خروجی سد زاینده رود کاهش یافت/بازگشایی مجدد در خردادماه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان از کاهش خروجی سد زاینده رود با اتمام نوبت چهارم توزیع ۱۰ روزه آب برای اراضی شرق اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، مهران زینلیان با بیان اینکه خروجی سد زاینده‌رود با اتمام نوبت چهارم توزیع آب برای اراضی کشاورزی شرق اصفهان از امروز کاهش می‌یابد، اظهار کرد: هیچ ارتباطی بین توزیع آب برای کشاورزان شرق اصفهان و سفر احتمالی رئیس جمهوری به این استان وجود ندارد و با توجه به محدودیت منابع آبی، رهاسازی آب تنها برای نجات کشت کشاورزان انجام می‌شود.

وی افزود: آب به میزان لازم و به ضرورت در حال رهاسازی است و پس از اتمام دوره توزیع آب، دریچه‌های سد در وقت مقرر بسته می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان با بیان اینکه خروجی سد از امروز کاهش می‌یابد، خاطرنشان کرد: مرحله پنجم توزیع آب برای کشت کشاورزی شرق و نیز نوبت دوم رهاسازی آب برای باغات غرب اصفهان در خرداد خواهد بود.

زینلیان اضافه کرد: قرار است طی دو تا سه نوبت آب برای باغات غرب اصفهان رهاسازی شود و در مجموع حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب به این منطقه اختصاص یابد.

حسین وحیدا عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان نیز با ابراز امیدواری نسبت به اینکه کشت غله شرق اصفهان تا ۱۵ خردادماه به ثمر برسد، درباره آخرین دوره تحویل حقابه کشاورزان شرق اصفهان، اظهار داشت: بعد از کاهش خروجی سد از ۲۶ اردیبهشت‌ماه زاینده‌رود در وقفه‌ای هفت‌روزه بسته می‌شود و سپس از سوم خردادماه تحویل حقابه ۱۰ روزه کشاورزان در نوبت پنجم انجام می‌شود که امیدواریم تا ۱۵ خردادماه کشت غله به نتیجه برسد.

وی افزود: کشت‌های صورت گرفته در شرق اصفهان مرغوب نیست و بخشی از اراضی شرق اصفهان چرای دام و بخشی دیگر دچار تنش شد، اما امیدواریم در نوبت پنجم تحویل حقابه کشت‌ها به ثمر برسد.

48

کد خبر 1632056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =