سیل اخیر یزد تجربه‌ای سخت و تلنگری به مسئولان بود

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد با اشاره به بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر اخیر یزد گفت: این حادثه تجربه سخت و درس بسیار بزرگی برای یزد و تلنگری به مسئولان برای ساماندهی سیل بندها بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ محمد مهدی شرافت در نشست بررسی طرح مطالعات آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر یزد که با حضور محمد مهدی نیکونژاد عضو شورای اسلامی شهر، مدیران عمرانی مناطق پنجگانه و کارشناسان مربوطه برگزار شد، اظهار کرد: بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر که چند روز گذشته در یزد رخ داد تجربه بزرگ و سختی بود.

وی ادامه داد: بارندگی اخیر که در چند دهه گذشته سابقه نداشت و موجب آبگرفتگی معابر و بروز خسارات شدید به شهر و منازل مسکونی شد، درسی بزرگ و تلنگری برای یزد بود و باعث شد توجه ویژه ای به ساماندهی سیل بندها و فاضلاب شهری شود.

شرافت با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر یزد به صورت ویژه ای در دست بررسی است، اظهار کرد: در بحران اخیر با وجود اینکه خیلی از مناطق شهری درگیر سیل نبودند ولی از طریق سر ریز شدن فاضلاب شهری متحمل خسارت شدند.

وی افزود: با توجه به بررسی های کارشناسان در خصوص مستند سازی مسیر فاضلاب شهری و قنوات شهر یزد به ویژه در بافت تاریخی به نتایج بسیار خوبی رسیدیم که در صورت همکاری کلیه دستگاه های اجرایی می توان در صورت تکرار این بحران از ایجاد خسارت به منازل مسکونی جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است در این نشست ضمن بررسی دقیق طرح مطالعات آسیب شناسی فاضلاب بافت تاریخی شهر، طرح ورودی ـ خروجی پارکینگ بیمارستان شهید رهنمون مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر 1631354

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =