قالیباف :  برای انقلاب از آبروی خود بگذریم /حواسمان باشد در جهاد باید موضوعات  را اصلی و فرعی کنیم و به هر موضوعی نپردازیم

مهر نوشت: رئیس مجلس گفت: امروز جهاد ما مبارزه با گرانی است؛ امروز اگر می‌خواهیم به دشمن سیلی بزنیم و جواب غربزده‌های داخلی را بدهیم باید کار خود را رها نکنیم.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه) در مراسم یادواره شهدای طلاب و روحانیون تهران که در محل وزارت کشور برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از دست اندر کاران و برگزارکنندگان این نشست، گفت: چنین نشست‌هایی نمادی از فعالیت‌های مستمر برای زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت است.

وی تصریح کرد: یکی از حرکت‌های جنگ نرم توسط دشمنان انقلاب و در رأس آنها رژیم صهیونیستی جوسازی‌هایی است که می خواهند ذهن جامعه را آلوده می‌کنند. اما این یادواره نشان داد که علما در سختی‌ها و مشکلات کجا هستند و چه نقشی ایفا کرده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این نشست نمونه‌ای از آن است که نشان دهیم روحانیت اهل فکر و اندیشه و مبتنی بر سنت‌های الهی و پیشتاز در میدان جهاد و شهادت است.

قالیباف :  برای انقلاب از آبروی خود بگذریم /حواسمان باشد در جهاد باید موضوعات  را اصلی و فرعی کنیم و به هر موضوعی نپردازیم

بیشتر بخوانید:

قالیباف افزود: اگر همه صنوف و قشرها را نگاه کنیم سرآمد آنها در میدان جهاد از شهدا تا آزادگان گرفته، روحانیت است و این افتخاری برای این قشر است که چنین حضوری داشته‌اند؛ اخلاص، صفا، گذشت و شجاعت روحانیت در جبهه برای یکایک رزمندگان‌ درس بود.

وی تاکید کرد: نمی‌توان در مجلسی، شهدا را یاد کنیم و به یاد شهید میثمی نیفتیم. روحانی جوانی که نماینده امام(ره) در قرارگاه‌ بود و با رفتار و عمل خود اخلاق، شجاعت و آرامش در لحظات سخت را به ما آموزش می‌داد. گاهی که مقابل دشمن شرایط سختی پیش می‌آمد که نان، آب و سلاحی به ما نمی‌رسید شهید میثمی آنجا حضور پیدا می‌کرد، او همیشه در بحرانی‌ترین نقاط جبهه حاضر می‌شد و حرف و یاد از شهید میثمی نمادی از شهدای روحانیت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنهال سربازان امام(ره) بودند، تربیت‌شدگان امامی که در طول زندگی جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و آنها هستند که فرهنگ شهدا را نگاه می‌دارند.

قالیباف با بیان اینکه باید اهل جهاد باشیم،گفت: وقتی حرف از جهاد تبیین و تصمیم و محرومیت‌زدایی و جهاد سازندگی در میان است باید بفهمیم و بدانیم در مقابل ما دشمن وجود دارد. اینکه رهبر انقلاب حرف از جهاد تبیین می‌زدند در اصل این رسالت نبی مکرم اسلام بوده است و امروز علمای ما باید وارثان انبیا باشند که هستند. بنابراین امروز جهاد تبیین در مقابل دشمن چه در جنگ نرم و چه در جنگ سخت رسالتی بر دوش علما است

وی اظهار کرد: باید در راه خود بایستیم و باقی بمانیم. طبیعتا در میدان جهاد باید هرچه داریم را با خود بیاوریم. هم جان و هم آبروی ما فانی است و باید برای انقلاب از این دو بگذریم. اگر به دنبال توفیق و رضوان الهی هستیم باید از جان و مال و آبروی خود بگذریم، نباید اینها ما را به حاشیه ببرد تا بتوانیم در متن جهاد و مبارزه باقی بمانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدانیم که شرط پیروزی و رمز موفقیت در این مسیر، صبر و انتظار است،گفت: این وعده خدا و رسول خدا است. باید در برابر دشمن ایستادگی داشته باشیم. اگر تردید پیدا کنیم هر تلاشی بی‌فایده خواهد بود. این مسیر حتما سختی دارد اما نباید منحرف بشویم یا تردیدی پیدا کنیم.

قالیباف تصریح کرد: امروز جهاد ما مبارزه با گرانی است؛ امروز اگر می‌خواهیم راه شهدا را ادامه بدهیم و به دشمن سیلی بزنیم و جواب غربزده‌های داخلی را بدهیم باید کار خود را رها نکنیم و وظایف خود را به درستی انجام بدهیم و به حاشیه نرویم. همه حرف ما امروز کارآمدی دین در اداره جامعه است. امروز کربلای پنج و جنگ و عملیات و ادامه راه شهید میثمی در این است که دین در قدرت باشد.

وی با بیان اینکه باید به نارسایی‌های فعلی پایان بدهیم،گفت: ما فرزندان انقلاب هستیم و می‌توانیم این کار را انجام دهیم و نباید تردیدی در این زمینه داشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز ما مسئولان باید جهاد تصمیم داشته باشیم و با اراده و تصمیمی درست و به جا برای حل مشکلات و منفعت مردم اقدام کنیم و تحت هیچ حرفی قرار نگیریم.

قالیباف تاکید کرد: باید بایستیم و کار خود را به پیش ببریم، باید اثر گذار باشیم. امروز بدون شک دشمن می‌خواهد روی اراده، تصمیم و کارآمدی ما اثر بگذارد تا ما را در عمل دچار تردید کند. اما باید با همه زاویا و ابزار لازم، درایت و دقت لازم تصمیم بگیریم و تردید نکنیم و حتما می‌توانیم مسیر را ادامه دهیم.

وی عنوان کرد: فرهنگ ما فرهنگی بنی صدر نبوده و نیست. فرهنگ ما این است که هرچه توان داریم جمع کنیم و در راه درست بایستیم، در همه حوزه‌ها از اقتصاد و سیاست گرفته تا فرهنگ همین راهبرد درست است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر دشمن نتواند در تصمیم ما تردید ایجاد کند مطمئن باشید سعی می‌کند کارهای بزرگ ما را کوچک و آلوده نشان دهد. این کار دشمن است و از آنها جز این نمی‌شود و نباید توقع داشت. اما باید دقت کنیم با همه اینها لحظه‌ای جز برای خدمت به مردم کار نکنیم و از تصمیمات و وظایف خود غافل نشویم.

قالیباف متذکر شد: مسائل ملی، انقلابی، امنیتی و اقتصادی باید هدف ما باشد. نباید دچار جناح‌بازی، فرقه‌گرایی، گروه‌بندی و اختلافات درونی شویم. این خواسته قطعی دشمن است و دشمن می‌خواهد هم در جبهه انقلاب تزلزل ایجاد کند و هم اعتماد را به عنوان سرمایه اجتماعی نظام به خطر بیندازد. می‌خواهد بین دولت، ملت و امام و امت فاصله بیندازد اما ما هرگز نباید چنین اجازه‌ای بدهیم و باید با همین باورها در میدان پیش برویم.

وی تصریح کرد: حواسمان باشد در جهاد تصمیم باید رفتار و مدیریت درست و حکیمانه داشته باشیم. باید موضوعات خود را اصلی و فرعی کنیم و به هر موضوعی نپردازیم. باید موضوعات اصلی مهم مورد توجه و در اولویت ما باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز بدون شک موضوع اول گرانی و مسائل اقتصادی است. امر به معروف و نهی از منکر در نظام اسلامی ضروری و از اساس دین و اصل قانون اساسی ما است. اما اگر به مظاهر فساد توجه کنیم باید بدانیم که گرانی و ناعدالتی هم بزرگترین منکر است. باید این موارد را در اولویت بگذاریم.

قالیباف گفت: به عنوان یک فرد مطلع از آمار و اطلاعات و با تجربه عرض می‌کنیم؛ ما می‌توانیم چالش‌های اقتصادی امروز را حل کنیم. اگر همه دست به دست هم دهیم و در برابر خدعه و نیرنگ دشمنان با دقت عمل کنیم با ظرفیت‌هایی که داریم می‌توانیم در یک برنامه پنج ساله کشور را به ثبات اقتصاد برسانیم و از این ناامنی‌های اقتصادی و نگرانی‌هایی که مردم دارند عبور کنیم.

وی بیان کرد: تردید نکنید که از جهت مالی و امکانات و مباحث اقتصادی، ظرفیت‌های لازم وجود دارد. در این بازه پنج ساله حتما در یک سال اول ۲۰ درصد از آثار و تغییرات را شاهد خواهیم بود تا مردم نیز امیدوار شوند؛ جبهه انقلاب این ظرفیت را دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان و بدخواهان نمی‌خواهند به چنین توفیقی دست پیدا کنیم. اما ما دست به دست و در کنار هم می‌ایستیم تا در این مسیر پیش برویم و خدا هم به این حرکت برکت خواهد داد که از ظرفیت‌ها به بهترین شکل بهره‌برداری شود.

قالیباف گفت: این فرصتی بود تا به همه اطمینان بدهیم که از سختی‌های فعلی عبور می‌کنیم. مطمئنا دولت و مجلس در کنار مردم و سایر مسئولان شرایط را بهبود خواهیم بخشید.

۲۱۲۱۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1630186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =