پایان طرح اطفای حریق بنادر مسافری شهید حقانی و هرمز تا پایان تابستان ۱۴۰۱

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات اجرایی طرح اطفای حریق بنادر مسافری شهید حقانی و هرمز تا پایان فصل تابستان ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران روز سه شنبه با اشاره به اتمام عملیات اجرایی طرح اطفاء حریق بنادر مسافری شهید حقانی و هرمز تا پایان فصل تابستان امسال، اظهار داشت: این طرح در راستای سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی در جهت تامین ایمنی محوطه‌های عملیاتی در بنادر مختلف و رونق صنعت گردشگری استان در سال ۱۴۰۰ کلید خورد.

وی پیش بینی کرد با اتمام ساخت و به آب اندازی ۲ پانتون شناور برای نصب پمپ های آتش نشانی و اجرای ۲ هزارو ۴۰۰ متر لوله شبکه اطفا حریق و همچنین ۵۴ عدد تجهیزات مربوطه شامل هیدرانت، برج مانیتور، هوز باکس و هوز ریل، این طرح تا پایان تابستان امسال در هر دو بندر شهید حقانی و هرمز به بهره‌برداری کامل برسد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، پانتون‌های شناور با طول و عرض ۵.۵ در ۹.۵ متر، ارتفاع ۱.۵ متر و وزن تقریبی ۲۳ تن با استفاده از یک پل دسترسی به طول ۲۱.۵ متر ساحل متصل و عملیات به آب‌اندازی این پانتون‌های شناور با استفاده از دو جرثقیل ۲۵ تن انجام شده است.

محمدی کرجی‌ران خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از سیستم‌های یاد شده در بنادر شهید حقانی بعنوان بزرگترین پایانه مسافری کشور و هرمز، سطح ایمنی این بنادر مطابق با استانداردهای ایمنی و آتش نشانی ارتقا یافته و گام بزرگی در راستای تامین ایمنی لازم در این دو بندر مسافری مهم استان هرمزگان برداشته خواهد شد.

48

کد خبر 1631988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =