ویژه نامه خبرآنلاین به مناسبت سالروز ولادت مهدی موعود(عج) منجی آخرالزمان - گفت وگو با حجت الاسلام بهروزلک، رییس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی

رییس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی گفت: مهدویت در دوره کنونی دچار آسیب ها و آفت هایی شده است که نیاز به نگاه نقادانه و عالمانه دارد.

حجت الاسلام بهروزلک در گفت وگو با خبرآنلاین تاکید کرد: همواره در جوامع شیعی تاکید بر رکن رکین مهدویت بوده و البته این عرصه همواره تحت الشعاع هجمه هایی نیز بوده است. 
رییس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، افزود: در این عرصه باید به صورت عالمانه و بدور از عوام گرایی ورود پیدا کرد.

حجت الاسلام غلامرضا بهروزلک، رییس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی تاکید کرد: مهدویت و آموزه‌های امامت رکن اعتقاد اسلام است و هر کس معتقد به آن نباشد به مرگ جاهلیت دنیا را ترک خواهد کرد.

وی تصریح کرد: حجت الاسلام بهروز لک افزود: با وجود نقشه ها و توطئه های مختلفی که دشمنان طراحی کردند تاکنون نتوانستند مساله مهدویت و انتظار را از قلب‌ها بیرون کنند.

وی اضافه کرد: مساله مهدویت در بین علمای اهل سنت نیز مورد تاکید و پژوهش بوده و در جوامع شیعی نیز همواره موضوع مهدویت یک بحث بنیادی و کلیدی بوده است.

رییس پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پرهیز از رویکردهای جاهلانه و عامیانه در خصوص مساله مهدویت را مورد تاکید قرار داده اند، گفت: امروز باید با نگاه درست و واقعی به مساله مهم مهدویت پرداخت.

حجت اسلام بهروزلک افزود: با توجه به اینکه امروز جریان‌های انحرافی و عوام فریب در جامعه حضور دارند باید از منظر تخصصی به موضوع مهدویت پرداخت.

/6262

کد خبر 162968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =