۰ نفر
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
۱۲۲تن آرد احتکارشده در میناب کشف شد

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اعلام خبر تشکیل ۳۴ تیم مشترک نظارت بر بازار در این استان از کشف ۳۹ تن روغن احتکار شده در بندرعباس و جاسک و ۱۲۲ تن آرد در میناب طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان امروز با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم همکاری دستگاه قضایی با دولت به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف و سوء استفاده در عرضه مایحتاج عمومی، اظهار داشت: در همین راستا و همزمان با اجرای طرح‌های اقتصادی دولت، ۳۴ تیم مشترک نظارت بر بازار با محوریت دستگاه قضایی و همکاری دیگر دستگاه های متولی در استان هرمزگان تشکیل شده است.

وی در ادامه افزود: مقرر شده است، قضات در سراسر استان هرمزگان با حضور در این تیم های نظارت بر بازار به همراه نمایندگان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، اداره صمت، نیروی انتظامی و بسیج به صورت میدانی از مراکز عرضه کالا، فروشگاه ها و انبارها بازدید نمایند و ضمن رصد وضعیت بازار، با تخلفات و سوءاستفاده های احتمالی در محل برخورد کنند تا در نتیجه آن، از گران‌فروشی و تحمیل فشارهای مضاعف به مردم جلوگیری شود.

کشف انبار بزرگ احتکار 29 تن روغن در بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین از شناسایی و کشف دو انبار بزرگ احتکار روغن در بندرعباس نیز خبر داد و تصریح کرد: از این دو انبار در مجموع ۲۹ تن روغن خوراکی احتکار شده کشف و ضبط شد که پس از تشکیل پرونده قضایی برای متخلفین و پلمب انبارهای مذکور، روغن‌های مکشوفه وارد چرخه توزیع شده است.

کشف 10 تن روغن مایع خوراکی توسط اداره اطلاعات جاسک

این مقام قضایی اعلام کرد: دو دستگاه کامیون حامل ۱۰ تن روغن مایع خوراکی نیز توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در شهرستان جاسک توقیف شده که در این رابطه دو نفر متهم دستگیر شده اند.

کشف 122 تن آرد احتکار شده در تیاب میناب توسط اطلاعات سپاه

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در همین رابطه بیان داشت: اطلاعات سپاه شهرستان میناب هم پس از اخذ دستور قضایی، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۲ تن و هشتصد و هشتاد کیلوگرم آرد را در بندر تیاب شهرستان میناب کشف و ضبط نمود که این آردهای مکشوفه پس از سیر مراحل قانونی و طی صورتجلسه ای به منظور توزیع به اداره صنعت، معدن و تجارت تحویل داده شد.

قهرمانی از کشف ۷۵۰ کیسه آرد در شهرستان سیریک خبر داد و گفت: مقادیر قابل توجهی برنج و روغن خوراکی احتکار شده در این شهرستان نیز پس از توقیف به سرعت برای عرضه در بازار در اختیار ادارات مربوطه قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین ضمن تأکید بر قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با گران‌فروشان و محتکران، خاطر نشان کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه احتکار و افزایش کاذب قیمت‌ها، موارد را به سامانه «سجام» دادگستری هرمزگان به آدرس اینترنتی sajam.scpd.ir گزارش کنند.

وی در پایان تصریح کرد: چنانچه دستگاه‌های متولی تنظیم بازار در راستای خدمت رسانی به مردم، علاوه بر انجام وظایف محوله در بعد نظارت نیز اهتمام لازم را داشته باشند، مطمئناً فرصت طلبانی که به احتکار کالاهای ضروری و مایحتاج عمومی می‌پردازند، در تحقق نیات شوم خود ناکام خواهند ماند.

کد خبر 1630664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =