نماینده مجلس : دولت بسته‌های غذایی ماهیانه خانوار توزیع کند

ایلنا نوشت: دهمرده ، نماینده زابل در مجلس کفت : در ادامه به جای پرداخت نقدی شاید توزیع کالابرگ برای این اقشار ادامه یابد چون نکته‌ای که وجود دارد این است که پول نقدی وقتی به خانوار داده می‌شود شاید به درستی برای خرید کالا هزینه نشود

نماینده زابل در مجلس گفت: پرداخت‌های ماهانه موقت است اما قطعا پس از آن مجلس برای تامین سبد معیشتی خانوار دخالت خواهد کرد. ما به عنوان نماینده راضی هستیم و به دولت اختیار داده‌ایم که این کار را بکند. اگر دولت بتواند درست مدیریت کند ما حتما همراه دولت هستیم. اکثریت نمایندگان هم موافق توزیع کالابرگ هستند.

حبیب الله دهمرده اظهار داشت: ارز ترجیحی و دلار، رانتی بود که جماعتی از آن سوء استفاده می کردند و این واقعیتی است که در کشور با آن روبرو هستیم. اگر قرار بود فکری نشود و بازهم مانند گذشته عمل کنیم دلارهایی که با عنوان ارز ترجیحی وجود داشت به سفره مردم نمی نشست. حال برای خروج از این وضعیت، آزاد شدن قیمت‌ها یک راه حل بود اما باید این را هم در نظر گرفت که درآمد مردم ثابت است و چیزی گیرشان نیامده است. مبلغی که به حسابشان واریز شده مبلغی است که در بین گرانی‌ها گم است مانند ۴۵ هزارتومان یارانه دوران احمدی نژاد که یک کیلو مرغ هم نمی‌شد با آن خرید.

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در زمان احمدی نژاد ۴۵ هزار تومان معادل با ۴۵ دلار بود اما الان که با این پول یک کیلو گوشت هم نمی‌شود خرید. بنابراین دولت برآورد کرده و به دهک‌های پایین به هر نفر علی الحساب ماهی ۴۰۰ هزار تومان در دو ماه آینده پرداخت کرده که می‌دانیم کافی نیست اما از هیچی بهتر است از طرفی قرار است تلاش شود جلوی افزایش قیمت اقلامی مانند دارو گرفته شود.

دهمرده عنوان کرد: اگر دولت بتواند وضعیت موجود را مدیریت کند با وجود فشاری که به دهک‌های پایین می‌آید، جلوی سوء استفاده‌های کلان خود به خود گرفته می‌شود من در واقع طرفدار این مطلب هستم. در ادامه به جای پرداخت نقدی شاید توزیع کالابرگ برای این اقشار ادامه یابد چون نکته‌ای که وجود دارد این است که پول نقدی وقتی به خانوار داده می‌شود شاید به درستی برای خرید کالا هزینه نشود و ما هم نگران خانواده تحت تکفل سرپرست‌ها هستیم به همین دلیل کالابرگ مصوب شده تا به درستی هزینه شود و نیازمندان مواد غذایی و پروتئینی خریداری کنند.

نماینده مجلس : دولت بسته‌های غذایی ماهیانه خانوار توزیع کند

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم سیستان گفت: من طرفدار تأمین بسته‌های غذایی ماهیانه خانوار هستم و خیلی از نمایندگان نظر من را دارند. برخی از نمایندگان هم موافق پرداخت پول نقدی هستند که به نظرم غیر مسئولانه است پس فعلا بحث توزیع کالابرگ انجام می شود تا ببینیم چه پیش می‌آید.

وی گفت: پرداخت‌های ماهانه موقت است اما قطعا پس از آن مجلس برای تامین سبد معیشتی خانوار دخالت خواهد کرد. ما به عنوان نماینده راضی هستیم و به دولت اختیار داده‌ایم که این کار را بکند. اگر دولت بتواند درست مدیریت کند ما حتما همراه دولت هستیم. اکثریت نمایندگان هم موافق توزیع کالابرگ هستند اما این دل نگرانی را هم داریم که دولت نتواند مدیریت کند.

وی گفت:احتمال این که دولت موفق شود زیاد است اما باید با هم کار کنند و مجلس، دولت و قوه قضائیه یکی باشد من بدون تعارف دل نگرانم.

دهمرده عنوان کرد: اگر با هم یکی باشیم و در یک مسیر حرکت کنیم برای همیشه رانت‌ها و ارز ترجیحی برچیده می‌شود تا همه چیز به نام مردم و به کام سوءاستفاده‌گران نباشد.

نماینده مردم سیستان درخصوص نگرانی‌های بی‌شناسنامه‌ها برای دریافت کالابرگ گفت: برای بی شناسنامه‌هایی که در نقاط مختلف استان هستند باید فکر جداگانه‌ای شود چون به شناسنامه‌دارها که کالابرگ تعلق می گیرد و خیلی لطمه نمی‌بینند. ایرانی‌های فاقد شناسنامه اندک هستند. یکسری ضوابط برایشان وجود دارد که کمک می‌کنیم این افراد دارای هویت شوند.

21217

کد خبر 1631379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =