اتفاقی عجیب در بازار ارز/ قیمت‌های جدید منتظر توئیت‌های شمخانی

اکوایران نوشت: درمورد آینده بازار ارز و سکه فضا کاملا سیاسی شده و معامله‌گران می‌گویند برای معامله‌، تا آمدن و رفتن انریکه مورا صبر کنید.

روز گذشته قیمت دلار در بازار تهران دیرتر از روزهای قبل کشف شد، معامله‌گران می‌گویند تا وقتی مورا می‌آید و می‌رود کنار بنشینید و به جای معامله تخمه بشکنید. می‌دانید بازار ارز منتظر توییت‌های کیست؟

قیمت دلار دیرتر کشف شد

در بازار ارز قیمت دلار ۴۵ دقیقه دیرتر از روزهای معمول کشف شد، قیمت دلار تهران ۱۱:۴۵ دقیقه بیرون آمد، درحالیکه در روزهای عادی ساعت ۱۱ قیمت دلار معلوم بود.

در معاملات یکشنبه دلار کمی عقب نشست. قیمت اسکناس آمریکایی با ۲۸ هزار و 500 تومان شروع به کار کرد که تغییری نسبت به روز شنبه نداشت.

روز استراحت و اصلاح قیمت دلار

معامله‌گران عقیده داشتند در فضای فعلی وقتی دلار نسبت به نرخ شنبه بالاتر شروع نکرده یعنی روز استراحت و اصلاح است. در نهایت نیز قیمت دلار در روز یکشنبه ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان بسته شد.

تتر و درهم، سوخت حرکت دلار شدند

در روزی که قیمت دلار اصلاح زد تتر تا ۲۹ هزار و ۴۰۰ هم پیش رفت. معامله‌گران تصور می‌کنند روند تتر و درهم تا اطلاع ثانوی سوخت حرکت قیمت دلار است.

سکه‌بازان و معامله‌گران طلا در روز ‌یکشنبه، روی نظرسنجی کیتکو مانور می‌دادند. کیتکو سایتی است که اخبار طلا را به صورت ویژه پوشش می‌دهد. در این نظرسنجی پیش‌بینی شده بود در هفته پیش رو روند اونس صعودی است.

سود بیت کوین به جیب طلا و سکه می رود؟

معامله‌گران می‌گفتند اگر طلا افزایش پیدا کند سیگنال خوبی برای سکه خواهد بود، اما عده‌ای امیدوارند قیمت بیت‌کوین ریزش پیدا کند و سود آن نصیب بازار طلا و سکه شود.

بازار ارز و سکه منتظر سفر انریکه مورا

درمورد آینده بازار ارز و سکه فضا کاملا سیاسی شده و معامله‌گران می‌گویند برای معامله‌، تا آمدن و رفتن انریکه مورا صبر کنید. بعضی‌ها می‌گفتند تا وقتیکه مورا تهران است، انجام معامله کار اشتباهی است و باید نشست و تخمه شکست.

بازار ارز منتظر توئیت های شمخانی

در بین دیدارهایی که مورا انجام می‌دهد از نظر معامله‌گران دیدار با شمخانی از همه مهمتر است و آن‌ها منتظر توییت‌های شمخانی بعد از این دیدار هستند. به گفته آن‌ها توییت‌های شمخانی می‌تواند جهت مذاکرات را نشان بدهد و بر این اساس جهت بازار تا حدودی روشن می‌شود.

طرح یک بانک برای فروش شمش طلا

نکته بازار یکشنبه نیز طرح یک بانک برای فروش شمش طلا بود. جالب بود که وقتی از معامله‌گران سئوال می شد، خیلی روی خوشی نشان نمی‌دادند و حتی برخی بدبینانه می‌گفتند این طرح می‌تواند کاری را با بازار بکند که طرح قبلی پیش‌فروش سکه کرد. معامله‌گران می‌گویند در طرح پیش‌فروش قبلی، قیمت سکه از ۱۲ میلیون و 500 هزار تومان به ۱۶ میلیون رسید.

خارج شدن صرافی ملی از گردونه

در مجموع بازار ارز این روزها خیلی دمدمی مزاج است اما اتفاق عجیب در این بازار خارج شدن صرافی ملی از گردونه است. به عقیده آن‌ها قیمت‌هایی که صرافی ملی می‌زند نه توان بازدارندگی دارد نه خاصیت سیگنالی.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1629323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =