درخواست عزل میرشاد ماجدی قانونی است؟

فارس نوشت: رئیس هیات فوتبال یزد با ارسال ۳ نامه متفاوت به دبیرخانه مجمع فدراسیون، خبرساز شده است.

رئیس هیات فوتبال استان یزد که یکی از روسای به نسبت خبرساز هیات های فوتبال استان ها به ویژه در مدت حدود یک سال حضور در این جایگاه به شمار می رود، با ارسال سه نامه متفاوت در آستانه مجمع انتخاباتی دهم خردادماه باز هم خبرساز شده است.

ظرفیت های قانونی اساسنامه فدراسیون فوتبال به اعضای مجمع اجازه می دهد درخواست عزل ارکان فدراسیون را در مهلت معین قانونی ارائه بدهند و بر همین اساس برخی از اعضای مجمع نیز طبق حق قانونی خودشان درخواست عزل برخی از اعضای هیات رئیسه را مطرح کرده اند.

در این بین متناقض ترین مواضع که به صورت مکتوب به ثبت رسیده متعلق به امیرفرشاد تفکری بافقی رئیس هیات فوتبال استان یزد و البته کارمند سابق فدراسیون فوتبال است. اخیرا دو نامه متفاوت از درخواست های عزل وی منتشر شده اما حلقه مفقوده این ماجرا فقدان نامه سوم است.

بر اساس متن صریح بند ۱ ماده ۲۸ اساسنامه فدراسیون فوتبال هر عضو مجمع می تواند پیشنهاد خودش را تا ۵۰ روز قبل از تاریخ برگزاری به دبیرخانه مجمع ارسال کند تا در دستورجلسه مجمع قرار گیرد که بر این اساس حداکثر زمان ارسال پیشنهادات به مجمع ۱۰ خرداد ۲۱ فروردین سال ۱۴۰۱ بوده و پیشنهاداتی که بعد از این تاریخ ارائه شده قابلیت ثبت در دستور جلسه مجمع را نخواهد داشت.

تفکری در تاریخ های ۲۰، ۲۱ و ۲۴ فروردین در سه نامه متفاوت درخواست عزل برخی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را مطرح کرده است.

در نامه ۲۰ فروردین درخواست عزل احسان اصولی ، میرشاد ماجدی و طهمورث حیدری از جانب تفکری مطرح شده که طبیعتا در زمان خودش قانونی و قابل رسیدگی بود.

درخواست عزل میرشاد ماجدی قانونی است؟

با این وجود جالب است که رئیس هیات فوتبال استان یزد ۲۱ فروردین در دومین نامه و آخرین مهلت ارائه پیشنهادات، در نامه دیگری خواستار عزل احسان اصولی، احمدرضا براتی، مهرداد سراجی و طهمورث حیدری شد که بر این اساس درخواست عزل میرشاد ماجدی را نقض کرده و رسما به دبیرخانه مجمع انصراف خودش از پیشنهاد قبلی در این خصوص را اعلام کرد. از آنجا که نامه دوم ناقض نامه اول بوده طبیعتا پیشنهاد اول نقض شده و درخواست رسمی تفکری عزل چهار عضو هیات رئیسه و نه سرپرست فدراسیون بوده که در مهلت قانونی به ثبت رسیده و در دستور کار مجمع قرار گرفت.

درخواست عزل میرشاد ماجدی قانونی است؟

با وجود ثبت دستور جلسه پس از مهلت قانونی، البته امکان پس گرفتن پیشنهادات وجود دارد. بعد از این تاریخ عضو مجمع، طبق اساسنامه امکان ارائه پیشنهاد تازه ای را نداشته اما بر مبنای ماده ۶ دستورالعمل برگزاری مجمع فدراسیون هر عضو می تواند تا ۱۴ روز قبل از تاریخ مجمع پیشنهادات مرتبط با دستورجلسه مجمع را به صورت کتبی مطرح و ارسال کند.

تفکری سومین نامه خودش را ۲۴ فروردین پس از مهلت ارائه پیشنهاد جدید جهت درج در دستور جلسه مجمع ارائه کرده که در نامه سوم تنها درخواست عزل احسان اصولی و میرشاد ماجدی دیده می شود.

درخواست عزل میرشاد ماجدی قانونی است؟

بر این اساس با توجه به اینکه پیشنهاد نامه ۲۱ فروردین به صورت قانونی ثبت شده و در دستور جلسه مجمع قرار گرفته تفکری علاوه بر چهار عضو هیات رئیسه نمی توانسته نام فرد دیگری را بعد از مهلت ۵۰ روز به دستور جلسه اضافه کند و نام میرشاد ماجدی در تاریخ ۲۴ فروردین که کمتر از ۴۸ روز به تاریخ مجمع ارائه شده در دستور جلسه موارد عزل قرار نمی گیرد.

البته از این جهت که طبق ماده ۶ دستورالعمل برگزاری مجمع، رئیس هیات فوتبال یزد درخواست عزل ۳ عضو دیگر هیات رئیسه را از پیشنهاد قبلی (۲۱ فروردین) خارج کرده و می تواند پیشنهاد تازه ای در خصوص دستور جلسه مطرح کند، بر این اساس امضای خودش را در خصوص سایر اعضا پس گرفته و تنها درخواست عزل وی مرتبط با احسان اصولی قابل رسیدگی است اما سایر اسامی ذکر شده در بین پیشنهادات عزل این عضو مجمع قرار نگرفته است.

گذشته از مراحل و موضوعات قانونی جالب توجه نکته عجیب عدم ثبات رای یکی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال و رئیس هیات فوتبال یک استان است که طی مدت ۵ روز سه نامه متفاوت و متناقض برای عزل اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ارائه کرده است.

با این تفاسیر نامه تفکری درمورد درخواست عزل میرشاد ماجدی فاقد وجاهت قانونی است اما باید دید آیا سایر اعضای مجمع چنین درخواستی به دبیرخانه مجمع ارسال کرده‌اند؟ یا که خیر. در صورتی که یک نفر هم از اعضای مجمع در موعد قانونی چنین درخواستی ارسال کرده باشد، بحث عزل اعضای هیات رئیسه و سرپرست فدراسیون فوتبال در جلسه مجمع ۱۰ خردادماه به جریان خواهد افتاد.

بیشتر بخوانید:

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1631137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =