آب به آسیاب دشمن پرسپولیس نریزید!

خبرورزشی نوشت: سرمربی اسبق پرسپولیس گفت: بعد از تساوی در دیدار با ذوب آهن کار سخت‌تر شده اما هنوز پرسپولیس شانس قهرمانی دارد بنابراین نباید با حاشیه‌سازی برای تیم شانس پیش رو را از بین ببریم.

حمید درخشان، بازیکن و سرمربی اسبق پرسپولیس، درباره شایعات این‌روزها پیرامون تغییر در راس کادر فنی پرسپولیس و بازی با سپاهان اظهاراتی را مطرح کرد:

با توجه به نتایج هفته بیست و ششم، پرسپولیس دیگر شانسی برای قهرمانی ندارد؟

اصلاً چنین چیزی نیست. فوتبال غیر قابل پیش بینی است. ۴ بازی باقیمانده و ۱۲ امتیاز. هیچ‌کس نمی‌تواند از الان بگوید چه تیمی‌قهرمان می‌شود. بنابراین پرسپولیس باید بازی با ذوب آهن را فراموش کند و با قدرت دوباره به میدان برگردد.

حواشی این روزها درباره تغییر در کادر فنی پرسپولیس تا چه اندازه می‌تواند روی تمرکز تیم تاثیر گذار باشد؟

اگر قرار است اتفاقی بیافتد باید اجازه بدهیم این چهار بازی هم تمام شود. متاسفانه این مدل رفتار در فوتبال ما اپیدمی‌شده و این خیلی بد است. از نیم فصل و یا پنج، شش هفته مانده به پایان لیگ شروع می‌کنند به گمانه زنی درباره تغییرات در کادر فنی، در حالی که تیم در حساس ترین هفته‌هاست.

این بحث‌ها از کجا نشأت می‌گیرد؟

متاسفانه به نظر می‌رسد عده ای که دوست ندارند پرسپولیس تمرکز داشته باشد با به راه انداختن این شایعات سعی دارند آرامش پرسپولیس را به هم بزنند. یک گوشی موبایل دستشان گرفته اند و هر موضوعی برای از بین بردن تمرکز پرسپولیس به نظرشان می‌رسد را منتشر می‌کنند. متاسفانه طرفدار نگران و احساسی پرسپولیس هم با ارسال این شایعات برای دوستانش کم کم جو بدی را براه می‌اندازد تا در نهایت دشمن پرسپولیس به هدفش برسد. در این روزها باید هوشیار باشیم و آب به آسیاب دشمن نریزیم.

چطور؟

چون هنوز هیچ چیزی مشخص نیست استقلال مقابل فولاد آماده و سرحال این روزها بازی دارد و دیدیم که در بازی با شهرخودرو هم با چه سختی و دردسری توانست به زور برنده شود. باید تا دقیقه آخر صبر کرد.

بازی با سپاهان را چطور پیش بینی می‌کنید؟

این بازی مسابقه دو قدرت اصلی فوتبال ایران است. هر دو تیم، پرافتخارترین تیم‌های لیگ برتر هستند و حتماً با تمام قدرت به مصاف یکدیگر می‌روند. به نظرم پرسپولیس باید در این بازی بسیار باهوش باشد مربیان و بازیکنان باید بیش از هرچیز متوجه باشند که پیروزی در این دیدار تا چه اندازه می‌تواند شرایط پرسپولیس، هم به لحاظ جدولی و هم به لحاظ روحی روانی را بالا ببرد.

شما بارها در پرسپولیس روبروی سپاهان قرار گرفته‌اید. این تیم را چطور حریفی در فصل جاری شناخته‌اید؟

آنها از خط هافبک و حمله خیلی خوبی برخوردارند. البته دیدیم که در مسابقات آسیایی هم روی بحث دفاعی ایرادهایی داشتند. باید با تمرکز روی خط هافبک و دفاع از منافذ خط دفاعی سپاهان نهایت استفاده را ببریم. هوشیاری بچه‌های پرسپولیس در این بازی شانس برتری را برای ما بیشتر می‌کند. این روزها طوری درباره سپاهان حرف زده می‌شود که این تیم نمی‌بازد ولی اصلا اینطور نیست وگرنه در لیگ آسیا نتایج بهتری می‌گرفت. نمی‌دانم چه کسی گفته این تیم نمی‌بازد.

درباره مصدومیت وحید امیری گفته می‌شود گل محمدی این بازیکن را در زمان نامناسبی به زمین فرستاده که هنوز آماده نبوده. در این باره چه صحبتی دارید؟

خیلی از بازیکنان بوده اند که بعد از دوران مصدومیت یا جراحی به میدان رفتند و دوباره مصدوم شدند. ضمن اینکه وحید امیری از روی تخت بیمارستان که مستقیم به چمن استادیوم نرفته! او حتماً چندین جلسه با تیم تمرین کرده و کادر فنی با اطمینان از شرایط جسمانی او بازیکن را به میدان فرستاده است. فکر نمی‌کنم که اشتباهی در این باره صورت گرفته باشد. این را فقط باید به حساب بدشانسی وحید گذاشت. امیدوارم دوری اش از میادین طولانی نباشد و به زودی او را دوباره در پیراهن پرسپولیس و تیم ملی ببینیم.

بیشتر بخوانید:

حضور دو ستاره دیگر والیبال جهان در ایران/عکس

توهین زشت هواداران نیس به فوتبالیست فقید نانت

صعود دو تنیسور ایران به جمع برترین‌های تور جهانی

۲۵۳۲۵۸

کد خبر 1630475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =