دستور قرنطینه ملی در کره شمالی با اولین مورد کرونا تایید شد

رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، دستور قرنطینه سراسری را صادر کرد زیرا این کشور منزوی، که گمان می‌رود واکسینه هم نشده، اولین مورد ابتلا به بیماری عفونی کووید-19 را گزارش کرد.

به گزارش خبرآنلاین، رسانه‌های دولتی امروز (پنجشنبه) گزارش دادند که کره شمالی اولین آلودگی رسمی خود به کووید-19 را ثبت کرده است و کیم جونگ اون در نشست اضطراری مقامات ارشد دفتر سیاسی، قرنطینه شدید را اعلام کرد.

دستور قرنطینه ملی در کره شمالی با اولین مورد کرونا تایید شد

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره، نمونه‌های گرفته‌شده از بیماران مبتلا به تب در پیونگ‌یانگ، پایتخت این کشور، با نوع بسیار مسری ویروس کرونا یعنی Omicron BA.2 یکسان است. مقامات در این نشست اعلام کردند که "سیستم پیشگیریِ حداکثری" از همه‌گیری اضطراری را اجرا خواهند کرد. به نظر می‌رسد دستور کنترل ویروس در بالاترین سطح اضطراری، شامل قرنطینه شهری و اعمال دیگر محدودیت‌ها باشد.

به گزارش KCNA، در این نشست، دستور داده شد تا تمام شهرها و شهرستان‌ها را در سراسر کشور قرنطینه کنند تا همه احتمالات شیوع ویروس مسدود شود.

کیم همچنین به مقامات دستور داد تا کمپین‌های گسترده تست کووید و ضدعفونی را در سراسر کشور برگزار کنند.

دستور قرنطینه ملی در کره شمالی با اولین مورد کرونا تایید شد

در گزارشات منتشرشده، تعداد موارد مثبت به تفصیل ذکر نشده است.

کره شمالی در ژانویه 2020 پس از اولین شیوع ویروس کرونای جدید در ووهان چین، به سرعت مرزهای خود را بست و تا کنون اصرار داشت که هیچ مورد مثبتی نداشته است، ادعایی که بسیاری از ناظران خارجی آن را مورد تردید قرار داده‌اند.

کارشناسان بر این باورند که کره شمالی یکی از دو کشور واکسینه‌نشده در جهان باقی مانده است؛ پیونگ یانگ بارها پیشنهادهای چین، روسیه و برنامه جهانی اشتراک واکسن COVAX را رد کرده است.

منبع: upi / مترجم: الهه جعفرزاده

۴٧۴٧

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1630485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =