۱ نفر
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
راهنمای ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت پادا

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت پادا ارائه شده است. از آنجایی که کلیه مراحل ثبت نام مدارس شاهد در تمامی پایه ها به صورت اینترنتی ارائه می شود؛ ما در این مطلب قصد داریم جزییات مربوط به آن را ارائه دهیم.

در ابتدا لازم است بدانید که سال های گذشته ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت پادا نبود و در سامانه سجا انجام می شد که در سال جدید این سامانه به پادا منتقل شده است. تمامی دانش آموزان می توانند با مراجعه به این سامانه و بارگزاری مدارک، ثبت نام خود را انجام دهند؛ در ادامه برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سایت پادا با مشاورین ایران تحصیل همراه باشید.

ثبت نام مدارس شاهد

برای ثبت نام مدارس شاهد لازم است دانش آموزان ابتدا به سامانه مشخص شده که سامانه پادا است، مراجعه کنند. سپس با ورود به این سامانه و طی کردن یک سری مراحل و همچنین در صورت نیاز بارگزاری مدارک می توانند مراحل ثبت نام خود را به انجام برسانند. توجه داشته باشید که ثبت نام مدارس شاهد همواره با ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی آغاز و با ثبت نام دانش آموزان دوره متوسطه دوم خاتمه می یابد.

مراحل ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ به این صورت است که متقاضیان تحصیل در پایه اول ابتدایی، پایه هفتم (دبیرستان دوره اول یا همان راهنمایی قدیم) و پایه دهم (دبیرستان دوره دوم) این مدارس باید ابتدا در بازه زمانی مشخص به سایت مذکور مراجعه نموده و پس از اطلاع از شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد، برای تکمیل فرم پیش ثبت نام نمایند اقدام کنند.

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد ابتدایی از طریق سایت پادا

در این قسمت همراه ما باشید تا راهنمای ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت پادا را ارائه دهیم. توجه داشته باشید که برای ثبت نام میان پایه مدارس شاهد، باید به صورت حضوری به مدارس شاهد مراجعه کنید.

ابتدا باید به سامانه پادا مراجعه کنید که برای این کار کافی است آدرس pada.medu.ir را جستجو نمایید.

پس از جستجو صفحه ای باز می شود که یک گزینه به نام پیش ثبت نام مدارس در آن دیده می شود.

سپس یک سری اطلاعات از شما خواسته می شود که باید آن ها را به درستی وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، نیاز است روی گزینه ورود کلیک نمایید.

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد متوسطه از طریق سایت پادا

برای این کار نیاز است ابتدا به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir مراجعه نموده و گزینه “پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم” را انتخاب کنید.

سپس از شما یک سری اطلاعات مانند نام کاربری و رمز عبور، خواسته می شود که باید آن ها را وارد کرده و سپس گزینه ورود کاربران را بزنید.

حال نیاز است فرم تقاضانامه مربوط به ثبت نام را تکمیل نموده و کد رهگیری صادر شده از طرف سایت را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که هر دو گروه دانش آموزان شاهد و غیر شاهد، بعد از انجام مراحل ثبت نام اینترنتی، لازم است مدارک لازم را با مراجعه به مدرسه محل تحصیل به مسئول ثبت نام این مدارس تحویل دهند. ثبت نام قطعی دانش آموزان بعد از بررسی مدارک و تعیین امتیازات کسب شده انجام می شود.

پس از انجام ثبت نام در مدارس شاهد از طریق سایت پادا، معمولا دانش آموزان تمایل دارند تا از زمان اعلام نتایج مدارس شاهد نیز اطلاعاتی را به دست آورند، به علاوه اطلاع از شهریه مدارس شاهد برای والدین دانش آموزانی که بدون داشتن سهمیه و به صورت آزاد خواستار تحصیل در این مدارس هستند نیز مهم است که کارشناسان ما تمامی این موارد را می توانند به شما توضیح دهند.

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت پادا

مشاوره ثبت نام مدارس شاهد

افرادی که جزء خانواده شاهد هستند می توانند در سامانه پادا ثبت نام خود را انجام دهند؛ اما ثبت نام برای افرادی که جزء خانواده های شاهد نیستند، به صورت قطعی نبوده و لازم است این افراد ابتدا یک سری شرایط را داشته باشند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که دانش آموزان شاهد شامل کدام یک از گروه ها می شوند، در این خصوص باید بگوییم دانش آموزان شاهد، شامل فرزندان شهداء، آزادگان، جانبازان ۵۰% و بالاتر هستند.

داوطلبانی که فرم پیش ثبت نام خود را در زمان ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ جهت ورود به هر یک از پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم تکمیل نموده اند، می توانند وضعیت پذیرش خود را حدودا یک الی دو هفته پس از ثبت نام با مراجعه مجدد به سایت pada.medu.ir مشاهده کنند.

راهنمای پیش ثبت نام مدارس شاهد در پادا

در این قسمت همراه ما باشید تا راهنمای پیش ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی و متوسطه در پادا را بررسی کنیم. برای پیش ثبت نام، یک سری شرایط تعیین شده است که دانش آموزان در صورت داشتن این شرایط می توانند در زمان های تعیین شده به سایت پادا مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.

شرایط پیش ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا به شرح زیر است:

شرایط ثبت نام اول ابتدایی مدارس شاهد در پادا بدین صورت است که فرد باید دارای شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد باشد و امتیاز لازم براساس جدول امتیازات را به دست آورده باشد.

شرایط ثبت نام متوسطه اول (پایه هفتم) مدارس شاهد در پادا بدین صورت است که فرد باید مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس یا مقیاس خوب در حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی گذشته را به دست آورده باشد.

شرایط ثبت نام متوسطه دوم (پایه دهم) مدارس شاهد در پادا بدین صورت است که فرد باید قبولی خرداد در پایه نهم با حداقل معدل کل ۱۶ و حداقل نمره سالانه ۱۴ در دروسی که برای رشته انتخابی در نمونه برگ هدایت تحصیلی درج شده است، به دست آورده باشد.

راهنمای ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت پادا

سوالات متداول ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا

برای ثبت نام مدارس شاهد به چه سایتی باید مراجعه کرد؟

براساس آخرین اخبار منتشر شده، ثبت نام مدارس شاهد از طریق سامانه پادا انجام می شود.

نشانی سایت پادا، سایت ثبت نام مدارس شاهد چیست؟

آدرس سایت پادا ثبت نام مدارس شاهد pada.medu.ir است.

ثبت نام مدارس شاهد در سایت پادا نیازمند چه اطلاعاتی است؟

برای ورود به نام کاربری و رمز عبور احتیاج است.

نحوه ورود به سایت pada.medu.ir چگونه است؟

راهنمای ورود به سامانه پادا و ثبت نام مدارس شاهد در همین مقاله آورده شده است.

ثبت نام مدارس شاهد در سایت پادا از چه زمانی آغاز می شود؟

برای سال ۱۴۰۱ هنوز اعلام نشده است.

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی جزییات راهنما ثبت نام مدارس شاهد از طریق سایت پادا بپردازیم. در این باره نکات مهم و همچنین مراحل به صورت کامل شرح داده شد. از آنجایی که اطلاع از زمان ثبت نام نیز مهم است این مورد نیز مشخص شد که هنوز زمان دقیق اعلام نشده است. به علاوه نکات مربوط به پیش ثبت نام را نیز شرح دادیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

کد خبر 1631666

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =