جنسیتی دانشگاه ها با تفکر و ایده های ما، شهدا وانقلاب هم سازگاری دارد. ما فرزندانمان را به دانشگاه می فرستیم تا درس بخوانند نه اینکه رابطه میان دختر و پسری برقرار کنند. چند دانشگاه به صورت آزمایشی تفکیک جنسیتی شده اند که نتیجه خوبی داشته اند و سطح سواد دانشجویان نیز بالا رفته است."

نایب رییس اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین درباره روش تفکیک جنسیتی هم گفت: "دخترها باید در دانشگاه آزاد باشند. اگر دانشجویان دانشگاهی همگی دختر باشند قادر هستند تا راحت تر و آزاد تر درس بخوانند. در دانشگاه دیگر هم باید یک قسمت را به آقایان و قسمتی را به خانم ها اختصاص داد. اگر باز هم امکاناتش نیست بخشی از کلاس را به آقایان و بخش دیگر را به خانم ها اختصاص داد. این جریان باید انجام شود و مرحله به مرحله پیش برود. اگر تعداد خانم ها و آقایان به حد نصاب می رسد کلاس ها و یا دانشگاه را جدا کنیم."

مشروح این گفتگو و پاسخ او درباره نظر امام (ره) برای تفکیک جنسیتی را اینجــــــــا بخوانید.

4747

کد خبر 162868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی GB ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۶
  3 0
  از خانواده های ما که کسی نپرسید! می گم چطوره یک نظر سنجی بگذارید تا نسبت خانواده های موافق و مخالف معلوم شود و هم اینکه به خارجیها اثبات شود که اینجا دموکراسی حا کم است.
 • بدون نام IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۷
  3 0
  اگر قرار باشد دانشگاهها تفكيك جنسيتي شود پس بهتر است از كادر تفكيكي هم استفاده شود چون در برخي دانشگاهها كادر خود دانشگاه از دانشجويان دانشگاه نيز بد تر هستند.