چگونه آنچلوتی، رئال‌مادرید را به تیمی تسلیم‌ناپذیر تبدیل کرد؟

سرمربی ایتالیایی به همه ثابت کرد که اورتون با رفتنش ضرر زیادی کرد و رئال‌مادرید با آمدنش افتخارات زیادی به دست آورد.

به گزارش میدان، فصلی که کارلو آنچلوتی به تنها مربی‌ای تبدیل شد که در هر پنج لیگ برتر اروپا قهرمان می‌شود با یک تماس تلفنی آغاز شد. سال گذشته، زین‌الدین زیدان اعلام کرد که رئال‌مادرید را ترک خواهد کرد و در پیامی گفت که دیگر حمایت کافی از سوی مسئولان باشگاه از او نمی‌شود و همچنین به صورت مخفیانه به دنبال یک مربی دیگر هستند. زیدان رفت و مسئولان باشگاه مادریدی با آنچلوتی درباره جزئیات قرارداد به توافق نهایی رسیدند. آن‌ها تمام مفاد قرارداد جدید را به او نشان دادند اما او با وجود نحوه زشت برکناری‌اش از رئال‌مادرید در سال ۲۰۱۵، لحظه‌ای در پذیرش این سمت تردید نکرد.

پیش از پیوستن آنچلوتی به رئال‌مادرید، او در اورتون مشغول به فعالیت بود. وقتی این سرمربی به مسئولان اورتون اعلام کرد که می‌خواهد این تیم را ترک کند، آن‌ها ناراحت نشدند. علاوه بر این، برخی در مادرید هم مشتاق حضور آنچلوتی نبودند اما این سرمربی ایتالیایی به همه ثابت کرد که با رفتن او اورتون خیلی ضرر کرد و رئال‌مادرید با آمدنش چیزهای زیادی به دست آورد.

دوازده ماه بعد، آنچلوتی، رئال‌مادرید را به قهرمانی لیگ اسپانیا رساند تا به اولین مربی تاریخ تبدیل شود که در هر پنج لیگ معتبر اروپا به قهرمانی می‌رسد. آنچلوتی پس از قهرمانی در لیگ، با پیروزی مقابل منچسترسیتی، رئال‌مادرید را به فینال لیگ قهرمانان اروپا رساند و حالا باید در مهم‌ترین تورنمنت قاره در پاریس به مصاف لیورپول برود.

این تیم با حذف تیم‌های قدرتمندی از جمله منچسترسیتی، چلسی و پاریسن ژرمن نشان داده که می‌تواند قهرمان این مسابقات شود. رئال‌مادرید در اسپانیا هم به موفقیت خود ادامه داد و به همه ثابت کرد که تا سوت پایان بازی هرگز تسلیم نمی‌شود و از هر نظر بهترین تیم اسپانیا است.

چگونه آنچلوتی، رئال‌مادرید را به تیمی تسلیم‌ناپذیر تبدیل کرد؟

کهکشانی‌ها در فاصله چهار هفته تا پایان لیگ، قهرمانی خود را مسجل کرده و حالا ۱۲ امتیاز بیشتر از بارسلونا دارند. علاوه بر این، تاکنون رئال‌مادرید بهترین خط حمله، بیشترین خلق موقعیت گل و بیشترین درصد پاس صحیح و کم‌ترین باخت را داشته است. این در شرایطی است که ضعف‌های آشکاری در رئال وجود دارد و حتی با وجود موفقیت‌های اخیر، باخت چهار بر صفر مقابل بارسلونا باعث رنجش هواداران این تیم شد.

با این حال، نکته حائز اهمیت در موفقیت رئال، آرامش مربی ایتالیایی و کنترل او بر همه چیز است. آنچلوتی ۶۲ ساله امسال آرام‌تر از قبل بود و تحت تاثیر عوامل بیرونی و حاشیه‌ها قرار نگرفت و بعضی مواقع برای اینکه نشان دهد از چیزی غافلگیر شده است فقط ابروهای خود را بالا می‌برد.

چگونه آنچلوتی، رئال‌مادرید را به تیمی تسلیم‌ناپذیر تبدیل کرد؟

زمانی که آنچلوتی هدایت تیم را برعهده گرفت، به این فکر می‌کرد که در خط حمله به ادن هازارد و گرت بیل تکیه کند اما وینیسیوس خوش درخشید و توانست جایگاهی ثابت در ترکیب اصلی تیم پیدا کند. شاید دلیل اصلی این درخشش را باید به تلاش خود بازیکن نسبت داد اما نباید نقش آنچلوتی در این قضیه هم فراموش کرد.


غیبت ادن هازارد و گرت بیل که دستمزد بسیار بالایی دریافت می‌کردند، تاثیری در سطح و نتایج این تیم نداشت. علاوه بر این جدایی سرخیو راموس و رافائل واران هم که به مدت یک دهه مدافعان میانی این تیم بودند، به صورت چندان زیادی احساس نشد. با این وجود رئال‌مادرید مدیون آنچلوتی است که توانست جایگزین‌های مناسبی برای آن‌ها پیدا کند و حالا بیش‌تر از همیشه نزد هواداران مادریدی محبوب شده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1631118

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =