آیا ترامپ حمایت جمهوری‌خواهان را از دست می‌دهد؟

به گفته اکثر تحلیلگران سیاسی و همچنین قانونگذاران جمهوری خواه، از جمله منتقدان، به نظر می رسد دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، همچنان نیروی محرکه غالب در حزب جمهوری خواه باشد. اما یک نظرسنجی جدید یکشنبه نشان می دهد که اقلیت قابل توجهی از رای دهندگان جمهوری خواه رهبران جدید را به جای ترامپ ترجیح می دهند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از نیوزویک، ترامپ تا حد زیادی به عنوان یک شخصیت سیاسی قطبی، حتی در درون حزب خود تلقی شده است. به اصطلاح «هرگز ترامپ‌ها» به عقب‌نشینی از نفوذ و کنترل او بر حزب جمهوری‌خواه ادامه می‌دهند.

این در حالی است که با ادامه انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سال جاری، نامزدهای مورد نظر ترامپ غالب شده اند و تقریباً در تمام رقابت های خود تا کنون پیروز شده اند.

در همین حال، یک نظرسنجی منتشر شده توسط NBC News/Hart Research Associates/Public Opinion Strategies نشان داد که بخش قابل توجهی از رای دهندگان اولیه جمهوری خواه در واقع ترجیح می دهند که شخص دیگری سکان رهبری حزب آنها را به دست بگیرد. این نظرسنجی نشان داد که یک سوم (۳۳ درصد) رای دهندگان مقدماتی جمهوری خواه معتقدند که ترامپ رئیس جمهور خوبی بود، اما زمان آن فرا رسیده است که رهبران جدید باشند.

۱۰ درصد دیگر نیز گفتند که ترامپ رئیس جمهور بدی است و اکنون زمان آن فرا رسیده است که حزب آنها به کار خود ادامه دهد.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1631795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =