۰ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
چین در نزدیکی تایوان مانور برگزار کرد

ایسنا نوشت: ارتش آزادی‌بخش خلق چین امروز دوشنبه اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور دور دیگری از مانورها را در نزدیکی تایوان به منظور ارتقای عملیات‌های رزمی مشترک برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مانورها به دنبال انتشار گزارش‌هایی از افزایش تحرکات در این جزیره خودگردان مورد ادعای چین برگزار می‌شود.

تایوان در دو سال گذشته از فعالیت نظامی چین در نزدیکی این جزیره به ویژه بخش جنوبی و شرقی منطقه شناسایی دفاع هوایی خود شکایت کرده است. نیروی هوایی تایوان روز جمعه هواپیماهایی را برای هشدار به ۱۸ هواپیمای چینی که وارد منطقه دفاع هوایی‌اش شده بودند، به پرواز درآورد و شنبه و یکشنبه هم از ورود جنگنده‌های دیگر با تعداد کمتر خبر داد.

امروز فرماندهی جبهه شرقی ارتش آزادی‌بخش خلق در بیانیه‌ای گفت که نیروهای دریایی و هوایی از جمعه تا یکشنبه مانورهایی را در شرق و جنوب‌غربی تایوان به منظور "محک زدن بیشتر و ارتقای قابلیت رزمی مشترک خدمات و تسلیحات چندگانه" برگزار کردند. در بیانیه فوق جزئیات بیشتری نیامده است.

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد، چین بمب‌افکن، جنگنده و هواپیمای ضد زیردریایی مستقر کرده است. هیچ گلوله‌ای شلیک نشده و هواپیماهای چینی بر فراز حریم هوایی تایوان به پرواز درنیامدند اما در منطقه شناسایی دفاع هوایی، تایوان به نظارت و شناسایی تحرکات می‌پردازد تا در صورت هرگونه تهدیدی، فرصت بیشتری برای واکنش داشته باشد.

تایوان از زمان حمله روسیه به اوکراین سطح هشدار خود را افزایش داده و نگران است که چین هم دست به اقدام مشابهی بزند؛ با این حال تایپه هیچ نشانه‌ای مبنی بر وقوع چنین امری گزارش نکرده است.

در همین حال جوزف وو، وزیر خارجه تایوان امروز در پاسخ به سوالات در پارلمان گفت: "چین همچنان یک تهدید است. اما ما مصمم به دفاع از کشورمان هستیم."

311311

کد خبر 1629312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =