۰ نفر
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
چرا هوای تهران در هفته گذشته «پاک» نشد

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت:هوای تهران در هیچ یک از روزهای دومین هفته اردیبهشت آلوده نبود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران سید محمد مهدی میرزایی قمی گفت: اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در شهر تهران طی هفته گذشته از ۱۰ تا ۱۶ اردیبهشت در همه روزها در شرایط قابل قبول قرار داشت.

به گفته مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بالاترین شاخص ثبت شده در این هفته برابر ۹۸ بود که در روز سه‌شنبه (۱۳ اردیبهشت) ثبت شد و کمترین میزان نیز مربوط به روز دوشنبه ( ۱۲ اردیبهشت) با عدد ۷۳ بود.

وی تصریح کرد: تعطیلات هفته گذشته همچنین بارش باران‌های پراکنده، مانع افزایش شاخص در شهر تهران شد و غلظت میانگین آلاینده‌ها در شهر در شرایط قابل قبول باقی ماند، هرچند شرایط کیفی هوا به علت وجود گرد و غبار به شرایط پاک نزدیک نشد.

میرزایی قمی در ادامه گفت: در همه روزهای هفته دوم اردیبهشت ماه آلاینده شاخص شهر تهران ذرات معلق کوچکتر از از 2.5 میکرون بود و در مجموع نسبت به هفته قبل از آن یعنی 3 تا 9 اردیبهشت که دو روز ناسالم برای گروه‌های حساس در آن ثبت شد، شرایط هفته گذشته مطلوب‌تر بود.

در برخی از ساعات روزها و هفته‌های جاری به علت احتمال افزایش گرد و غبار، شرایط کیفی هوا می‌تواند فراتر از حد مجاز قرار گیرد و لازم است که شهروندان مراقبت‌های لازم را در این مواقع انجام دهند به‌ویژه گروه‌های حساس در ساعات آلوده، از حضور در اماکن روباز خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

آلودگی هوای تهران در اولین روز هفته

فردا تگرگ می‌بارد/ شدت بارش‌ها در دامنه البرز و زاگرس مرکزی

47231

کد خبر 1628855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =