مهربان‌ترین و سخت‌گیرترین داوران «عصر جدید» چه کسانی بودند؟

خراسان نوشت: مرحله اول «عصر جدید» هفته پیش به پایان رسید و مرحله نیمه‌نهایی آن پس از وقفه‌ای یک هفته‌ای، از ۲۴ اردیبهشت با حضور ۳۱ شرکت‌کننده روی آنتن خواهد رفت. تا این جای کار امین حیایی با ۷۰ رای سفید و ۱۱ رای قرمز بیشترین رای مثبت و کمترین رای منفی را به شرکت‌کنندگان داده است و کارن همایونفر به عنوان سخت‌پسندترین داور این فصل با ۵۵ رای مثبت کمترین رای سفید و ۲۶ رای منفی بیشترین رای قرمز را ثبت کرده است. 

مرحله اول «عصر جدید» هفته پیش به پایان رسید و پس از وقفه یک هفته‌ای، از ۲۴ اردیبهشت مرحله نیمه‌نهایی با حضور ۳۱ شرکت‌کننده روی آنتن خواهد رفت. به همین بهانه، ۳۱ استعدادی را که با رای داوران به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرده‌اند، بررسی کرده‌ایم تا ببینیم در فصل سوم «عصر جدید» کدام استعدادها بیشتر مورد توجه داوران بوده‌اند. همچنین تعداد آرای سفید و قرمز داوران در این مرحله را نیز مقایسه کرده‌ایم.

توجه ویژه به خوانندگی

ترکیب جدید داوران در «عصر جدید ۳» توجه ویژه‌ای به حوزه خوانندگی و استعدادهای این هنر داشته‌اند. از مجموع ۳۱ اجرایی که به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرده‌اند، ۱۱ شرکت‌کننده استعداد حوزه خوانندگی هستند، به این ترتیب رشته خوانندگی به اندازه رشته‌های ورزشی که معمولا در «عصر جدید» مورد توجه بوده‌اند، در مرحله نیمه‌نهایی نماینده دارد. هومن یارمحمدی شرکت‌کننده‌ای که از میان تماشاگران به جمع شرکت‌کنندگان و برندگان مسابقه راه یافت، پرحاشیه‌ترین خواننده «عصر جدید ۳» بود.

شانس بالای ورزشکاران و رزمی‌کاران

داوران پس از خوانندگی، بیشترین توجه را به استعدادهای ورزشــی نشان داده‌انـــد. ۱۰ شرکت‌کننده از مجموع کل راه‌یافتگان به نیمه‌نهایی، با اجرایی مربوط به حوزه ورزش به این مرحله صعود کرده‌اند. از میان این ۱۰ برنده در مرحله اول، استعداد ۴ شرکت‌کننده مربوط به ورزش‌های رزمی است، بنابراین انواع هنرهای رزمی مانند کاراته و ووشو مورد علاقه داوران بوده است. مصطفی صالحی به دلیل مهارت ویژه‌اش در تیراندازی و گـروه «دسـت خـدا» که با وجود معلولیت توانستند اجرای موفقی داشته باشند مورد توجه کاربران و داوران قرار گرفتند.

حضور کم‌رنگ هنری‌ها

از فصل اول «عـصـر جـدیـد» تـا امـــروز معمولا اســتــعــدادهــای حــــوزه آکـــروبـــات و سیرک جذابیت خاصی نزد مخاطبان داشته‌اند، اما شرکت‌کنندگان این بخش در مرحله نیمه‌نهایی حضور پرتعدادی نـدارنـد. مهارت تنها چهار شرکت‌کننده یعنی میالد روزخـش، احمدرضا گلکار، ستیال و آنیسا و گـروه زاگــرس به رشته آکروبات و سیرک اختصاص دارد. رشته‌های هنری مانند دوبله و بازیگری سه نماینده، رشته علمی و حوزه استندآپ نیز هر کدام دو نماینده در جمع برندگان مرحله اول «عصر جدید» دارند.

رشته‌های ورزشی طلایی

بیشترین زنگ طلایی «عصر جدید ۳» نصیب استعدادهای ورزشی شده است. زنگ طلایی امین حیایی، مجید اسماعیلی و ژاله صامتی به ترتیب برای گروه پهلوانک‌های ایران‌زمین، پدیده‌های ژیمناستیک و گـروه ترانه به صدا درآمده است. کارن همایونفر و احسان علیخانی نیز با زنگ طلایی خود ستیال و آنیسا (آکروبات‌باز) و هومن یارمحمدی (خواننده) را مستقیم به مرحله نهایی «عصر جدید» فرستادند. همان‌طـور کـه اشـــاره کـردیـم زنـگ طلایی احسان علیخانی برای یارمحمدی که شرایطی مساوی با دیگر شرکت‌کننده‌ها نداشت، واکنش‌های منفی فراوانی را برانگیخت.

مهربان‌ترین و سخت‌گیرترین داور

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد نتیجه بررسی تعداد آرای سفید و قرمز داوران نشان می‌دهد امین حیایی با ۷۰ رای سفید و ۱۱ رای قرمز بیشترین رای مثبت و کمترین رای منفی را به شرکت‌کنندگان داده است. بعد از این داور، مجید اسماعیلی با ۶۹ رای سفید بیشترین رای مثبت را دارد و برای ۱۲ شرکت‌کننده رای قرمز را انتخاب کرده است. ژاله صامتی نیز ۶۴ بار رای سفید و ۱۷ بار رای قرمز به شرکت‌کنندگان داده است. کارن همایونفر به عنوان سخت‌پسندترین داور این فصل با ۵۵ رای مثبت کمترین رای سفید و ۲۶ رای منفی بیشترین رای قرمز را به شرکت‌کنندگان داده است.

۲۵۹۲۵۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1629330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =