اصولی: پیشنهادی برای برکناری کامرانی فر مطرح نبود

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: دخالتی در خصوص احضار عزیزی خادم به کمیته اخلاق نداشتیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ احسان اصولی در حاشیه نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، اظهارداشت: یازدهمین جلسه هیات رئیسه را هفته گذشته داشتیم که به دلیل عدم حضور 2 همکارمان به رسمیت نرسید و جلسه به این هفته موکول شد که امروز برگزار کردیم. امروز هم متاسفانه آقای سراجی یکی از اعضای هیات رئیسه حضور نداشت. خانم موسوی هم به صورت آنلاین حضور داشت. طبق اساسنامه فدراسیون جلسات هیات رئیسه با دو سوم اعضا به رسمیت می رسد. در اساسنامه اعضای هیات رئیسه 11 نفر ذکر شده که دو سوم حداقل 8 نفر می شود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال ادامه داد: در جلسه امروز هم آقای سراجی غایب بود و بحث های کاری، هم اندیشی و همفکری انجام شد. از ساعت 9 صبح جلسه داشتیم و تا الان که ساعت 14 است به طول انجامید. مباحث متعددی مطرح شد. این نکته را بگویم چون می دانم هواداران، جامعه فوتبال و مردم عزیز ممکن است دغدغه هایی داشته باشند؛ امورات فدراسیون در حوزه اجرایی باقدرت دنبال می شود، کارها انجام می شود، مباحث تیم ملی و مذاکرات برای بازیهای تدارکاتی در حال انجام است و برنامه ریزی ها برای جام جهانی هم با قدرت رو به جلو در حال انجام هست.

وی تاکید کرد: اگر گاهی اتفاقاتی از این دست دیده می شود تاثیری در حوزه اجرا ندارد و قطعا برای مردم عزیز ما آنچه اهمیت دارد سربلندی تیم های ملی به ویژه تیم ملی فوتبال در جام جهانی است که اطمینان می دهم برنامه ریزی ها در حال انجام است و برای بازی تدارکاتی اولین بازی را در فیفا خواهیم گفت. تیم را بعدا اعلام می کنیم چون مباحث دو طرفه است و باید دنبال شود.

اصولی در ادامه صحبت هایش خاطرنشان کرد: جلسه رسمی که مصوبات هیات رئیسه را بخواهد امروز اتفاق نیفتاد و هفته آینده طبق قید 8 روزی که در اساسنامه وجود دارد، دعوت نامه ارسال می شود تا مجددا جلسه را داشته باشیم. اساسنامه ما در واقع بن بست ندارد و راه دارد. مسیر بسته نیست و دو جلسه دیگر موضوع تعیین تکلیف می شود، بالاخره یا همراهی خواهد شد یا خیر. در این خصوص ما هفته بعد هم جلسه خواهیم داشت و از اینکه کسی تصور کند دچار بن بست شده ایم خیر اینطور نیست چون اساسنامه راه را برای ما باز کرده است. ما مصوبه رسمی نداشتیم اما خیلی از مباحث مطرح و در مورد آن همفکری شد. اینها در حوزه اختیاراتی که اساسنامه برای دبیر کل، روسای کمیته ها و ... تعریف کرده کار را جلو بردیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال همچنین درباره اینکه براتی به 2 موضوع اشاره کرده و گفته برخی از مکاتبات را ندیده و در جریان برنامه ها نبوده و اینکه گفته شده عزیزی خادم برکنار شده اما برخی از افراد هنوز هستند، تصریح کرد: این نظر شخصی اوست و باز کردن این موضوع هم مربوط به او می شود. من نظر خودم را گفتم.

وی درباره استعلام در خصوص حضور بانوان، گفت: نامه خطاب به آقای ماجدی بود و دوستانی که در فدراسیون حضور داشتند در جریان قرار گرفته بودند.

اصولی در پاسخ به این سوال که نظر بخش حقوقی فدراسیون برای پاسخ به فیفا اتخاذ نشده، یادآور شد: این را نمی دانم و باید بررسی کنیم. منظور شما اگر دپارتمان حقوقی است نمی دانم نظر آنها گرفته شده یا خیر. من در این خصوص کسب اطلاعی نکردم. ما مسیری را می رویم و جلوی پای ما ممکن است چاله هم باشد اما محور کارهای ما باید قانون و اساسنامه باشد. ماده 85 تفسیر هیات رئیسه را دارد و بعد هم گفته مراجع AFC و فیفا. حالا اگر کسی به ما گفت در این مسیر مبنای محاسبه شما دو سوم است و اگر غیر از آن عمل کنید، قرار باشد برخوردی صورت بگیرد می گوییم خوب است که از همین الان هشدار داده شده است. اساس ماجرا این است که ملاک قانون است و باید طبق اساسنامه عمل کنیم.

بیشتر بخوانید:

وی درباره غیبت سراجی و اینکه او قصد ندارد در جلسات باشد، خاطرنشان کرد: چنین برداشتی نمی کنیم و حمل بر حسن نیت می کنیم. سراجی امروز گرفتار بود و نتوانستیم با او تماس بگیریم. امیدوارم جلسات بعد شاهد حضور همه اعضا باشیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که 2 بار جلسه شما به رسمیت نرسید و تا چند جلسه این امکان هست تا شخصی نیاید و چه اتفاقی می افتد، یادآور شد: بند 7 ماده 33 اساسنامه در خصوص پست های بلاتصدی اعضای هیات رئیسه کاملا روشن صحبت کرده و یک جا می گوید اگر یک عضو 4 بار متوالی غیبت کند این پست بلاتصدی می شود. دعوت رسمی ملاک رسمی حضور و غیاب است. فضای فدراسیون روال کاری خود را انجام می دهد، اتفاقات خوبی در پیش داریم، تدارکات لازم دیده شده، جام جهانی را به خوبی خواهیم رفت و هفته آینده جلسه خواهیم داشت. در خصوص این بحث ها جزئیات را با مشاوره هایی که خواهیم گرفت صحبت می کنم.

اصولی در پاسخ به این سؤال که آیا کسانی به فدراسیون آمده‌اند تا پاداش‌های دریافتی‌شان را پس بدهند، گفت: من اطلاعی در این زمینه ندارم.

اصولی همچنین درباره کمک مجلس چه زمانی به شما پرداخت می شود، عنوان کرد: مجلس مصوبه خوبی داشته و از دوستان تشکر می کنم. این بودجه به سازمان برنامه و بودجه رفته، ابلاغ شده، مکاتباتی صورت گرفته که امروز هم در مورد آن صحبت شد. تقسیم کاری بین اعضا در حوزه اجرایی، مالی و .. می شود. امیدوارم به زودی تا هفته اول خرداد بتوانیم بخشی از این مبلغ را بگیریم چون مرحله به مرحله براساس اقداماتی که انجام می دهیم و ارائه برنامه ها، بودجه پرداخت می شود.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که وضعیت قرارداد اسکوچیچ مشخص نشده، البته او قرارداد دارد و تکلیف مربیان مشخص نیست و اینکه او درخواست یک مربی جدید داشته، اظهارداشت: در خصوص تیم ملی و سرمربی باید بگویم اسکوچیچ قرارداد دارد و هیچ بحثی نیست. در خصوص دستیاران سرپرست فدراسیون مکاتباتی داشته است. اسکوچیچ درخواستی نداشته اما این نکته را اجازه دهید چون موضوع حساس است آقای ماجدی خودش بگوید.

وی درباره بحث برکناری کامرانی فر، گفت: در این مورد صحبت کرده بودم؛ گاهی اوقات گمانه زنی های رسانه ای می شود اما طبق ماده 67 اساسنامه بحث عزل و انتصاب دبیر کل با پیشنهاد رئیس فدراسیون است که الان برعهده سرپرست قرار دارد. ما اصلا چنین پیشنهادی را در دستور جلسه نداشتیم و نه اینکه از سوی آقای ماجدی این موضوع مطرح شد.

اصولی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید این اختلاف نظرات ما را به کجا خواهد کشاند، تصریح کرد: اختلاف همه جا هست و شاید جایی باعث دقیق تر انجام شدن کارها شود اما درباره مجمع هم باید بگویم حق قانونی اعضای مجمع است به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری، با ادله هیات رئیسه، آنها تصمیم خواهند گرفت.

سخنگوی فدراسیون فوتبال همچنین درباره حضور عزیزی خادم در کمیته اخلاق، یادآور شد: بله من هم شنیدم. پرونده ای تشکیل شده و ارکان قضایی فدراسیون کاملا مستقل هستند. ما در هیات رئیسه و حوزه اجرایی هیچ دخالتی در این خصوص نداریم. تصمیم گیری، دعوت و صحبت مستقل و بدون تاثیرپذیری برگزار می شود.

258 258

کد خبر 1629104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =