۰ نفر
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳
رشد ۹ درصدی تلفات تصادفات ۱۴۰۰

ایسنا نوشت: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۷۷۸ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات، ۱۵ هزار و ۳۹۶ نفر بود، ۹ درصد افزایش یافته است.

در حوادث رانندگی سال ۱۴۰۰، از کل جانباختگان ۱۳ هزار و ۴۶۷ نفر مرد و سه هزار و ۳۱۱ نفر زن بودند.

در این مدت استان های فارس با یکهزار و ۳۸۹، تهران با یکهزار و ۲۱۱ و سیستان و بلوچستان با یکهزار و ۱۸۵ بیشترین و استان های ایلام با ۱۲۷، چهارمحال و بختیاری و اردبیل هر کدام با ۲۲۰ و کهگیلویه و بویراحمد با ۲۲۷ فوتی کمترین آمار تلفات را داشتند.

ثبت بیشترین تلفات در ماه مهر

در سال گذشته بر اساس آمار جمع آوری شده، بیشترین تعداد تلفات به ترتیب در ماه های مهر(یکهزار و ۶۲۱) و مرداد (یکهزار و ۶۲۰) و کمترین آن در بهمن ماه (یکهزار و ۹۲) کشته ثبت شده است.

بیشترین رشد تلفات نیز مربوط به فروردین ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن با ۶۶.۵ درصد افزایش بوده است.

بر اساس این گزارش در این مدت از کل تلفات تصادفات چهار هزار و ۱۴۷ نفر در محورهای درون شهری، ۱۱ هزار و ۶۰۵ نفر در مسیرهای برون شهری، ۹۴۱ نفر در مسیرهای روستایی و ۸۵ نفر در سایر مسیرها جان باخته اند.

مراجعه بیش از ۳۱۷ هزار مصدوم تصادفات به پزشکی قانونی

طی سال گذشته ۳۱۷ هزار و ۱۲۰ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۲۲۹ هزار و ۷۵۱ نفر مرد و ۸۷ هزار و ۳۶۹ نفر زن بودند.

تعداد مراجعات مصدومان تصادفات در سال ۱۴۰۰ نیز با رشد ۱۴.۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه بود.

۱۳۰۰ کشته در تصادفات اسفند

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، مطابق آمارهای موجود در حوادث رانندگی اسفند گذشته نیز یکهزار و ۳۳۸ نفر کشته و ۲۴ هزار و ۲۸۳ نفر مصدوم شدند که در تعداد تلفات با رشد ۲.۱ درصدی و در تعداد مصدومان با رشد ۱۷.۶ درصدی مواجه بودیم.

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1631771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =